Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Spotkanie na Placu Papieskim

W środę (2 kwietnia) na Placu Papieskim w Zagórzu odbędzie się spotkanie wiernych, w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Na godz. 21 zaplanowano Apel Jasnogórski i krótką modlitwę o beatyfikację papieża Polaka. Księża proszą wszystkich, którzy przyjdą na Plac Papieski o zabranie ze sobą świec, które staną przy pomniku Jana Pawła II.

14 czerwca w 1999 roku, właśnie na tym placu (przy ul. Gwiezdnej) odbyła się msza święta z udziałem Jana Pawła II. Z okazji przypadającej w tym roku dziewiątej rocznicy tej wizyty papieża w Sosnowcu, planowany jest na placu duży koncert w ramach Forum Młodzieży.Obecnie na placu stoi krzyż upamiętniający tamtą pielgrzymkę Polaka do Sosnowca oraz jego pomnik, autorstwa Jana Funka, krakowskiego rzeźbiarza. W tym roku gmina Sosnowiec planuje wydać na zagospodarowanie Placu Papieskiego 1,5 miliona złotych. W przyszłym roku kwota ta ma być jeszcze większa, ponieważ wyniesie 2,7 mln zł. Na placu ma stanąć podwyższenie w postaci barki z żaglem oraz m.in. kalendarium papieskie, zaczynające się datą wyboru Karola Wojtyły na papieża aż do jego śmierci.


źródło: Dziennik Zachodni

Autor: Piotr Dudała | 27/03/2008
Komentarze
#1 | do b.dyro z Odessy (Marek S.) dnia 02.04.2008 11:55
"należałoby się pomodlić o szybkie przyjęcie całego tego złajdaczonego establishmentu politycznego SLD rna łono Abrahamar1;? "
i nie zamiatać afer lekarzy pod dywan!!!Prawda wyzwoli.
#2 | erilo dnia 29.03.2008 14:44
Jeśli się modlić grupowo i publicznie do Pana Boga 2 kwietnia i namawiać do tego całą społeczność Miasta, to chyba wypadałoby, żeby to były modły o rzeczy najistotniejsze?
A jakie one są? r11; spróbujmy takie znaleźć:
-jeśli np. rodzina przysposobiona dostaje na dziecko 1,5 tys. zł/m/m-c, to może taką intencją byłoby, żeby rodziny naturalne dostawały chociaż tysiąc miesięcznie. Biorąc pod uwagę ujemny przyrost naturalny i narastającą tendencję do rozbijania rodzin i rozwodów, czyż nie byłby to czynnik umacniający rodziny polskie? Która Polka wtedy odkładałaby ciążę, czy bała się mieć troje, czy pięcioro dzieci? [a swoją drogą, co to za rządy, które preferują rodziny przysposobione kosztem naturalnych?]
-jeśli w Konstytucji mamy zapis, że w przypadku kolizji prawa miejscowego[tzn. polskiego] z prawem europejskim, górę bierze prawo europejskie, to jak można uwierzyć politykom, którzy mówią, że nieprawdą jest, że UE zmusi Polki do aborcji, bo polskie prawo to chroni? Podobnie będzie i z eutanazją i małżeństwami zboczeńców. Może jednak modlić się o odrzucenie traktatu i nawrócenie dla tych polityków, kiedy jeszcze nie każą nam przyjmować zastrzyku śmierci zgodnie z tym traktatem mówiąc, że to dla naszego dobra, bo jako emeryt czy rencista żyjemy na koszt społeczny i powinniśmy popełnić samobójstwo jeśli mamy ociupinkę godności?
-jeśli Trybunał Konstytucyjny orzeka niezgodnie z Konstytucją o nieoddłużaniu szpitali, co prowadzi do ich upadłości i generalnie do upadku całej służby zdrowia, co z wielką skwapliwością realizują kolejne opcje rządzące, to może należałoby się pomodlić o szybkie przyjęcie całego tego złajdaczonego establishmentu politycznego rna łono Abrahamar1;?
-jeśli Jezus chodził w starych sandałach, nauczał w prostocie a nie w przepychu i stwierdził wyraźnie, że Jego królestwo nie jest z tego świata oraz, że łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu osiągnąć królestwo niebieskie a kapłanów nazwał grobami pobielanymi, i nigdy nie żądał dla siebie przywilejów, bogactw i zaszczytów, a tylko nakazał ludziom miłować się wzajemnie to może należałoby szukać spełnienia tej miłości wśród bliźnich a nie gloryfikować Jego następców i ich wywyższać i rwyświęcaćr1;?
#3 | Gieniek dnia 29.03.2008 10:34
a na remonty jak nie było pieniędzy tak nie ma!
#4 | garbaty fred dnia 28.03.2008 12:16
1,5m potem 2,7m.widać sosnowiec to bogate miasto-tylko wielkie g.... można tam zdzialać
#5 | anonim dnia 28.03.2008 09:52
a na remonty bloków komunalnych pieniędzy nie ma!!!
#6 | BODZIO dnia 28.03.2008 09:07
Kto zapłaci??? TY i JA, między innymi. Pójdzie to z Twego zarobku (podatku) bez pytania nas o zdanie.
#7 | anonim dnia 28.03.2008 05:29
Kto za to zapłaci????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney