Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W Sosnowcu nie pali się na przystankach i...na placach zabaw

Rada Miejska w Sosnowcu przyjęła podczas ostatniej sesji w dniu 24 kwietnia uchwałę w sprawie ustalenia w granicach administracyjnych miasta Sosnowca miejsc przeznaczonych do użytku publicznego jako stref wolnych od dymu tytoniowego. W ostatniej chwili - do miejsc, w których nie będzie wolno palić, a więc przystanków autobusowych i tramwajowych oraz dworca autobusowego - RM dopisała publiczne place zabaw.Inicjatorem uchwały był radny Zbigniew Dziewanowski, a została przyjęta głównie dzięki przewodniczącemu Komisji Bezpieczeństwa RM, Tomaszowi Jamrozemu, który konsekwentnie walczył przez kilka miesięcy z prześmiewcami.Radny Jamrozy rozbił w puch przeciwników uchwały - pisze red. J. lewanda, których motto brzmiało: uchwała nie będzie egzekwowana, a najgorsze jest wprowadzanie takiego prawa, za którego złamanie nie ma kary.- Taki zarzut można postawić większości obowiązujących przepisów prawa, a świetnym przykładem są tu przepisy ruchu drogowego oraz przepisy dotyczące zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Taka ocena zawiera zasadniczy błąd - mianowicie taki, że mieszkańcy stosują się do obowiązujących reguł prawnych jedynie z tego powodu, że grozi im za to większa lub mniejsza kara. A przecież tak nie jest - większość z nas stara się ich przestrzegać jedynie z tego powodu, że wyznaczają pewne obowiązujące normy postępowania. Groźba kary skierowana jest wyłącznie do wąskiej grupy i z tym Policja oraz Straż Miejska sobie poradzi.

W tej uchwale najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny. W ten sposób jako Samorząd przekazujemy mieszkańcom sygnał, że palenie jest szkodliwe także dla osób, które nie palą, więc jeśli ktoś już się na ten nałóg decyduje, to winien palić w taki sposób, by nie zmuszać do tego innych osób - w tym przypadku korzystających z przystanków i placów zabaw - powiedział Tomasz Jamrozy.Uchwała Rady Miejskiej wchodzi w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Osoby łamiące przepis uchwały o zakazie palenia tytoniu w ustalonych miejscach podlegać będą karze grzywny od 50 do 500 zł.źródło: www.sosnowiec.info.pl, Janusz Lewanda

Autor: Redakcja | 26/04/2008
Komentarze
#1 | dziecko dnia 22.02.2009 15:40
jestem dzieckiem więc nie lubię jak się przy mnie pali a moja mama nie chce mnie sluchać że ma przy mnie nie palić.Ja bardzo cierpię z tego powodu poniważ CHCIALAM POBIĆ DOROSŁEGO CZLOWIEKA Z PAPIEROCHEM W PYSKU,BO ON SZEDL A JA ZA NIM I MUSIAŁAM TO WDYCHAĆ.powstrzymala mnie moja siostra ktora ze mną szla,bo przecież mogłąm poobić doroslego czlowieka,więc pzrynajmniej na niego nawrzeszczalam!!!!!!!!!
#2 | OSKAR dnia 07.05.2008 21:56
bardzo dobrze nie wolno palić na przystankach autobusowych, tak jak jest to w Rudzie Śląskiej.
są tablice z napisem nie palic a straż miejska wlepia mandaty za palenie w odległości 50m od przystanku. na pętli nie wolno palic wcale.
#3 | kobieta-matka dnia 06.05.2008 10:58
Dlaczego,już palą papierosy i piją piwo już małolaty?Jak myślicie,skąd mają przykład?Jest to strasznie szokujące.A przy okazji jakich wulgarnych słów używają,wiemy i słyszymy,to wszyscy.Czy ktoś potrafi zwrócić uwagę?Niestety nie, bo sie boimy.Więc,czy będziemy to dalej tolerować bez żadnych konsekwencj?.Czy tak będzie dobrze wychowane społeczeństwo?Uważam,że jest to wielki problem.Więc, może zacznijmy reagować na chamstwo i wulgaryzm.Przecież mamy w słowniku takie piękne słowa jakGrinziękuję ,proszę i przepraszam.Postarajmy sie być grzeczni wszędzie,to chyba tak nie wiele kosztuje.Dziękuję i pozdrawiam.
#4 | sosnowiczanka dnia 06.05.2008 10:41
Bardzo dobrze ,że jest zakaz palenia i picia w takich miejscach.Bo kto to widział,żeby małe dzieci przyglądały się na te śmierdzące i obrzydliwe nałogi.
#5 | tak jest dobrze dnia 28.04.2008 10:24
Ten plakat z płucami jest nieskończony!!!
Tam są dwa płuca w kształcie liści....i napis, który ktoś zapomniał dokończyć!!! Hasło pod obrazkiem: Nie palę...to idź stąd!!!!!!!!!!!!!
#6 | iqsebcio dnia 28.04.2008 05:11
I bardzo dobrze!
Pozdrawiam!
#7 | Biegły księgowy dnia 27.04.2008 21:38
Jak wszyscy rzucicie palenie i picie to doprowadzicie ten kraj do ruiny. To wszystko są knowania światowych imperialistów i odwetowców Hupki i Czaji.Nie wspominając o Światowych Korporacjach Sprzątaczek którym nie chce się sprzątać petów.

Obywatele czy Wy zdajecie sobie sprawę z tego ile budżecie naszego państwa pochodzi z akcyzy na wyroby tytoniowe i alkochol. Piją i palą, kosztem, swego zdrowia - tylko prawdziwi patrioci !
#8 | x-men dnia 27.04.2008 19:44
I dobrze. Niech się sami trują gdzieś indziej, a nie smrodzą pod wiatą i dmuchają prosto w twarz. Taki przepis od dawna już obowiązuje np. w Katowicach na dworcu. I policjanci rzeczywiście łapią tam sporą ilość palaczy.
#9 | Gosia dnia 27.04.2008 19:03
Większość ludzie jednak nie pali i to oni zagłosują na Pana Dziewanowskiego i Jamrozego!
#10 | mieszkaniec Sosnowca dnia 27.04.2008 18:25
Zobaczcie jakie tysiące petów jest na przystankach.Pora pogonić palaczy,niech palą w swoich domach,policja i straż miejska powinna wlepiać surowe mandaty !!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney