Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


„Zderzenia” na stronach Instytutu Książki

Nie trzeba było długo czekać, aby sosnowieckie „Zderzenia poetyckie” zaczął anonsować na swoich stronach Instytut Książki

(www.instytutksiazki.pl/pl,ik,site,6,4,20451.php).

To nie tylko wielkie wyróżnienie, ale też nadzieja, że młoda impreza stanie się szybko imprezą znaczącą – znaną nie tylko w kraju, ale i za granicą, kojarzoną dobrze z Sosnowcem.To efekt ciekawego pomysłu, konsekwencji, regularności i częstotliwości, rozważnego doboru występujących autorów, a przede wszystkim zaangażowania osób organizujących „Zderzenia”: Edyty Antoniak – młodej doktorantki z Uniwersytetu Śląskiego, Pawła Duszy, – pełniącego obowiązki naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, kilku innych osób i instytucji wspierających imprezę.
By tę szansę promocji miasta wykorzystać trzeba mądrze imprezę rozwijać – dbać o jej poziom, dofinansowanie, pomyśleć o wydawnictwach towarzyszących imprezie (ładny plakat to jednak za mało – przydałaby się gazetka, lub cykliczny almanach), w jaki sposób zaprezentować Sosnowiec i Zagłębie gościom, dbać o logistykę. A teraz trzeba dołożyć wszelkich starań, by zaproszeni goście dobrze mówili o naszej imprezie i Sosnowcu!To nie występy Dody, Rubika, czy Dańca budują wizerunek Sosnowca, a takie właśnie, przemyślane imprezy.
Instytut Książki jest bowiem narodową instytucją kultury, powołaną przez Ministra Kultury Rzeczpospolitej Polskiej. Działa od stycznia 2004 r. w Krakowie.
Dodajmy, że Instytut Książki przygotowuje programy literackie polskich prezentacji na krajowych i międzynarodowych targach książki, wystąpienia polskich pisarzy na festiwalach literackich oraz w ramach programów promocji polskiej kultury na całym świecie, wydaje katalogi poświęcone nowościom literackim „Nowe książki z Polski”, prowadzi działalność studialno-szkoleniową, organizuje spotkania i seminaria dla tłumaczy polskiej literatury, utrzymuje stały kontakt z tłumaczami.

Zatem warto by Sosnowiec postawił na „Zderzenia”.Przypomnę może program „Zderzeń poetyckich” – tym razem pomiędzy Łodzią i Sosnowcem:
II Zderzenia PoetyckieWydział Kultury i Sztuki w Sosnowcu, Miejska Biblioteka Publiczna, Pub&Galeria "Patelnia 36" zapraszają na II ZDERZENIA POETYCKIE, które odbędą się 11 kwietnia 2008, o godz. 18.00 w Pub&Galeria Patelnia 36 /ul. Warszawska 3/ w Sosnowcu.


Wystąpią poeci:Sosnowiec:


Jerzy Suchanek


Jerzy Lucjan Woźniak


Joanna Storczewska-SegietaŁódź (i Kutno!):Artur FryzMarek Czuku


Grażyna Baranowska


Aleksandra Rzadkiewicz - prezes Środkoweuropejskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Środek"w roli arbitra wystąpi poeta, krytyk literacki, redaktor Wielkopolskiej Biblioteki Poezji - Mariusz Grzebalskioprawa muzyczna - Wojciech Tabak


pomysł i prowadzenie - Edyta AntoniakNastępne "Zderzenia" będą z... Trójmiastem. W czerwcu!
Autor: | 06/04/2008
Komentarze
#1 | Bonieq dnia 14.04.2008 09:06
jak to poeci...głową w samo światło...bramki
#2 | Truteń dnia 13.04.2008 08:18
A ktoś strzelił głową?
#3 | Misiek dnia 12.04.2008 21:44
A w ogóle było niesamowicie poetycko...
Suchanek się popisał i udało się zremisować!
Grzebalski czytał wiersze!!!
polecam i czekam następnej edycji
#4 | Misiek dnia 12.04.2008 21:39
była TV SILESIA relacja ma byc w poniedziałek po 20.00
było Radio Katowice relacja ma iść w środę
no i niestety nie dopisał Piotr Dudała, więc sosnowiecfakty.pl jest do tyłu puszczo
#5 | puszcza dnia 12.04.2008 12:54
i co był ktoś? jakaś relacja , fotorelacja albo coś?
#6 | Tomuś dnia 09.04.2008 13:03
Musi się Sosnowiec postarać - podobno w sąsiednich Mysłowicach rusza w maju spora impreza poetycka, a Mysłowice od czasów słynnych Tygodni Poezji słyną z tego, że godnie podejmują poetów. Żeby potem się nie okazało, że do Mysłowic wszyscy z całej Polski chętnie jeżdżą, ale do Sosnowca to raczej nie, jak to już kiedyś bywało.
#7 | Praktykos dnia 09.04.2008 12:33
Każdy projekt, aby odniósł sukces na dłuższą metę musi być dobrze dokumentowany. Idea jest świetna, teraz musi być archiwizowana i konsekwentnie prowadzona. Tylko cykliczność jest gwarantem sukcesu, podobnie jak wernisaże w galerii, jak festiwale mające N-tą edycję. Wsparcie mediów jest ważne. 3mam kciuki.
#8 | Johann dnia 08.04.2008 19:34
Good idea!
#9 | Jerzy L.Woźniak dnia 08.04.2008 15:25
Z S.Matuszem tym razem się zgadzam.Mądra promocja polega na tym, aby stworzyć imprezę nową, można powiedzieć unikatową(jak w tym przypadku),a jednocześnie nie obciążającą ponad miarę miejskich środków finansowych. Bo zoproszenie osoby powszechnie znanej - czy zespołu - pociągnie za sobą duży wydatek, a miasto niczym się nie wyróżni, bo ten fakt(sztampowy przecież)zostanie gdzieś tam na marginesie odnotowany.Natomiast w tym przypadku mamy dwa wyróżniki:imprezę nietypową (wszyscy zauważą jej szczególność)i przy tym promujemy rodzimych - i przecież nie tylko z Sosnowca - ale i zagłębiowskich pisarzy.Relatywnie koszt takiej promocji jest niski przy porównaniu z przywołaną powyżej, rezultaty natomiast dla miasta zdecydowanie korzystniejsze.Mające przy tym sznse na zwiększone oddziaływanie - gdy impreza się rozrośnie i spopularyzuje- w przyszłości. Popieram, zaznaczając,że nie dlatego iż jestem uczestnikiem tej imprezy.
#10 | Aldona dnia 07.04.2008 14:59
Popieram!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney