Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przystanek do poprawki

Ulica Grota-Roweckiego w Sosnowcu-Pogoni należy do najbardziej zatłoczonych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych w mieście. Obecnie trwają prace przy budowie położonego przy niej nowego gmachu Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zakończą się one w marcu 2008 r. (według planów). Od nowego roku akademickiego będzie w nim studiować 3 tysiące studentów.Większość z nich na uczelnię będzie musiało czymś dojechać - oby jak najwięcej komunikacją publiczną!. Miejsce to powinno więc być jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście. Żeby tak było, warto pomyśleć o tym już teraz.Uważam, że bardzo by się przydał w tym miejscu nowy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, na którym zatrzymywałby się wszystkie przejeżdżające ul. Grota Roweckiego autobusy, w tym pospieszny 807. Oznaczałoby to, że część autobusów zatrzymujących się na obecnym przystanku Pogoń-Orla nie zatrzymywałaby się już tam dłużej. To jest wariant najdalej idący. Na tym nowym przstanku powinny zatrzymywać się autobusy linii 91, 150, 622, 723 i 926 (kursuje w niedzielę i święta). Autobusy te przejeżdzają przez CWK w ogóle nie zatrzymują się w tym rejonie. Zatrzymują się one dopiero na przystanku w rejonie skrzyżownia ul. Grota Roweckiego i Mireckiego. Przystanek ten ułatwiłby wielu ludziom, w tym ludziom starszym oraz uczniom i studentom łatwiejszy akces do centrum miasta z Pogoni i z centrum do tej części Pogoni oraz dojazd z Czeladzi, Wojkowic czy Bytomia. Być może warto pomyśleć by autobus linii 91 ponownie zatrzymywał się przy kościele św. Tomasza. Wielu ludzi dojeżdża nim z tego rejonu do Przychodni Zdrowia w Milowicach.Ponadto uważam, że należałoby przywrócić zatrzymywanie się autobusów na przystanku przy ul. Orlej-basen, jadących z centrum Sosnowca. Zatrzymują się one dopiero przy Kościele Św. Tomasza, a potem na przystanku przy ul. Orlej po przeciwległej stronie ulicy. Dotyczy to autobusów linii 26, 35, 35 bis, 88 i 100. Na początek choćby na żądanie.Piotr Dudała


tekst został opublikowany w serwisie sosnowiecfakty.pl 10 marca, 26 października, 29 grudnia 2007r. oraz 17 lutego 2008r.
Autor: Piotr Dudała | 22/03/2008
Komentarze
#1 | BTW dnia 27.03.2008 20:49
W każdym mieście powinien działać
Przyjazny Transport Miejski oraz funkcjonalne przystanki autobusowe !
#2 | @Kierowca dnia 26.03.2008 05:57
Tam jest już przystanek - w jednym kierunku! W drugim jest przy estakadzie!
#3 | hania dnia 25.03.2008 22:51
Chyba na poczcie!!!
#4 | Kierowca dnia 25.03.2008 21:52
Dobra niech będzie i przy poczcie - ale będzie stawał na podwórku dawnego kumitetu miejskiego, bo zrobienie tam przystanku w ciągu 3 Maja może proponować tylko dziecko z przedszkola.
#5 | @@MF dnia 25.03.2008 11:28
przystanku nie przystanka, panie Piotrze...
#6 | @MF dnia 25.03.2008 08:10
Pomiędzy przystankami przy Dworcu PKP a przy Pocztcie jest ok 100 m. Nikt nie kwestionuje sensu powstania przystanka przy Pocztcie! Jest po prostu potrzebny!
#7 | Mietek Foog dnia 25.03.2008 06:53
Od przystankow zlokalizowanych przy skrzyzowaniu grota i mireckiego do nowej siedzimy US jest ok 300 metrow. Z przystanku przy ul Orlej podobnie.
Zanim Pan po raz kolejny bedzie opowiadal glupoty radze Panu aby na serio zajal sie Pan swoim zdrowiem. Niestety Pan juz nie ma nagwagi, Pan jest otly. to jest choroba i powinien sie Pan leczyc.
Moze zaapeluje Pan o wybudowanie ruchomego chodnika z nowego przystanku pod USSmile?
#8 | anonim dnia 24.03.2008 23:07
popiaram!!!
#9 | Emeryci z Sosnowca S. dnia 24.03.2008 22:49
Wielka strata nas spotkała, kiedy Pan Redaktor Naczelny P.Dudała przestał podróżować autobusem Nr154. To był prawdziwy Społeczny Rzecznik naszych Interesów Pasażerów. Ale mimo to cieszymy się z awansu, szkoda tylko że nie ma kto teraz Walczyć o nasze potrzeby Pasażerów Autobusu 154. Interpelowaliśmy już wszędzie, jeszcze tylko nie do Matki Boskiej, ale nie możemy nadużywać Jej Dobrego Imienia. Miał być nowy przystanek i więcej autobusów, żeby można było nimi było dojechać z Osiedla Piastów i Stery Sosnowiec na Cmentarz przu Ulicy Smutnej! Ten autobus Nr 154 potrzebny jest nam Emerytom i Rencistom oraz Niepełnosprawnym z Osiedla Piastów w Soboty i Niedziele. W inne dni /robocze/jeździmy na Centrum. Autobus 154 w Soboty i Niedziele powinien jeździć częściej nawet co 15 Minut !!! Pokonaliśmy komunę, stalinizm i hitleryzm to i pokonamy KzK GOP !!! Tak nam dopomóż Bóg, wywalczymy sobie to !!!
#10 | Pytia dnia 24.03.2008 11:49
Naprawdę, nie wierzę! Ale kto wie????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney