Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Boiska na placu Papieskim?

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Arkadiusz Chęciński, wpadł na pomysł, który ma duże szanse w dyskusji nad zagospodarowaniem placu Papieskiego. Uważa on, że: (...)"najpierw powinniśmy iść w kierunku zagospodarowaniu placu w części parkowej, świeckiej, a więc zieleń, alejki, przenośna scena do organizacji koncertów i uroczystości, a później budować betonowe elementy religijne".
- Zbudujmy z boku placu Papieskiego kompleks boisk i nazwijmy go imieniem Jana Pawła II. Koszt obiektu, o którym myślę jest wysoki - 1 mln. zł, ale 2/3 kosztów pokrywa marszałek województwa i ministerstwo sportu. Tak więc za ponad 300 tys. zł możemy mieć boisko do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne wraz z budynkiem socjalnym. Marszałek ma środki na budowę w województwie 40 takich boisk. Powstanie w Sosnowcu jednego boiska z tej puli jest realne - snuje plany Chęciński.- A jakie jest stanowisko sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej w sprawie zagospodarowania placu Papieskiego? - zapytaliśmy Arkadiusza Chęcińskiego.- To, że plac musi być zagospodarowany, nie podlega żadnej dyskusji. Najpierw jednak powinniśmy iść w kierunku zagospodarowaniu placu w części parkowej, świeckiej, a więc zieleń, alejki, przenośna scena do organizacji koncertów i uroczystości, a później budować betonowe elementy religijne. Chcielibyśmy, by powstał komitet społeczny, który zajmie się gromadzeniem funduszy na budowę elementów o charakterze religijnym - odpowiedział Chęciński.źr.: www.sosnwoiec.info.pl, Janusz Lewanda


Autor: Redakcja | 07/02/2008
Komentarze
#1 | MIKI dnia 13.02.2008 17:08
Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Panowie Radni
ZWOLENNICY BARKI BETONOWEJ !
Samorządowa Wspólnota to nie organizacja produkcyjno-terytorialna podporządkowana
,,Władzy Zwierzchniej r1;.Czy barka betonowa to uzasadniona inwestycja ???? -NIE !!!! i nikomu nieprzydatna nawet Papieżowi, czy to ma być kolejny nietrafiony pomysł ???
Demagogia bierze górę nad racjami ekonomicznymi nawet nad zdrowym rozsądkiem .
Panowie, czy posiadacie świadomość niedostatków , z jakimi borykają się mieszkańcy tego miasta ? Odsuwacie od siebie najtrudniejsze problemy a wieloletnie zaniedbania chcecie zatuszować budowaniem pomnika ??W ten sposób chcecie zafundować sobie zaufanie i poparcie mieszkańców ???? - tylko dlaczego ich kosztem ?????
Brak własnego mieszkania to bardzo ostry problem dla ilu sosnowieckich rodzin, nieuregulowane stany prawne nieruchomości, brak planu zagospodarowania przestrzennego,brak kanalizacji, itd., a Wy wykonujecie tylko i wyłącznie działania pozorowane.
Dlatego proszę o nie lekceważenie swoich obowiązków oraz interesów wspólnoty samorządowej, a rola Prezydenta i radnych ma polegać na eliminowaniu marnowania publicznych pieniędzy a nie na ich trwonieniu .
Proszę sprostać wyzwaniom , jakie Pan sobie sam wyznaczył kandydując na to stanowisko i nadrobić opóżnienia , aby Sosnowiec i jego mieszkańcy nie stali się po raz kolejny pośmiewiskiem a byli postrzegani jako równoznaczni partnerzy.
Jestem stanowczo PRZECIW tego typu inwestycjom. Najwyższy czas skorzystać ze środków finansowych będących w dyspozycji Marszałka Województwa i wykorzystać je na zbudowanie kompleksu sportowo- rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży , zapewniam że Papież byłby ZA !!!
#2 | nick dnia 13.02.2008 11:15
Coby nie powiedzieć o zmieniających się kolejno władzach Sosnowca na pewno ich hasło naczelne to: -Zaorać Sosnowiec!
Likwidacja szpitali i pogotowi ratunkowych, likwidacja miejsc pracy, utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej owocuje stale zmniejszającą się liczbą mieszkańców i za 20 lat znowu ma nas być o 50 tys mniej.
Polityczna, czy ideologiczna flaga nie ma tu nic do rzeczy, co widać po rKomitecier30; JPIIr1;, gdzie zgrupowały się wprost antagonistyczne ideologie: komuna ir30; rkomuniar1;. Im to nie przeszkadza, główny cel to traktowanie nas jak karaluchy i niereagowanie kompletne na zwrócenie uwagi na działania nieprawne i antywspólnotowe w obrębie społeczności Sosnowca.
W działaniach obecnych także głównej obecnie siły politycznej, PO, nie widać żadnych odstępstw od tych reguł.
Należy nadmienić, że bardzo faworyzowana na wielki autorytet i świętość, osoba Jana Pawła II, którego centrum władze pragną wybudować z funduszy miejskich, jest postacią niejednoznaczną, i to nawet dla wiernych. Grupa wybitnych teologów oskarżyła go o synkretyzm a nawet apostazję, o czym także na WWW.ultramontes.a... JPII.
Nie wydaje mi się, aby święci zwalczający smoki, czy inne bajania o potopach miały być kontemplowane przez młodzież na wspólnych zgromadzeniach na Placu Papieskim, jako inspiracja twórcza inteligencji w XXI wieku!
Naprawdę Rada Miasta i Prezydent są tacy pewni, że nie zjawi się w Urzędzie skrupulatna kontrola i nie wyłapie nie tylko niegospodarności, ale wręcz działań bardziej szkodliwych dla Gminy ze strony jej urzędników?
Sądzę, że oni już naprawdę zasłużyli na wywiezienie ich na taczkach z Urzędu, choć nie ma jeszcze wystarczającej determinacji wśród poszkodowanych mieszkańców.
Ale ułudą jest oczekiwanie, że to jakoś przyschnie, gdyż proces budzenia się świadomości i własnej siły u sosnowiczan rośnie.
Dlatego, Radni, nie bądźcie bezradni. Nie czekajcie na instrukcje, tylko brać się do roboty i naprawiać co zepsuliście. Jeszcze nawet tegoroczny budżet można naprawić i wprowadzić korekty dopasowujące do zgodności z prawem!

#3 | MIKI dnia 12.02.2008 20:42
Może od tego odstąpią ???- to wielkie nieporozumienie !
#4 | @MIKI dnia 12.02.2008 20:16
Czuje się, jak na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie znajduje się największy kościół na świecie Bazylika Matki Boskiej Królowej Pokoju - replika Bazyliki św. Piotra. Jest od niej dwukrotnie większa, a oprócz tego jest najwyższą świątynią afrykańską. W Sosnowcu % chrześcijan uczęszczających do kościoła jest podobny, jak chrześcijan w WKS, jakieś 20%!

religie WKS: Chrześcijanie 20-30%, Islam 35-40%, religie miejscowe 25-40%.
#5 | MIKI dnia 12.02.2008 20:03
i to w Sosnowcu - kompromitacja dla Papieża i dla Sosnowca !!!
#6 | @Fama dnia 12.02.2008 16:32
Najdroższy pomnik Jana Pawła II na świecie to faktycznie kompromitacja!
#7 | Fama dnia 11.02.2008 23:08
ta barka to kompromitacja!!
#8 | anonim dnia 11.02.2008 23:01
lewica nie przyszła, prawica, jak zwykle była podzielona!
#9 | anonim dnia 11.02.2008 22:56
tchórze!!!!
#10 | anonim dnia 11.02.2008 19:06
Dzisiaj miała być ta komisja, no i co?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney