Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dobra wiadomość dla Rudnej 1 i nie tylko :-)))!

Właściciele i zarządcy starych budynków mieszkalnych będą mogli ubiegać się o przyznanie premii remontowej - zakłada rządowy projekt ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, przesłany dziś do podkomisji przez sejmową komisję infrastruktury.
Premia remontowa będzie polegała na dofinansowaniu spłaty 20 proc. kwoty kredytu zaciągniętego na remont. Ma to poprawić stan techniczny istniejącego zasobu mieszkaniowego.Premia przeznaczona będzie wyłącznie na remont starych budynków wielorodzinnych, wybudowanych przed 14 sierpnia 1961 r. Projekt zakłada, że będą mogły z niej skorzystać spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem osób fizycznych, towarzystwa budownictwa społecznego oraz osoby fizyczne.Dofinansowanie pokryje do 20 proc. kwoty kredytu, nie będzie mogło jednak przekroczyć 15 proc. wszystkich kosztów inwestycji - informowało wcześniej Centrum Informacyjne Rządu.Projekt ustawy określa także nowe warunki przyznawania premii termomodernizacyjnej. Maksymalne wsparcie zostanie obniżone z 25 do 20 proc. kwoty kredytu. Jednocześnie zrezygnowano z wymogów dotyczących długości okresu kredytowania i wysokości minimalnego udziału własnego, ponieważ jedynym skutkiem tych ograniczeń było wyeliminowanie z grona beneficjentów tych, którzy najbardziej potrzebowali wsparcia.Premii termomodernizacyjnej nie będzie można wykorzystać w ramach przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków unijnych. Ma to zapobiec kumulacji pomocy ze źródeł publicznych, z wyłączeniem ewentualnej pomocy udzielonej przez samorządy lokalne.Wszystkie premie przyznawać będzie Bank Gospodarstwa Krajowego ze specjalnego Funduszu Remontów i Termomodernizacji. Przygotowywana ustawa ma zastąpić obowiązującą od 1998 r. ustawę o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych.


źródło: www.onet.pl


Komentarz: problem jednak jest w tym, czy np. miasto Sosnowiec, jako właścieciel 95% mieszkań na Rudnej 1 będzie chciało przeznaczać środki na fundusz remontowy, czy zgodzi się na zaciągnięcie kredytu, z którego później będzie można sfinansować roboty termomodernizacyjne? Mam co do tego duże wątliwości. W ubiegłym roku moja wspólnota przeznaczała na cele remontowe 1,5 zł od m2 na miesiąc, w tym roku 0,8 zł, po ciężkich bojach z przedstawicielem gminy. Tłumaczył on (a właściwie ona), że na 69 wspólnot na Rudnej 1 na remonty ma 300 tys. zł na cały 2008r...Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 26/03/2008
Komentarze
#1 | Szamboobrona dnia 31.03.2008 18:29
Mam pytanie do red. Dudały, mianowicie chciałbym wiedzieć czy to prawda, że założenie domofonu w klatce, w której Pan mieszka będzie transmitować na żywo CNN, Fox News, TVN24, Euronews, France 24, Russia Today, Al-Jazeera, Rainews24, CNBC, AAJ TAK, AL ARABIYA, AL HURRA, BBC News 24, BBC World, N-TV, Sky News, TVE Canal 24 Horas, RDI, CT24. Zamontowanie domofonu w klatce red. Dudały będzie historycznymi przełomowym momentem historii ludzkości, a nawet naszej planety i wszyscy obywatele naszego globu powinni mieć świadomość tego doniosłego wydarzenia, które zmieni losy naszej cywilizacji. panie red. Dudała jesteśmy z Pana dumni.
#2 | Szamboobrona dnia 31.03.2008 18:28
Panie red. Dudała niech Pan pisze do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, bo to jest łamanie elementarnych praw człowieka, Konwencji Genewskiej, że pan nie ma domofonu w klatce, jak pan może w ogóle z tym żyć, to musi być prawdziwy koszmar. To, że pan nie ma domofonu w klatce i jak dobrze pamiętam urwaną klamkę to jest zbrodnia na ludzkości. Pan może oskarżyć Sosnowiec i Polskę w ogóle, że jest pan prześladowany za swoje przekonania o domofonie i klamce do drzwi. Panie red. Dudała jesteśmy z Panem, niech Pan walczy, z tym paskudnym i totalitarnym reżimem, który nie che założyć Panu domofonu i klamki do drzwi (czy co tam pan chce). Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku i uznania dla Pana za bohaterską i heroiczną walkę o domofon i klamkę do drzwi.
#3 | anonim dnia 30.03.2008 18:15
Kpina !
#4 | anonim dnia 30.03.2008 11:04
80 gr./m2 to są naprawdę grosze!
#5 | BTW dnia 29.03.2008 17:13
Odpis na fundusz remontowy bardzo, bardzo mały /niska stawka /
Od jakiej powierzchni naliczany jest ten fundusz? /od pow. użytkowej wszystkich lokali mieszkalnych w budynku, czy od pow. nieruchomości wspólnej/
W jaki sposób Zarządca w tej Wspólnocie nalicza i rozlicza koszty zarządu związanego z częścią wspólną nieruchomości wspólnej ?
1.Panie są w posiadaniu nowych pełnomocnictw.
2.Będzie zamiana umów o zarządzanie i administrowanie.
3.Nowość r11; dzierżawa gruntów osiedlowych przez wspólnoty !!!
#6 | Toemk dnia 29.03.2008 14:14
Właściele mieszkań są zainteresowani utrzymaniem, a nawet poprawą stanu substancji mieszkaniowej. Nie można tego powiedzieć ani o najemncach ani o mieście właścielu większości lokali na osiedlu!
Oni chcą płacić na fundusz, miasto nie ma na to kasy. Symboliczne pieniędze!!!
#7 | winyl dnia 29.03.2008 14:07
Na pewno wydatki remontowe były.
Poza tym jak zbierali po kilkadziesiąt groszy od m2, to tyle co nic...
#8 | Piotr Dudała dnia 29.03.2008 12:09
Jakieś środki ma, ale nie są to duże pieniądze!
#9 | anonim dnia 27.03.2008 20:18
no to co z tym funduszem remontowym ?
Wspólnota ma jakieś środki, czy konto puste ???
#10 | BTW dnia 27.03.2008 19:09
Ustawa o własności lokali obowiazuje od 1 stycznia 1995 roku.
Od 13 lat gromadzone są środki finansowe na fundusz remontowy,
budynek nie remontowany, brak wydatkowania środków z funduszu ,no no no to banku zdeponowana spora kwota , dlaczego Gmina tak narzeka ????

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney