Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czy powinno się finansować?

W kolejnej ankiecie-zabawie zadaliśmy pytanie: Czy powinno się finansować budowę miejsc kultu religijnego z środków publicznych? Uzyskano następujące rezultaty. Odpowiedż uważam, że jest to niedopuszczalne - 80% głosów. To świetny pomysł, w pełni popieram - 12%. Jest mi to obojętne - 8%. Ilość oddanych głosów 371.Autor: Redakcja | 07/02/2008
Komentarze
#1 | nick dnia 13.02.2008 11:16
Coby nie powiedzieć o zmieniających się kolejno władzach Sosnowca na pewno ich hasło naczelne to: -Zaorać Sosnowiec!
Likwidacja szpitali i pogotowi ratunkowych, likwidacja miejsc pracy, utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej owocuje stale zmniejszającą się liczbą mieszkańców i za 20 lat znowu ma nas być o 50 tys mniej.
Polityczna, czy ideologiczna flaga nie ma tu nic do rzeczy, co widać po rKomitecier30; JPIIr1;, gdzie zgrupowały się wprost antagonistyczne ideologie: komuna ir30; rkomuniar1;. Im to nie przeszkadza, główny cel to traktowanie nas jak karaluchy i niereagowanie kompletne na zwrócenie uwagi na działania nieprawne i antywspólnotowe w obrębie społeczności Sosnowca.
W działaniach obecnych także głównej obecnie siły politycznej, PO, nie widać żadnych odstępstw od tych reguł.
Należy nadmienić, że bardzo faworyzowana na wielki autorytet i świętość, osoba Jana Pawła II, którego centrum władze pragną wybudować z funduszy miejskich, jest postacią niejednoznaczną, i to nawet dla wiernych. Grupa wybitnych teologów oskarżyła go o synkretyzm a nawet apostazję, o czym także na WWW.ultramontes.a... JPII.
Nie wydaje mi się, aby święci zwalczający smoki, czy inne bajania o potopach miały być kontemplowane przez młodzież na wspólnych zgromadzeniach na Placu Papieskim, jako inspiracja twórcza inteligencji w XXI wieku!
Naprawdę Rada Miasta i Prezydent są tacy pewni, że nie zjawi się w Urzędzie skrupulatna kontrola i nie wyłapie nie tylko niegospodarności, ale wręcz działań bardziej szkodliwych dla Gminy ze strony jej urzędników?
Sądzę, że oni już naprawdę zasłużyli na wywiezienie ich na taczkach z Urzędu, choć nie ma jeszcze wystarczającej determinacji wśród poszkodowanych mieszkańców.
Ale ułudą jest oczekiwanie, że to jakoś przyschnie, gdyż proces budzenia się świadomości i własnej siły u sosnowiczan rośnie.
Dlatego, Radni, nie bądźcie bezradni. Nie czekajcie na instrukcje, tylko brać się do roboty i naprawiać co zepsuliście. Jeszcze nawet tegoroczny budżet można naprawić i wprowadzić korekty dopasowujące do zgodności z prawem!

#2 | erilo dnia 11.02.2008 07:42
pozwolę sobie wrucić jako element dyskusji swój list jaki wysłałem do p. Senyszyn i p. Olejniczaka z sld.
nie jest to anruszenie tajemnicy korespondencji bo dotyczy spraw ogólnej działalności ich partii:
Jesteście w pełni niewiarygodni!
Bo tak poza ględzeniem o kobiecym brzuchu i gejach, to trudno Wasz program uznać za lewicowy, a na pewno nie związany z ludźmi pracy i ze sprawami socjalnymi.
O ile np. propozycję p. Senyszyn mówiącą o utrzymywaniu i budowaniu inwestycji religijnych i działalności kościołów ze środków wiernych można uznać za słuszną o tyle odwzorowanie wartości lewicowych w praktyce SLD temu przeczy.
Weźmy Sosnowiec, gdzie kult działalności lewicowych był dość mocny.
Ani słowa o działalności Gierka a działacze tutejszego SLD z dużą determinacją walczą o budowanie centrum JPII z pieniędzy podatników w komitecie zwanym rzespołem Czerwono-Czarnychr1; [resztę komitetu tworzą hierarchowie kościelni!!!].
Olbrzymie poparcie, jakim rlewicar1; była darzona w Zagłębiu może świadczyć fakt, że syn Gierka, Adam, startujący do Parlamentu UE zdobył 185 tys. głosów, choć dzisiaj widać, że było to zaufanie na wyrost, gdyż jest to bardziej obrzępała, niż znacząca postać.
Myślę, że budowla rpoparcie sldr1; złożona z klocuszków, takich jak syn E.G. czy radni Sosnowca i jego Prezydent jest mocna zmurszała i ani z demokracją ani z lewicowością nie ma punktów stycznych. Ustawa o Samorządzie nie daje możliwości finansowania kultu religijnego z podatków ani występowania przeciw zadaniom celowym i własności, a tym się właśnie zajmują.
Naprawdę rcentralar1; SLD tego nie wie?
I tak źle i tak niedobrze, czyli tak jak na początku,
cbdu.
#3 | erilo dnia 09.02.2008 08:22
powtarzam po raz trzeci: nie finansować, głosujący intuicyjnie wyczuwają, że to nieprawne.
I dalej ucieka od właściwego gospodarownia publicznym groszem.
są zadania pilniejsze, są sprawy bardziej zaniedbane. targowisko przy Blachnickiego jest niszczone od 20 lat, a to jest zadanie celowe i właściciele pawilonów nawet sfinasowali projekt i uzgodnienia a Miasto ich olewa. nie ma kompletnie dróg dojścia i oświetlenie i mało nie złamałem tam ręki - sprawa w prokuraturze.
z ich podatków infrastruktura byłaby już spłacona 3-krotnie w tym czasie. Likwidują szpitale, miejsca pracy, a rada duperelami sie zajmuje, po Placu na razie można przejść bez zagrożeń, to jeszcze może poczekać - spójrzmy na inne części osiedla tam też nie ma dróżek i łewek. oczywiście powinny być naprawione, ale w jakimś sensownym trybie i kolejności.
najpierw włąściwe określenie priorytetów, a z tym jak widać radni mają klopoty, niech sobie poczytają ustawę o smaorządzie. wtedy się dowiedzą, że finansowanie działaności religijnej do ich zadań nie należy, a jeżeli na to wydadzą publiczny grosz mogą odpowiadać karnie.
bo np. włąściciele pawilonów nie mają na dzierżawę i podatki ma dają jeszcze miejsca pracy innym. własność prywatna chroniona jest Konstytucją - nie działajcie wbrew. bo może dojsc do tego, że nie tylko nie wybudujecie centrum JPII. ale i obecny pomnik będzie zdewastwoany przez oburoznych mieszkańców; nie ma na dozywianie biednych dzieci, a oni sobie następne świątynie i centra budują. seminaria puste, kto to utryzma?
#4 | erilo dnia 08.02.2008 12:30
no to chyba Radni nie mają kłopotów z wyciaganiem wniosków z tego sondażu?
więc o jakim finansowaniu religii można tu mówić?
#5 | Barba dnia 08.02.2008 11:38
To nikogo nie obchodzi!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney