Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W Sosnowcu powstanie najdroższy i największy obiekt ku czci Jana Pawła II na świecie!

Na zagospodarowanie Placu Papieskiego czyli olbrzymią ołtarz-barkę w budżecie Sosnowca na 2008 rok zarezerwowano 1,5 mln zł. Na wykończenie obiektu, budowę przyłączy oraz zjazdu do obiektu w 2009 roku miasto przeznaczy ok 2,7 mln zł. Łącznie 4,2 mln zł, tj. 1,7 mln dolarów po aktualnym kursie. Jaki będzie ostateczny koszt tej inwestycji? - nikt dzisiaj tego nie wie!Projekt Zagospodarowanie Placu Papieskiego przewiduje wybudowanie obiektu w formie barki, który w całości będzie podpiwniczony. Podest będzie miał dwa poziomy. W piwnicach zaprojektowano sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i pomieszczenia techniczne. Na wyższym poziomie będą usytuowane daszki o konstrukcji stalowej, pokryte białą tkaniną Akcentem pionowym obiektu będzie żagiel o maszcie stalowym z białej membrany, częściowo przepuszczający wiatr. Wysokość 21 m.U burty barki zaprojektowano „oczko wodne”. Na burcie barki umieszczone będą herby miast Diecezji Sosnowieckiej. Obiekt w całości wykończony będzie płytami granitowymi. Pomnik Jana Pawła II będzie usytuowany w miejscu ołtarza polowego, który stanął w czasie wizyty Papieża w Sosnowcu.

Charakterystyka obiektu:- długość - 41,63 m

- szerokość - 12,04 m

- wysokość górnego poziomu podestu - 2,55m npt

- pow. zabudowy - 401,0 m²

- kubatura netto piwnic - 546,9m³

- pow. użytkowa piwnic - 219,0 m²


źródło: UM S-c

Autor: Piotr Dudała | 24/02/2008
Komentarze
#1 | eno eno dnia 04.03.2008 01:32
LOL!
porażka jakaś tym pomysłem
#2 | sosnowiczanka dnia 03.03.2008 09:50
I po co to??? to tylko strata takiej ogromnej ilości pieniedzy , ktore mozna by zainwstować w lepszy sposób, modlic sie mozna wszedzie a w Sosnowcu ludzie nie maja gdzie mieszkać, jakie mamy drogi,blotniste i beznadziejne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest paranoja, jak sobie chca budowc to niech się zlożą ci co chcą!!!!!!!!!!!
#3 | Jonasz dnia 27.02.2008 21:26
Bardzo dobrze!!! Niech nasz Jan Paweł 2 będzie widoczny w całym kosmosie, we wszystkich galaktykach jakie we wszechświecie istnieją, niech będzie widoczny z odległości kwadryliona kwadrylionów lat świetlnych, bo w przeciwnym razie będzie to oznaczało obraze uczuć religijnych wszystkich Polaków, najwyższych etycznych i moralnych autorytetów, a także samego Jana Pawła 2. Niech nie dają pieniędzy na jakieś pierdoły jak dożywianie dzieci, pomoc ubogim tylko niech budują pomnik JP 2, który będzie widoczny z każdego miejsca we wszechświecie, bo może się okazać, że nie jesteśmy sami w kosmosie i mamy moralny i etyczny obowiązek uświadomienia kosmitom jak wielkim etycznym i moralnym, jedynym niepodważalnym autorytetem jest Jan Paweł 2.
#4 | Adam dnia 26.02.2008 16:45
cały pomysł z tą barką czy innym statkiem wg mnie jest beznadziejny. Szanowni Panowie radni! czy naprawdę nie macie co robić z naszymi pieniążkami? A może by tak zainwestować w poprawę wizerunku Sosnowca nie koniecznie poprzez tworzenie "czegoś" tak kosztochłonnego i małofunkcjonalego jak kolejne miejsce kultu. Może na tym terenie powstałoby boisko, czy hala sportowa dla młodych ludzi nie mających co ze sobą zrobić w tym szarym brudnym mieście bez pomysłu na rozwój? Przykro mi że władze przyrównują mieszkańców Sosnowca do jednego poziomu. Otóż nie każdy z nich jest emerytem, którego szczytem marzeń i ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest zbiorowe oddawanie się grupowej modlitwie o lepsze czasy.
#5 | miejscowy-snob dnia 26.02.2008 09:29
A może tam właśnie Sosnowiczanie zaczną uczyć się europejskich zwyczajów, jeśli chodzi o spacery ze swoimi pupilami.
#6 | nie zagórzak dnia 26.02.2008 07:59
będzie to największy wychodek dla piesków
#7 | święcone jaja dnia 26.02.2008 06:47
Faktycznie Kościół opiera się na pomieszaniu judaizmu i sfałszowanej nauce Jezusa oraz elementach scholi pawłowej. Czyli, jest tu i wybraństwo żydów, ich mesjanizm, ale i określenie Jezusa odnośnie ich boga, jako Diabła i unieważnienie ich kanonów religijnych: sabatu, dekalogu i wybraństwa, zarówno przez Jezusa jak i Pawła z Tarsu. Ale jest też przyznanie się Piotra apostoła o nieodstępowaniu nigdy od religii żydowskiej i koszerności podczas całego życia przy Chrystusie. No i zarzut uczyniony mu przez Pawła z tego powodu.
Ale dzisiaj egzegeci kościelni wręcz twierdzą, że rJezus to judaizmr1;, czym całkowicie demaskują fałsz tego kościoła i jego zaprzedaniu Diabłu.
I koniunkturalizm krk, i także cerkwi świetnie prosperował przez ostatnie 1000-lecie wiążąc szczególnie narody słowiańskie w ciemnocie, otępieniu, służalczości wobec władzy i wytracaniu energii czynu [spędyzm: obrzędowość masowa i pielgrzymkowość]. Spowiedź uszna, sprytne granie roli autorytetu patriotycznego i ostoi cywilizacyjnej pozbawiła szczególnie nas, Polaków, umiejętności komunikacji, współpracy i kreatywnych działań wspólnotowych; nawet na emigracji najpierw należało znaleźć księdza i dopiero przy parafii uzyskiwaliśmy zdolności rozwojowe. W ten sposób stępialiśmy i osłabialiśmy naszą witalność i zdolności rozwiązywania problemów. To ksiądz na spowiedzi dawał nam odpowiedzi na istotne pytania; my ich nie umiemy sami znaleźć i nawet, jeśli mądry Polak przyjdzie z inicjatywą odrzucamy ją jako z góry niewartościową i niegodną poparcia, choćby nam miała służyć. Nieważne, że ten ksiądz był [i jest agentem!] r11; rale jak tu bez kościoła i księdza podjąć jakąś decyzję, czy w ogóle żyćr1;.
Pomijając oczywiste bajania starotestamentowe zadziwia całkowity bezkrytycyzm wiernych wobec takich nonsensów i przekłamań, jak: jedynorództwo Maryi, wizyta Trzech Króli, czy rzeź niewiniątek. Jak też niechęć do minimalnego zweryfikowania rhistorii zbawieniar1; w świetle zapisanych dziejów bezpośrednich świadków zdarzeń, czyli: Syrii, Egiptu, Iraku, Iranu/Persji i narodu palestyńskiego? Łatwość w asymilowaniu i adoptowaniu kłamstwa oraz wszeteczeństwa w Kościele widzimy obecnie: różniące się wersje Objawień podawane koniunkturalnie, agenturalność i zboczenia hierarchów, apostazja JPII, itp.
Podsumowując: największym wrogiem wewnętrznym w Polsce jest kościół rzymsko-katolicki, gdyż jest to prawa ręka żydowskiego ukrytego okupanta.
F. Nietzsche określa chrześcijaństwo nawet jako najhaniebniejszy akt zafałszowania historii: rKościół chrześcijański niczemu nie oszczędził swego zepsucia, z wszelkiej wartości uczynił bezwartość, z wszelkiej prawdy kłamstwo, z wszelkiej prawości nikczemność duszyr30;r1;
Im szybciej więc go odrzucimy, jako zbyteczny balast w dojściu do Boga i osiągnięcia zbawienia tym szybciej odbudujemy swoją tożsamość narodową i rację stanu, wspólnotowość, niezależność i rozwój a także pozbędziemy się perfidnego polskojęzycznego wroga ze wszystkich ośrodków decyzyjnych, niszczącego Polskę.
#8 | nockout dnia 25.02.2008 22:58
przecież to jest zegar słoneczny!!!!!!!
#9 | miejscowy-snob dnia 25.02.2008 21:08
Ależ domorosła teologia... Ręce opadają.
Mam nadzieję, że miliony zostaną przeznaczone jednak na muzeum PRL, może dzięki temu część sosnowiczan nawróci się na chrześcijaństwo, bo na barce raczej odpłynie we wprost przeciwnym kierunku. Dziel i rządź, ależ Ci komuniści są sprytni...
#10 | nick dnia 25.02.2008 20:49
spokojnie, jeszcze nie stoi i nigdy nie stanie.
Tak nam dopomóż Bóg!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney