Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dalsze utrzymywanie tego stanu jest dla naszego miasta hańbiące....

W kwietniu ubiegłego roku radny Karol Winiarski złożył w Radzie Miejskiej wniosek o odebranie marszałkowi Michałowi Roli - Żymierskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sosnowca. Inicjatywa Winiarskiego miała związek z propozycją przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sosnowca biskupowi sosnowieckiemu Adamowi Śmigielskiemu. - Jednoczesne figurowanie wśród honorowych obywateli naszego miasta ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej i kata narodu polskiego byłoby uwłaczające dla biskupa Adama Śmigielskiego - uzasadniał swój wniosek radny.W związku z wątpliwościami zgłaszanymi wówczas przez niektórych radnych co do roli marszałka Michała Roli-Żymierskiego w historii Polski, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej, Maciej Adamiec, zwrócił się do Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o opinię w tej kwestii.Wczoraj przewodniczący Adamiec otrzymał odpowiedź z Instytutu Pamięci Narodowej - notę historyczną na temat Michała Żymierskiego „Roli”.Z odpowiedzią IPN zapoznał się Karol Winiarski. - Czekaliśmy długo, ale informacje zawarte w nadesłanej w końcu opinii w pełni potwierdzają zarzuty wobec marszałka. Mam nadzieję, że sosnowieccy radni nie będą już mieli wątpliwości, iż przyznanie 20 lat temu Michałowi Roli - Żymierskiemu tytułu honorowego obywatela Sosnowca było błędem, a dalsze utrzymywanie tego stanu jest dla naszego miasta hańbiące - powiedział dla sosnowiec.info.pl radny Winiarski.Wniosek Karola Winiarskiego o odebranie marszałkowi Michałowi Roli - Żymierskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sosnowca powinien teraz bez problemów trafić do porządku obrad jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej.źródło: www.sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 02/06/2008
Komentarze
#1 | mieszkanka dnia 05.06.2008 13:48
Panowie radni zajmijcie się wreszcie zrobieniem czegoś w realu bo przedyskutujecie cała kadencję o honorowych obywatelach lub innych tematach zastępczych , a tym czasem np. pustostany stoją dalej niezasiedlone czy nasze miasto stać na taką rozrzutność podliczcie ok. 250 pustostnów x średni czynsz niech bedzie 300,00 zł to daje 75.000 zł miesięcznie, a rocznie to ta kwota razy 12 czyli 900.000,00 złotych - kogo stać na taką rorzutność.
Nowi lokatorzy nawet jak już z listy przydziałów ( na znalezienie się na liście czeka się kilka lat) dostaną po wielu mesiącach mieszkanie to dalej czekają na jego objęcie bo ADM-y nie mają ekip do sprawdzenia i poprawienia instalacji elektrycznych ,gazowych itp czyli tego co jest w gestii właściciela i czego nie mogą zrobić lokatorzy choćby nawet chcieli, potem trzeba zrobić normalny remont ( czyli malowanie ,itd) na co przyszli lokatorzy już się godzą robić sami bo jak wspomniałam brak ekip remontowych w ADM-ach, ale czy przynajmniej objęcie lokali można by przyspieszyć i to jest jeden z tematów dla radnych , a nie jakieś ideologiczne pogaduchy. Panowie jesteście dla mieszkańców i po to zostaliście wybrani aby między innymi nadzorować jak sprawują się jednostki podległe Urzędowi Miasta .
Nie szkoda Wam marnować czasu.
Brak mieszkań w XXI wieku jest tematem do rozwiązania, rozważania historyczne zostawmy historykom
#2 | Marek dnia 05.06.2008 04:59
To że wiekszość ludzi to nie obchodzi i jest to temat zastępczy, to nieprawda, proszę czytać ze zrozumieniem, chodzi o tytył honorowy, a nie nazwę ulicy, tak samo to "ciągnięcie" od pierwszego do pierwszego, to też jakaś zbitka nic nie mówiąca.
Większości powodzi się w porównaniu z KOMUNĄ o niebo lepiej!!!
#3 | anonim dnia 04.06.2008 23:19
a prawda jest taka że większości ludzi to za przeproszeniem *uja obchodzi... bo co komuś do tego jaką nazwę będzie mieć ulica kiedy z trudem ciągnie od 1-go do 1-go, zajęliby się może najpierw załataniem wszystkich dziur a potem niech sobie patronów szukają
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney