Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ulica jednokierunkowa, dlaczego nie?

Pisaliśmy wielokrotnie o problemach komunikacyjnych na ul. Lotników na osiedlu Rudna 1 w Sosnowcu. Od chwili rozpoczęcia budowy parkingu na 2/3 długości ulicy samochody parkują pod blokami, a ruch odbywa się jednym pasem jezdni. Wkrótce obiekt zostamie oddany do użytku. Uważam, że jedymym sensownym rozwiązaniem jest wprowadzenie na stałe ruchu w jednym kierunku, czyli uczynienie z niej ulicy jednokierunkowej.Ruch odbywałby się w jednym kierunku od ul. Grota-Roweckiego do ul. Lotników. Zmianie musiałby ulec też kierunek ruchu na ul. Szczecińskiej na wąskim odcinku od ul. Lotników od ul. Narcyzów, powinna pozostać jednokierunkowa ze zmianą kierunku ruchu na przeciwny, niż jest obecnie. Wyjazd z osiedla odbywałby się wtedy ul. Niepodległości, Szczecińską i Piwnika-Ponurego.


Na ostatnim walnym zebraniu Wspólnoty, które odbyło się 26 marca br. dowiedziałem się, że miasto ma zamiar zrobić parking dla samochodów na początku ulicy vis a vis bloku przy ul. Grota Roweckiego 22 (przy poczcie). Obecnie jest tam trawnik i rośnie wiele dorodnych drzew. Mam nadzieję, że projekt uzwględni choć cżęściowe ich zachowanie i nie powtórzy się historia z ul. Narcyzów, z której zrobiono kamienną pustynię. Ja wiem, że miasto przy użyciu najmniejszych środków chciałoby z osiedla zrobić jeden wielki parking, ale uważam, ze mimo wszystko warto też zwrócić uwagę na jego wygląd i estetykę. Zależy na tym nam, mieszkańcom. Wciąż mi się marzy uroczy ryneczek z fontanną w miejscu Placu La Menel (przy ul. Niepodległości 10), a nie kolejny betonowy plac z przeznaczeniem na parking, co zapowiadał poprzedni kierowniki ADM-u.


Na zebraniu tym poruszyliśmy też problem pozostawiania zdewastowanego terenu po robotach ziemnych. Ostatnio takie kukułcze jajo pozostawiła firma prowadzące kabel energetyczny do Wydziału Neofilologii. Pani Kierownik obiecała zająć się sprawą.

Mam też dobrą wiadomość dla mieszkańców mojego bloku: ze środków zgromadzonych na naszym funduszu remontownym w bieżącym roku zostaną wymienione okna na klatkach schodowych oraz będą nowe skrzynki na listy zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Będzie też założony domofon w klatce "a", co na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i zmniejszy ryzyko dalszej dewastacji. Może też w przyszłości doczekamy się malowania klatek schodowych?Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 28/03/2008
Komentarze
#1 | nipon dnia 06.04.2008 01:06
ach, nie ma nic piekniejszego na swiecie od ryneczku z sliczna fontanna. Moze z pomnikiem myszki Mickey albo najlepiej Kaczora Donalda. pomalujmy wszystko na rozowo i puscmy muzyczke w stylu : w jakim to wspanialym swiecie zyjemy.
#2 | sokol dnia 05.04.2008 21:24
a ten przystanek na roweckiego przy tym uniwersytecie to ma powstac czy tez olali go bo wazniejsze klamki w drzwiach?
#3 | Kurator Łoświaty dnia 04.04.2008 16:42
No i tajemnica najbliższej matury legła w gruzach, bo musiał "chlapnąć"!!! Teraz tematów, które mogą potencjalnie wystąpić, jest co raz mniej. Prosimy Mieszkańca Niwki o podpowiedzi, co może stać się tematem pracy na egzaminie dojrzałości.
#4 | Mieszkaniec Niwki dnia 04.04.2008 16:08
Uwaga maturzyści: z nieoficjalnych źródeł wiadomo że, temat tegorocznej matury z języka polskiego to: "Dlaczego jestem przeciwny rewitalizacji Osiedla Rudna. Swoją wypowiedź uzasadnij."
#5 | anonim dnia 03.04.2008 16:22
W imieniu Portalowego Zrzeszenia Przyjaciół Rewitalizacji, bez skrótu Smile, domagając się jawności życia publicznego, żądamy informacji, czy rozpoczął się już montaż domofonu, na jakim etapie jest ta inwestycja budowlana na osiedlu Rudna I, czy sprawdzono zarówno referencje dostawcy tego sprzetu telekomunikacyjnego i konsorcjum wykonujące roboty?
#6 | Szamoobrona do Niki dnia 03.04.2008 15:17
jesteś cienki jak siki pająka!!! Buhahahaha!!!
#7 | Niki dnia 03.04.2008 10:28
że Szambo to widać, słychać i czuć! :-(((((((((((
#8 | Szamboobrona dnia 02.04.2008 22:34
Podobno uroczystość założenia domofonu w klatce red. Dudały uświetni swoją osobą sam Ojciec Święty Benedykt XVI, który poświęci nowy domofon. Na forum Sosnowca na stronie internetowej Gazety Wyborczej jest link, który zawiera najbardziej absurdalne i komiczne pomysły dla red. Dudały odnośnie klatki, w której mieszka, a także Osiedla Rudna. Wpisujmy się wszyscy, niech red. Dudała wie, że jesteśmy z nim.
#9 | anonim dnia 02.04.2008 22:32
Ty się o te spadające tynki nie martw, już niebawem cykl artykułów pt: "Jestem przeciwny spadającym tynkom - dlaczego nie!!!"
#10 | sokol dnia 02.04.2008 22:28
domofony hahaha poco ludzia domofony jak boja sie wyjsc z domu zeby w leb nie zebrac tynkiem...ahahahah to zes dowalil z tymi domofonami..ciekawe ile bedea dobre tydzien,miesiac?bo roku to nie wytrzymajaWink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney