Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Koniec palenia na przystankach

Zakaz palenia na sosnowieckich przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na dworcu przy ul. Mościckiego wkrótce stanie się faktem. W najbliższy czwartek Rada Miejska podejmie uchwałę w tej sprawie.

Komisja Bezpieczeństwa pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały opracowany przez służby prezydenckie i radnych. Podobnej opinii należy się spodziewać również ze strony Komisji Budżetowej, dla której największe znaczenie będą miały niewielkie dla budżetu miasta skutki finansowe wprowadzenia w życie tej uchwały. Koszt oznaczenia (w najtańszy sposób) ponad 400 przystanków nalepkami o wymiarach 10,5 cm x 15 cm z nadrukiem „zakaz palenia tytoniu” wyniesie około 15 tysięcy złotych.Użyte w projekcie uchwały określenie „przystanek” oznacza według przepisów miejsce przeznaczone do wsiadania i wysiadania pasażerów, a więc zakaz obejmie nie tylko wiatę przystankową. Poza dyskusją wydają się być przystanki remontowane w ubiegłym roku. Ich teren jest dość wyraźnie zakreślony kostką brukową. Można też jako długość przystanku przyjąć długość zatoki autobusowej. Są jednak przystanki bez nowej kostki oraz bez zatok i na tych przystankach pozostaje liczyć na rozsądek pasażerów i służb porządkowych.Zdania na temat projektu uchwały są oczywiście podzielone. Świadczą o tym komentarze Czytelników do wcześniejszych artykułów w sosnowiec.info.pl na ten temat. Także radni nie są jednomyślni. Tomasz Jamrozy od kilku miesięcy zdecydowanie „walczy” o przyjęcie tej uchwały. Krystian Dziewior jest jej przeciwnikiem, gdyż jest przekonany, że uchwała pozostanie na papierze. - Szkoda przeznaczać 15 tysięcy złotych na puste przepisy - mówi Dziewior. - Pieniądze szybko się zwrócą - ripostuje radny Zbigniew Dziewanowski, gorący zwolennik zakazów palenia w miejscach publicznych.Przypominamy, że uchwała Rady Miejskiej wchodzi w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Osoby łamiące przepis uchwały o zakazie palenia tytoniu na przystankach podlegać będą karze grzywny od 50 do 500 zł.


źródło: www.sosnowiec.info.pl

Autor: Piotr Dudała | 20/04/2008
Komentarze
#1 | Oczywista oczywistośc dnia 23.04.2008 22:15
Przecież tu nie chodzi o trafność decyzji, tu chodzi o samo uchwalanie. W końcu coś robić trzeba i dmuchać z tego wielką sprawę... załatwiane rzeczywistych problemów to jednak trochę myślenia i prawdziwej pracy
#2 | pm dnia 23.04.2008 20:15
samorząd, który uchwala niemożliwe do egzekucji prawo deprecjonuje autorytet samego prawa i swój własny. To decyzja bardzo mocno nietrafiona.
#3 | Krzysiek Skóra,niepalący dnia 22.04.2008 05:37
15tysięcy... o wiele więcej można by głupie 15tysiączków wykorzystać. Na promocję miasta choćby. I można by promować przez np. 4 miesiący, tylko za te 15 tys (sic!)!!!

ciekawskich, jak to możłiwe zapraszam do pisania
#4 | Rafi dnia 21.04.2008 21:45
Ludzie a kto sie będzie do tego stosował?monitoring założą i będą zdjęcia robić kto pali?ochronę zatrudnia na każdy przystanek?bo ani straży miejskiej ani policji nie spieszy sie łapać tych co pala na przystankach..bo sami to robią..pomyślcie trochę...
#5 | D.Pytia dnia 21.04.2008 20:32
Otóż wyobraż sobie że NIE PALĘ ANI NIE PALIŁAM.
A pomysł Radnych uważam za działania pozorne, nie tędy droga. Ktoś już napisał - rosądna wladza nie wydaje zakazów / nawet w słusznych sprawach / których nie może skutecznie wyegzekwować. Nie beda mogli na przystankach, to będą palić obok...
W pociągach IC palić zakazano - ci co palili dalej palą, tyle tylko że w WC, smród tam nieraz taki że trudno sie załatwić.
#6 | mieszkaniec dnia 21.04.2008 19:20
D.Pytia, pewnie palisz i ci zakaz przeszkadza.
Ja jestem ZA, w końcu nie będę musiał stać w dymie papierosowym.
Jeśli społeczeństwa nie da się nauczyć kultury to trzeba ją wyegzekwować prawem. Mam nadzieję, że to nie będzie martwe prawo.
#7 | D.Pytia dnia 21.04.2008 17:52
To genialne pociagnięcie - BRAWO. Tu przecież nie chodzi o palenie, skmrodzenie czy też o to że sprzatać wokół przystanków nie ma kto.
Za głupie 15 tysięcy zostanie wreszcie rozwiazany problem sktukecznego sposobu wezwania poicjanta albo straznika miejskiego. Już teraz nie musisz dzwonić czy szukać ich na ulicy - wystarczy iść na najbliższy przystanek i zapalić - pojawią się NATYCHMIAST !
Dotychczasowe zadania Policji i Straży pewnie przejmą Radni którzy tak ochoczo uchwalają takie buble prawne - to temat zastępczy... a innych problemów to w mieście juz nie ma ?
#8 | kolo71 dnia 21.04.2008 17:09
Świetnie! Wreszcie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney