Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Równi i równiejsi

Szczodre wydawanie pieniędzy z kasy miejskiej na cele religijne czy okołoreligijne budzi emocje wśród mieszkańców Sosnowca. Po znanej już nawet poza granicami naszego miasta barce, mamy aktualnie kolejny temat z tego cyklu - kto płaci za koncert Rubika na placu Papieskim w ramach Forum Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Sygnalizujemy dziś niejako na marginesie tego cyklu temat „mały”, ale za to z bardzo długim stażem, wręcz z brodą - pisze Janusz Lewanda z serwisu sosnowiec.info.pl.Kilkanaście dni temu radny Maciej Adamiec skierował do prezydenta Sosnowca zapytanie: jakie środki miasto wyasygnowało na organizację Forum Młodych?.- Nie rozumiem, dlaczego taką informację utrzymuje się w tajemnicy i przez to jeszcze bardziej rozbudza się emocje. Jeśli potwierdzi się nieoficjalna informacja, że miasto wyasygnowało na Forum 180 tys. zł to będę uważał to za nieporozumienie z przynajmniej trzech powodów: po pierwsze - miasto przeznaczyło na imprezę religijną zbyt dużą sumę (osobiście popieram wspieranie imprez religijnych, lecz w znacznie mniejszym wymiarze), po drugie - wspiera imprezę, która odbywa się w tym samym czasie co Dni Sosnowca, czyli jest w pewnym sensie imprezą konkurencyjną dla Dni, i po trzecie - miasto wydaje na tę imprezę prawie tyle samo pieniędzy, ile przeznacza na Dni Sosnowca (200 tys. zł) - mówi Maciej Adamiec.Radny Zygmunt Witkowski wałkuje w Urzędzie Miejskim temat remontu chodnika przy Centrum Kongresowym Świadków Jehowy. Wałkuje i nic z tego nie wychodzi - władza wykonawcza zwodzi radnego od lat... 10.- W prawie każdy weekend do Centrum Kongresowego przyjeżdżają Świadkowie Jehowy z całej południowej Polski. Spacerują po chodniku, który jest w opłakanym stanie. Marna to promocja naszego miasta, a mnie już wstyd tam się pokazywać, bo właśnie do mnie 10 lat temu zwrócili się o pomoc Świadkowie Jehowy. Chcieli już nawet sami zrobić ten chodnik z materiału przekazanego przez miasto, ale przepisy nie pozwoliły na to - mówi z goryczą radny Witkowski. - Władze Sosnowca nie traktują równo wyznań religijnych. Przy obiektach sakralnych innych wyznań wszystko jest wygłaskane i wychuchane, przeważnie za pieniądze miasta, a na Mikołajczyka od 10 lat jest bez zmian. Ale prezydent Zych obiecał mi, że w tym roku chodnik będzie - dodaje Witkowski.Marzenie Zygmunta Witkowskiego ma szansę się spełnić. Wiceprezydent Sosnowca Wilhelm Zych zdradził nam, że będzie się starał, aby w tym roku chodnik na Mikołajczyka był zrobiony, ale gwarancji dać nie może. W podobnym tonie wypowiedział się naczelnik Wojciech Guzik z Wydziału Dróg. Trzymamy więc kciuki za powodzenie tej inwestycji. Wstyd byłoby przenosić jej realizację w następną dziesięciolatkę.źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl

Autor: Redakcja | 28/05/2008
Komentarze
#1 | Do p. radnego Witkowskiego dnia 02.06.2008 16:20
Uważam, że Świadkowie Jehowy są ludźmi tak energicznymi, wygadanymi i zaradnymi, że mecenat miasta nie jest im potrzebny. Wystarczy przypatrzeć się z jakim zapałem i energią "częstują" swoją "Strażnicą" lub tp.. Albo z jakim zapałem będą "nawracać" jeśli ktoś okaże im zainteresowanie. Ilu, którzy nie byli mocno "zakorzenieni" w Chrystusie przeciągneli do siebie. Sam miałem okazję niejednokrotne się o tym przekonać, więc to co piszę nie jest jakimś wymysłem, ale faktami. Jednocześnie ile jest parafii prawdziwie ubogich, pozostawionych tylko samym sobie utrzymujących się wyłącznie z datków wiernych, często równie ubogich. I to nie trzeba szukać daleko, poza miastem, bo i w Sosnowcu takie by znalazł.
#2 | Karol Winiarski dnia 29.05.2008 22:10
Sprawa z punktu widzenia władz Sosnowca jest prosta. Księża i pozostający pod ich wpływem wierni to spory elektorat. Już dwa razy ich poparcie (niekiedy całkiem jawne nawet w dniu wyborów - co tam jakaś cisza wyborcza) przesądziły, a w każdym razie znacząco pomogły Prezydentowi Górskiemu wygrać wybory. A Świadkowie Jehowy w wyborach udziału nie biorą. To i po co zabiegać o ich poparcie i remontować jakiś tam chodnik?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney