Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Góra rozczarowań

Miały być korty i boiska, są długi i groźba procesu. Tegoroczna, niemal bezśnieżna zima może okazać się gwoździem do trumny sosnowieckiej firmy Sportowa Dolina 2. Ciekawe, jakie straty finansowe w związku z "górka" poniosło już do tej pory miasto Sosnowiec?


Dzierżawca stoku narciarskiego na Środuli kolejny rok z rzędu nie zarobił na narciarzach. Dolina nie ma pomysłu, w jaki sposób przyciągnąć na „górkę Górskiego” miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Ma za to pokaźne długi wobec gminy. Urząd Miejski zapowiada, że wystąpi przeciw firmie na drogę sądową. Gdy w 2002 roku na Środuli powstawała górka ze stokiem narciarskim, władze Sosnowca prześcigały się w obietnicach dotyczących zagospodarowania terenu wokół stoku. Oprócz tras zjazdowych i kilku wyciągów miały tam powstać korty, boiska, wypożyczalnie quadów, tarasy widokowe i ścieżki rowerowe. Zapowiadane atrakcje okazały się mrzonką. Brak śnieżnych zim powoduje, że narciarze - podstawowe źródło dochodu Sportowej Doliny - nie pojawiają się na środulskim stoku. Efekt? Zaległości firmy wobec miasta sięgają ponad 50 tys. złotych. Sportowa Dolina nie ma pomysłu na wyjście z kryzysu oraz realizację zapowiadanych niegdyś inwestycji. Firma, która wygrała przetarg dzięki ciekawej koncepcji zagospodarowania stoku i terenu wokół górki, ponosi porażkę za porażką. Zmiany kadrowe, pomysły marketingowe i próby ratowania wizerunku spółki na niewiele się zdają.


źródło: Telewizja Silesia
Autor: Redakcja | 23/04/2008
Komentarze
#1 | Ja dnia 27.04.2008 12:55
Z tego co mi wiadomo Sportowa Dolina wisi miastu 16,a nie 50 tys.zł;]
#2 | nick dnia 26.04.2008 07:55
coby nie mówił i nie pisał, to to jest efekt działania Władz Sosnowca. bo to one to inspirowały i "przemyśliwały" górkę Górskiego [ciekawe skąd ta nazwa?],jak teraz zagospodarowanie zagospodarowanie Placu JPII.
wszystko na hura!, bez koncepcji, niezgodnie z prawem [a nuż się jakiś przekręt przy okazji zrobi?] - i tak w kółko!
kiedyż wreszcie, do cholery! mieszkańcy się zbiorą w kupę i wywiozą na taczkach tę hołotę, co rządzi Miastem?
#3 | c.b. dnia 25.04.2008 20:25
a przepraszam , po rozwiązaniu umowy z obecnym inwestorem kto tu się inny zjawi ? Skoro obecnej firmie będziemy robić kłopoty? Co może po dwóch kolejnych zimach bez śniegu jego też wykopiemy? Dolomity jakoś do tej pory radziły sobie doskonale w Bytomiu i nikt nie narzekał, a że teraz nie było zimy -pech. A tak na marginesie który prywaciarz pozwoli sobie na straty?
#4 | Takłemada dnia 24.04.2008 18:15
A cośta myśleli - ta firma napewno chciała zrobić dobry interes, zarobić i zysk zainwestować, by znów zarobić. Tak sie robi. Ale mieli pecha i nie udało się, pogoda jest nieprzewidywalna... brakło kasy za cieniutkie zimy - zamiast zysku strata. To też normalka, tak bywa w biznesie. I nie ma co rozdzierać szat o kasę na oświetlenie - to zostaje, tego sobie firma nie zabierze.
Rzecz w tym że UM powinien sytuacje natychmiast wykozystać, rozwiązać z powodu zadłużenia umowę, znaleźć innego inwestora - to też normalka, tak sie robi.
A może teraz nie dawać tego w obce ręce - pomysleć aby to była inwestycja miejska. Zarys i struktura jest - troche miejskiej kasy + dobry pomysł, to będa i zyski. Przybędzie trochę miejsc pracy oraz ceny biletów dla mieszkańców nie będą musiały być astronomiczne.

A tak na marginesie - czy zauważyliście że ta nowa telewizja, robiona przez wielu ludzi z Zagłębia, majaca ponoć właściciela z Zagłębia, otwierajaca sie mszą w Zagłębiu, deklarujaca materiały z wszystkich regionów województwa - TAK JAKOŚ DZIWNIE, jak coś pokazuje z Zagłębia to raczej w negatywnym odcieniu. Prawie jak Wyborcza.
#5 | mieszkaniec dnia 24.04.2008 18:07
jedna z "ciekawszych" inwestycji w mieście. kto w ogóle wpadł na taki durny pomysł (aż tak daleko do gór nie mamy)...
#6 | anonim dnia 24.04.2008 14:59
A ile miasto wpakowało dodatkowo swojej własnej kasy ? Na samo oświetlenie ponad 200 tys !
#7 | Kanikuły dnia 24.04.2008 08:26
Był artykuł na sosnowiec.info.pl. Tam pisało. Pewnie też redaktor Silesi napisał swoje dwa zdania natchniony tym co przeczytał w necie.
#8 | perspektywa dnia 24.04.2008 05:28
,,Urząd Miejski ZAPOWIADA, że wystąpi przeciw firmie na drogę sądową " ?????
KIEDY ???/6 lat działalności ???/
Czy ktoś może wie ile wynosi zadłużenie firmy wobec UM ? ,czy jest to do odzyskania ???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney