Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Boiska na placu Papieskim?

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Arkadiusz Chęciński, wpadł na pomysł, który ma duże szanse w dyskusji nad zagospodarowaniem placu Papieskiego. Uważa on, że: (...)"najpierw powinniśmy iść w kierunku zagospodarowaniu placu w części parkowej, świeckiej, a więc zieleń, alejki, przenośna scena do organizacji koncertów i uroczystości, a później budować betonowe elementy religijne".
- Zbudujmy z boku placu Papieskiego kompleks boisk i nazwijmy go imieniem Jana Pawła II. Koszt obiektu, o którym myślę jest wysoki - 1 mln. zł, ale 2/3 kosztów pokrywa marszałek województwa i ministerstwo sportu. Tak więc za ponad 300 tys. zł możemy mieć boisko do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne wraz z budynkiem socjalnym. Marszałek ma środki na budowę w województwie 40 takich boisk. Powstanie w Sosnowcu jednego boiska z tej puli jest realne - snuje plany Chęciński.- A jakie jest stanowisko sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej w sprawie zagospodarowania placu Papieskiego? - zapytaliśmy Arkadiusza Chęcińskiego.- To, że plac musi być zagospodarowany, nie podlega żadnej dyskusji. Najpierw jednak powinniśmy iść w kierunku zagospodarowaniu placu w części parkowej, świeckiej, a więc zieleń, alejki, przenośna scena do organizacji koncertów i uroczystości, a później budować betonowe elementy religijne. Chcielibyśmy, by powstał komitet społeczny, który zajmie się gromadzeniem funduszy na budowę elementów o charakterze religijnym - odpowiedział Chęciński.źr.: www.sosnwoiec.info.pl, Janusz Lewanda


Autor: Redakcja | 07/02/2008
Komentarze
#21 | MIKI dnia 10.02.2008 14:13
Z tego co wiem to potoczna nazwa,, Plac Papieski" z racji postawionego pomnika Papieża /autor i pomysłodawca p. M. Czarski / jest to plac osiedlowy i wymaga ,jak najszybszego zagospodarowania właśnie w sposób zaproponowany przez Arka Chęcińskiego.
Niedopuszczalne jest, aby przez tyle lat mieszkańcy tak ogromnego osiedla/osiedli/ byli bez zagospodarowania terenu w miejscu swojego zamieszkiwania. To jest jedyna i niepowtarzalna okazja do naprawienia błędu po poprzedniku, aby móc wprost spojrzeć w oczy mieszkańcom, którym tam zorganizowano tylko i wyłącznie sypialnie.
#22 | .,. dnia 10.02.2008 13:20
troszkę odbiegając od tematu: może zamiast nowych super-hiper-uber-marketów, placów papieskich itp. zacząć budować w Polsce mieszkania... ja wiem że to rewolucyjny pomysł ale do odważnych świat należy. W UK każdy wolny kawałek ziemi przeznaczony jest do zabudowy mieszkaniowej...
#23 | Cork dnia 10.02.2008 05:58
Panie Arku, proszę się nie przejmować i walczyć. Jesteśmy z Panem. Trzeba skończyć z tą szopką. Jest już pomnik, jest krzyż, to co jeszcze potrzeba?
#24 | anonim dnia 09.02.2008 20:36
komitet organizacyjny - nie komisja
#25 | MIKI dnia 09.02.2008 18:31
Pytanie do p.A.Checińskiego ;
Czy podoba się Panu nazwa komisji Eurokultura r11;2012 ?
Bo mnie nie !!!
Będą się odbywały Piłkarskie Mistrzostwa Europy 2012,ale nie przesadzajmy z tym Euro !
Komisja Eurokultury , jakiej politycznej ?? , eurokultury r11; komisja mix kultur europejskich ?
To Polska , Sosnowiec !! Dbajmy o tożsamość , czy eurokultura ma nas zmieść ???
Ta nazwa komisji pachnie mi socjalizmem.W unii/polsko-litewsko-białoruskiej/ już byliśmy !
#26 | W.Wieczorek dnia 09.02.2008 18:18
Zarząd Stowarzyszenia "Unia dla Sosnowca" w pełni popiera wniosek zbudowy Placu Papieskiego zgłoszony przez Pana Chęcińskiego.
W imieniu Zarządu - prezes Włodzimierz Wieczorek
#27 | MIKI dnia 09.02.2008 17:02
Inicjatywa podjęta przez Arka Chęcińskiego, której celem jest propagowanie sportu i wypoczynku ,, od juniora do seniora r1; jest w pełni uzasadniona i celowa.
Sosnowieckie Castel Gandolfo?? r11; tak ! ale według oczekiwań Papieża i mieszkańców Sosnowca, a nie wizji i oczekiwań Pana Górskiego i jego WIERNYCH./barka betonowa !!!/
Jana Pawła II pamiętamy , jako człowieka który nie stronił od sportu, to z jego polecenia w C.Gandolfo został wybudowany słynny basen. Poniżej zacytuję jedną z papieskich anegdot:
,, PAPIEŻ MUSI BYĆ SPRAWNY I ZDROWY.
KIEDY UMRZE, POCIĄGNIE TO ZA SOBĄ WIĘKSZE WYDATKI"
Czy nie miał racji ??? i co to oznacza ??? , że znał naszą mentalność !!!
CO lub KTO nas tak ogłupia, że nie nadążamy ze zmianą mentalności?????
Nie dajmy sobą manipulować SAMO r11; RZĄDNOŚĆ to nie oznacza ,że prezydent Górski SAM - RZĄDZI a raczej chce SAM r11; RZĄDZIĆ !!
A.Chęciński realnie podchodzi do samorządności , jako wspólnoty samorządowej , którą chcemy, czy nie chcemy - tworzymy. Jak najbardziej spełnia się w roli radnego i samorządowca , doskonale wyczuwa i rozumie zapotrzebowanie wspólnoty samorządowej a jego dążeniem jest poprawa życia publicznego na poziomie lokalnym.Należy to sobie cenić !
#28 | anonim dnia 09.02.2008 16:05
dobry pomysł - trzeba działać szybko. Bo jak tego nie zrobicie, to powołają taką komisję komuchy - zaproszą do niej Dąbrowskiego, Równickiego, Bańbułę i i będziecie potem mieli pasztet na kilka lat - wstyd dla miasta.
#29 | SŁAWOMIR MATUSZ dnia 09.02.2008 15:57
Panie Arku,

chciałbym znać Pana zdanie na temat:
1/ Jarmarku Sztuki przy Placu Ćwierka,
2/ powołania komisji rEurokultura 2012r1; - w celu przygotowania prezentacji oferty kulturalnej Sosnowca na Euro 2012,
3/ powołania rady do spraw kultury - złożonej z ludzi któzy coś znaczą i mają coś do powiedzenia w sprawach rozwoju kultury w Sosnowcu, lub zaproszenia ich do Komisji Kultury przy Radzie Miejskiej,
4/ co Pan myśli o podzieleniu obecnej komisji na dwie: Komisję Kultury, Nauki i Sztuki oraz Komisję Sportu i Rekreacji?
5/ Ja bym jeszcze postulował aby obniżyć budżet Dni Sosnowca o połowę, a także by uchwałą Rady Miasta wprowadzić wymóg akceptacji Komisji Kultury dla imprez gdzie honoraria zespołów lub wykonawców przekraczają 3500 złotych.
Chodzi o to, żeby było więcej tanich, a dobrych imprez - zamiast drogiej chałtury po której tylko pusto w kasie.

Ma Pan możliwość działania jako radny i jednocześnie przewodniczący PO. Jeśli UM wykazuje całkowitą bierność, to komisja rEurokultura 2012r1; mogą powstać przy PO, lub może Pan zaproponować ich organizację innym ugrupowaniom. Rzecz w tym by zaprosić do nich ludzi kompetentnych r11; jak Zbigniewa Podsiadłę, Jacka Rykałę, Marka Przybyłę, prof. Krzysztofa Kłosińskiego, Jerzego Suchanka, czy Bogdana Mizerskiego. Zaprosić biznesmenów i czołowych polityków.

Jeżeli UM nie chce, to Wy inicjujcie podobne działania r11; przecież n tym tylko skorzystacie!

Chciałbym by wypowiedzieli się w tej sprawie Karol Winiarski i Krzysztof Hałądus, a także Nasi Posłowie i Senatowie - szczególnie Jarosław Pięta!
#30 | kibic dnia 09.02.2008 12:36
Czy to jest pomysł Pana Chęcińskiego?
Wątpie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney