Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przygotowania do konkursu na logo Sosnowca

W Urzędzie Miejskim w Sosnowcu rozpoczęły się przygotowania do konkursu na logo Sosnowca. Termin ogłoszenia i zakończenia konkursu nie jest jeszcze ustalony. Konkurs będzie otwarty dla artystów plastyków, architektów, podmiotów zajmujących się PR.Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną; jaką, jeszcze nie wiemy ale myślę, że w wysokości do 10 tys. zł (w Krakowie taka nagroda wynosiła 8 tys. zł) - mówił podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, Grzegorz Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta.
Prace, które zostaną zgłoszone do konkursu, będą przedstawione w Internecie, ale to powołana komisja konkursowa zdecyduje, czy opinie internautów będą dla niej wiążące.


- Komisja konkursowa będzie złożona z kompetentnych osób. Chcemy, żeby przewodniczącym komisji była osoba z zewnątrz - autorytet, plastyk bądź grafik, profesor z Akademii Sztuk Pięknych - poinformował Dąbrowski.

Na chwilę obecną znamy już dwie osoby, które będą członkami komisji, są to: przewodniczący Rady Miejskiej, Daniel Miklasiński oraz wiceprzewodniczący RM, Przemysław Wydra.- Paru osobom w mieście możemy za to zamieszanie podziękować - powiedział na zakończenie swojego wystąpienia Grzegorz Dąbrowski.źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 25/02/2008
Komentarze
#1 | miejscowy-snob dnia 27.02.2008 10:44
Dzięki temu zamieszaniu Sosnowiec być może będzie miał dobre logo, więc złośliwości pana Dąbrowskiego nie na miejscu. Ja dziękuję za to zamieszanie bez ironii.
#2 | lysa.spiewaczka dnia 27.02.2008 10:02
Jak tylko rozpetala sie pierwsza dyskusja w temacie wyzej wzmiankowanego loga, pytano czemu nikt, nie zwrocil sie chocby do prof.Rykaly z prosba o konsultacie, udzial w projekcie, ocene naplywajacych projektow itp...teraz gdy imc Dabrowski zasugerowal, ze moze by jakis prof.z ASP uczestniczyl w komisji od razu glosy oburzenia , że pewnie Rykalę mial na mysli a wiadomo, ze zbieznosc nazwisk Mateusza i Jacka nie jest przypadkowa...
a ktory z profesorow ASP lepiej zna i czuje to miasto?he?
poza tym konkurs < taki nasz, lokalny>, w ktorego jury zasiada prof.Rykala od razu zyskuje na randze.Moim zdaniem.
poza tym ja bym sobie tej wypowiedzi pana Dabrowskiego tak do serca nie brala, kolego MatuszSmile
#3 | Mietek Foog dnia 27.02.2008 06:52
tys chlopie naprawde jest jakis dziwny. W katowickiej ASP jes MASA ludzi z Sosnowca! Cwanikaujesz a wiesz tyle co zjesz.
#4 | S. Matusz dnia 27.02.2008 02:01
Konkurs może być ogólnopolski, przez co sam w sobie będzie promował Sosnowiec - i wtedy trzeba ogłosić go w piątkowych wydaniach największych gazet i rozesłać info do wszystkich akademii i ważniejszych czasopism plastycznych, a może też być skierowany do plastyków z Zagłębia.

Uważam, że dobrym pomysłem byłoby wyłonienie kilku finałowych projektów i poddanie ich publicznej dyskusji mieszkańców - co pomogłoby Sosnowiczanom w identyfikacji ze swoim miastem i zaangażowaniu w jego sprawy!
#5 | S. Matusz dnia 27.02.2008 01:53
Sugeruję jednak by nie była to raczej osoba z katowickiej ASP - ze względu na obawy mieszkańców przed rysującą się dominacją Śląska. Może łódzka ASP, albo poznańska...
#6 | S. Matusz dnia 27.02.2008 01:51
Dziękuję Panu Naczelnikowi Dąbrowskiemu za pierwsze słowa uznania - za... zamieszanie. Myślę, że to było dobre zamieszanie - z dobrym skutkiem dla Miasta.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney