Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Apel do prezydenta w sprawie placu Papieskiego

Przewodniczący Rady Miejskiej, Daniel Miklasiński, wykazuje się żelazną konsekwencją w działaniu. Właśnie sformułował apel do Prezydenta Miasta Sosnowca, Kazimierza Górskiego, w sprawie placu Papieskiego. Pod apelem podpisało się już kilkunastu radnych, a co jest znamienne, zauważyliśmy podpisy radnych ze wszystkich klubów z wyjątkiem Ponadpartyjnej Inicjatywy Rozwoju Sosnowca - pisze Janusz Lewanda na łamach serwisu sosnowiec.info.pl.W apelu czytamy m.in.:Radni Rady Miejskiej w Sosnowcu zwracają się do Prezydenta Miasta Sosnowca z apelem o wstrzymanie wszelkich prac inwestycyjnych na terenie placu Papieskiego do czasu ostatecznego uregulowania wszystkich spraw własnościowych na obszarze położonym między ulicami: 11 Listopada, Rydza-Śmigłego i Gwiezdną oraz sporządzenia kompletnej koncepcji zagospodarowania wspomnianego wyżej terenu. Przeciągające się rozmowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Hutnik” pozostałymi właścicielami gruntów stawiają pod dużym znakiem zapytania możliwość realizacji projektu. (…)Na dodatek, zaproponowana forma uczczenia pobytu Jana Pawła II w naszym mieście wzbudza ogromne kontrowersje społeczne, czego dowodem może być tocząca się na forach internetowych dyskusja. Niechętna realizacji tej koncepcji jest również część sosnowieckiego duchowieństwa. Ostateczna decyzja co do realizacji tak kosztownej i kontrowersyjnej inwestycji powinna zostać również poprzedzona szerokimi społecznym konsultacjami ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców okolicznych budynków spółdzielczych oraz władz diecezji sosnowieckiej.Uczczenie postaci Jana Pawła II wymaga spokojnego i godnego podejścia do problemu bez wzbudzania niepotrzebnych emocji i fali społecznej krytyki.Jednocześnie proponujemy powołanie społecznego komitetu zagospodarowania całego placu Papieskiego.Na najbliższej, czwartkowej sesji przewodniczący Rady Miejskie, Daniel Miklasiński, odczyta ten apel.Na pytanie, co radni zrobią, jeśli prezydent nie przychyli się do ich apelu, Miklasiński odpowiada, że są przekonani o mądrości i intuicji prezydenta Górskiego.Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 24/02/2008
Komentarze
#1 | Dabi dnia 29.02.2008 23:15
"Radni Rady Miejskiej w Sosnowcu zwracają się do Prezydenta Miasta Sosnowca z apelem o wstrzymanie wszelkich prac inwestycyjnych na terenie placu Papieskiego do czasu ostatecznego uregulowania wszystkich spraw własnościowych na obszarze położonym między ulicami: 11 Listopada, Rydza-Śmigłego i Gwiezdną oraz sporządzenia kompletnej koncepcji zagospodarowania wspomnianego wyżej terenu." Panie Miklasiński, a mnie się jakoś wydaje, że znów chodzi o Pańskie działeczki na wspominanym placu, które chętnie Pan by scalił i sprzedał na np. Super- Market. Znów prywatny interes z dopisaną ideologią ?
#2 | javo dnia 29.02.2008 23:14
Skąd tyle nienawiści do wszystkiego co związane z wiarą.
#3 | Jonasz dnia 27.02.2008 21:41
Bardzo dobrze!!! Niech nasz Jan Paweł 2 będzie widoczny w całym kosmosie, we wszystkich galaktykach jakie we wszechświecie istnieją, niech będzie widoczny z odległości kwadryliona kwadrylionów lat świetlnych, bo w przeciwnym razie będzie to oznaczało obraze uczuć religijnych wszystkich Polaków, najwyższych etycznych i moralnych autorytetów, a także samego Jana Pawła 2. Niech nie dają pieniędzy na jakieś pierdoły jak dożywianie dzieci, pomoc ubogim tylko niech budują pomnik JP 2, który będzie widoczny z każdego miejsca we wszechświecie, bo może się okazać, że nie jesteśmy sami w kosmosie i mamy moralny i etyczny obowiązek uświadomienia kosmitom jak wielkim etycznym i moralnym, jedynym niepodważalnym autorytetem jest Jan Paweł 2.
#4 | ubogim dnia 27.02.2008 09:29
wystarczyłyby kopie tablic Mojżesza z dziesięciorgiem przykazań i pomnik który już jest
#5 | anonim dnia 26.02.2008 21:04
Trzeba przy tym podkreślić, że zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego r11; Izba Cywilna, z 7 grudnia 2007 r., sygn. akt III CZP 121/07, odpowiedzialność gminy za szkodę wynikłą z zajmowania lokalu bez tytułu prawnego przez osobę uprawnioną z mocy wyroku do lokalu socjalnego oraz tej osoby jest odpowiedzialnością in solidum. Wprawdzie nie jest to odpowiedzialność solidarna, ale i tak właściciel otrzymuje spore gwarancje rekompensaty. Odpowiedzialność in solidum oznacza bowiem, że właściciel ma prawo do odszkodowania zarówno od rlokatorar1;, jak i od gminy, jednak z różnych tytułów prawnych, przy czym zapłata przez gminę umarzałaby zobowiązanie osoby zajmującej lokal. Wynika to z tego, że każdy ze zobowiązanych in solidum odpowiada wobec właściciela według zasad ogólnych za całość należnego świadczenia, dlatego raz pokryta szkoda nie może być dochodzona ponownie. Wydaje się, że ta forma nacisku r11; powództwo wobec gminy r11; może znacząco wpłynąć na przyśpieszenie procesu przydziału lokalu socjalnego, który to zwykle wiąże się z bardzo długim okresem oczekiwania.
#6 | Sempiterna dnia 26.02.2008 08:08
Czytam ten Apel, czytam i czytam - i coś mi się zaczyna kręcić w głowie.

A ten, adresat "KG" to w końcu kto - Król jakiś czy Właściciel miasta, mieszkańców i miejskich pieniędzy ?

A może inicjatorom "Apelu" pomylił się adresat, może miał być to "Apel" do Rady Miejskiej czyli w pewnym sensie do "samych siebie" ?

Wszak, dzieciom w szkole wyklada się - że to Radni, Rada Miejska - decydują o tym na co wydaje się miejskie środki, o tym co jest ważniejsze i co będzie budowane w mieście - a urząd Prezydenta to wszystko tylko realizuje. Czyżby u nas, w Sosnowcu, było inaczej... księstwo jakieś czy co ?
#7 | po-kuta? dnia 26.02.2008 07:55
Zasady ideologii żydowskiej: szowinistyczną, faszystowską ideologię-bzdurę o ich wybraństwie i mesjanizmie żydzi traktują, niestety!, poważnie, i skrycie doprowadzili do opanowania świata w ramach imperium łupiestwa, natomiast my, z jednej strony traktując ten zapis jako słowo boże, całkowicie lekceważymy polityczne skutki wdrażania tej idei r11; a jest ona przecież faktem, i to jest prawdziwą tragedią.
Cyrograf z Diabłem podpisany na Synaju określili jako przymierze z Bogiem i pętają tą doktryną wszystkie narody[=goim, czyli bydło] wykorzystując ich inteligencję do dozorowania rtrzódkir1;. Zrobili to prostą nakładką zwaną Ketmanem, czyli udawaniem przeciwieństw i grają tym przez stulecia całkowicie bezkarnie.
Np. Jezus dla nich to była i postać fikcyjna, i filozof hinduski, czy Palestyńczyk-esseńczyk, ale i żyd, i mesjasz, i bękart żołnierza rzymskiego, i syn ladacznicy, i zdrajca wiary, a dzisiaj to nawet twierdzą, że Jezus to r30;judaizm!
Tymczasem Jezus nie musiałby się na świecie pojawiać, gdyby nie żydowska doktryna poniżania innych narodów i swojego wybraństwa. Bóg zesłał swojego syna do żydów dla ich naprawienia, dla odrzucenia przez nich pod wpływem nauki, jaką Jezus głosił[rr30;Przykazanie daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali!r1;], fałszywej, najbardziej zagrażającej światu filozofii i ideologii realizowanej przez żydów. Żadna inna koncepcja życia w dziejach świata nie stwarzała takiego zagrożenia i w zasadzie gdyby jej nie było, świat, bez trudu odnalazłby główne zadanie ludzkości, czyli prawo miłości bliźniego, gdyż rozliczeni będziemy tylko z jednego zadania: - czy kochaliśmy!
I tyle. Można wierzyć, czy nie, w Jezusa Chrystusa, przyjmować go jako Boga, czy nauczyciela, odprawiać mszę, czy nie r11; ważne, aby kierować się zasadą miłości i szacunku dla każdego człowieka. i już jesteśmy zbawieni, tak jak wszyscy rniewiernir1; przed i po Jezusie; ochrzczeni, czy nie.
Wszystkie obrzędy, litanie, pielgrzymki, modły i ekspiacje w cerkwi, kościele, synagodze, czy meczecie r11; to zwykłe ściemniacze, gdzie ukryci żydzi indoktrynują nas w satanizmie.

A to są potężne machiny zniewolenia: w Polsce Kościół to nie tylko parafie i szkoły, ale i kluby, organizacje, wydawnictwa, akcje zaprzątające milionom całą świadomość i wolny czas oraz wyciąganie najintymniejszych myśli w spowiedzi usznej, ale i totalna indoktrynacja, w tym polityczna; to wylęgarnia janczarów sanhedrynu i neojudaizmu, czyli satanizmu oraz zniewolenia Polaków i zatomizowania działań patriotycznych. Czyli w efekcie prowadzi naród polski do samozagłady. Całkowicie jesteśmy pozbawieni umiejętności działań gromadnych wspólnotowych, gdyż uznajemy tylko spędyzm, i wiecowość, czyli całkowite prymitywnienie: wielość niewspólnotowa, nietwórcza: sanktuaria, pielgrzymki, konkursy i koncerty oraz przedstawienia rszopekr1;.

#8 | anonim dnia 25.02.2008 23:21
budowanie na nieswoim - fe!!
#9 | komuch dnia 25.02.2008 21:27
ten zbudowany ołtarz będzie grobowcem (mauzoleum) jaśnie panującego górskiego po wsze czasy.
#10 | Marlon dnia 25.02.2008 20:50
W Sosnowcu SLD buduje pomnik dla JPII, a czerwoni od Napieralskiego jadą do Hiszpanii pobierać nauki, jak skutecznie walczyć z kościołem!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney