Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Forum Sołtysów

W dniu 19 marca 2008r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Sączewskiego 6 odbyło się, z udziałem Starosty Będzińskiego Adama Lazara, Forum Sołtysów Powiatu Będzińskiego.

Starosta Adam Lazar, witając sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich oraz zaproszonych gości, powiedział m.in.: " sołtysi mogą zawsze liczyć na moje wsparcie, ponieważ są najbliżej ludzi, żyją ich sprawami i problemami, umacniają podstawy społeczeństwa obywatelskiego, pełniąc jednocześnie ważną funkcję "łącznika" pomiędzy społeczeństwem, a władzą samorządową". Następnie głos zabrał Jan Bańka Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sołtysów i Członków Rad Sołeckich w Siewierzu, który przywitał zebranych oraz przedstawił program Forum.Sławomir Witek - Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu omówił realizowany w powiecie program rozwoju boisk szkolnych. Ponadto zaprosił sołtysów do udziału w szkoleniu pt. "Odnowa i rozwój wsi - szkolenie w zakresie wypełniania wniosku", które odbędzie się w siedzibie Starostwa w dniu 2 kwietnia br. oraz na konferencję organizacji pozarządowych w dniu 12 kwietnia 2008r. Naczelnik Witek poinformował również o przygotowaniach do tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbędę się 7 września w Sławkowie. Gwiazdami dożynek będzie Zespół "Śląsk", Grupa "Feel" oraz Jerzy Kryszak.Następnie odbyła się część szkoleniowa Forum, podczas której Arkadiusz Kus z Państwowej Inspekcji Pracy omówił zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w bloku szkoleniowym pn. " BHP na wsi. Bezpieczna zagroda", a Aneta Stemplewska z ARMIR przybliżyła zasady wypełniania wniosków o przyznanie płatności na rok 2008 r. z funduszy unijnych. Część tę zakończył Jerzy Jastrząb z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Będzinie, który przypomniał o działalności zespołu na rzecz wsi oraz zaoferował pomoc tej instytucji w wypełnianiu wniosków obszarowych podczas dyżurów pracowników zespołu w punktach konsultacyjnych w poszczególnych gminach powiatu.Ostatnią częścią Forum była debata "Paragrafy dla sołectw i sołtysów". W debacie tej udział wziął Burmistrz Siewierza Zdzisław Banaś oraz wójtowie: Bobrownik - Mirosław Rabsztyn, Mierzęcic - Krzysztof Kobiałka i Psar - Marian Kozieł. Wśród najważniejszych spraw, które dotyczą tego środowiska i wymagają regulacji ustawowej wymieniono: sprawę prawnego statusu sołtysów, diet i ubezpieczeń dla sołtysów oraz funduszy sołeckich. Prezes Jan Bańka podkreślił, iż dobra współpraca z burmistrzami i wójtami przynosi korzyści społeczności lokalnej. Przykładem takiej harmonijnie układającej się współpracy jest gmina Siewierz, gdzie jak podkreślił jej burmistrz Zdzisław Banaś: "(...)spotykamy się z sołtysami często, znamy problemy wsi i rolników. Ich praca zasługuje na szacunek i uznanie".Forum zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Będzinie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich w Siewierzu.


źródło; www.powiat.bedzin.pl


Autor: Redakcja | 19/03/2008
Komentarze
#1 | ... dnia 29.09.2008 11:05
ha ha ha
#2 | IQ dnia 21.03.2008 22:06
Nie słyszę! Chyba popsuł się mikrofon.
#3 | @Bodzio dnia 20.03.2008 21:06
Przemawia Starosta Adam Lazar!
#4 | kolo dnia 20.03.2008 20:47
Wszyscy mamy nadzieję, że następna wiadomość będzie o Rudnej
#5 | BODZIO dnia 20.03.2008 19:49
W jakiej wsi jest sołtysem ten gość z mikrofonem?
#6 | Ruda dnia 20.03.2008 17:06
Wchodze żeby zobaczyć co nowego na blogu, a tu mi o Będziniu coś wyskakuje. Co mnie jakiś Będzin interesuje????????????? Dawać info o Rudnej !!!
#7 | zatroskany obywatel dnia 20.03.2008 14:57
prezesie czemu nic nie piszecie o zaglebiu steelers ??
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney