Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wykonawca źle zamontował oświetlenie na Rynku

Na starówce i Rynku w Czeladzi nocą nie świecą uliczne lampy. Wadliwie zamontowała je firma, która rewitalizowała reprezentacyjne centrum miasta. Dzisiaj już nie istnieje.

Oświetlenie szwankowało od początku, aż w końcu przestało działać zupełnie. - Wina leży po stronie wykonawcy. Powstała wada konstrukcyjna pod ziemią - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.Usterka jest widoczna gołym okiem, ale firma odpowiedzialna za fuszerkę już nie istnieje. - Mieliśmy problem, bo przedsiębiorstwa, które było głównym wykonawcą już nie ma. Trzeba było skonsultować się z wszystkimi podwykonawcami. Jesteśmy po rozmowach podczas których zapewniono nas, że w ciągu tygodnia, najdalej dwóch, przyczyny usterki zostaną usunięte i lampy będą świeciły - mówi Wojciech Maćkowski.Jak zapewnia miasto z tego tytułu nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie naprawy zostaną wykonane w formie napraw gwarancyjnych. Mieszkańcy narzekają, ale muszą być cierpliwi.- Ostatnio przyjechali do mnie znajomi. Pogoda dopisuje, więc wybraliśmy się późnym wieczorem na spacer po mieście. Chciałam pokazać im nasz odnowiony Rynek. Niestety, wiele nie zobaczyliśmy - denerwuje się Renata Ząbek, mieszkanka Czeladzi.Rewitalizacja starówki kosztowała gminę prawie 13 milionów złotych. W ramach tej inwestycji odrestaurowano zabytkową studnię na Rynku, wymieniono nawierzchnię. Na placu pojawiły się drzewka i ławeczki. Miasto uzyskało na tę inwestycję ponad 4 mln zł dotacji z funduszy unijnych.źródło: Magdalena Nowacka - POLSKA Dziennik ZachodniAutor: Barbara Gołębiowska | 07/06/2008
Komentarze
#1 | @Element dnia 10.06.2008 20:04
A czy przewidywane są jakieś uroczystośći z okazji odsłonięcia pomnika. Lub rocznicowe uroczystości? Na przykład symboliczne gaszenie ognia pod stosem polewaniem wodą z wiadra?
#2 | Element dnia 10.06.2008 17:45
Katarzyna Kryń: Skąd pomysł na postawienie pomnika przedstawiającego czarownicę?

Wojciech Maćkowski: Stare Miasto w Czeladzi jest zagospodarowywane od 2 lat. Wiąże się on z przebudową ulicy 1 Maja i Szpitalnej a także przebudową skwerku, na którym stanie pomnik, który ma być elementem końcowym, upiększającym.
#3 | Artur dnia 10.06.2008 17:34
Nie mówi się głośno o tym, że ta wiedźma nie podoba się też wielu mieszkańcom Czeladzi. No bo, jak ma się podobać, jak ktoś wymyślił, zeby ją postawić pod największym kościołem w Zagłębiu, kościołem św. Stanisława BM! Na ten temat była dyskusja na ostatniej radzie miejskiej!
#4 | Becia dnia 10.06.2008 17:24
od czarownicy lepsze są już owady, skorpiony czy wije
#5 | Naomi dnia 10.06.2008 15:23
Pomnik papieża to ciemnogród, pomnik czarownicy to nasza przyszłość. Każde miasto polskie powinno mieć swoją własną czarownicę lub czarownika! Konecznie pod kościołem i koniecznie na miotle!
#6 | Pomysłowy Dobromir dnia 10.06.2008 14:56
"Jest to coś nowego, fajnego, warto więc wydać pieniądze zwłaszcza, że pomnik może być formą promocji Czeladzi. Teraz jest moda na pomniki papieża. Ciągle się słyszy, że w jakimś mieście jest budowany pomnik papieża. A my będziemy mieć coś innego, nowatorskiego"

źródło: I. Pawłowska, Wiadomości Zagłębia
#7 | Maciek dnia 10.06.2008 14:52
Pod patronatem "czarownicy na miotle"!, yes, yes, yes! uaha, uaha albo kliku czarownic, uaha, uaha!
Jedni budują pomniki papieżowi, a my czarownicy, uaha, uaha!
#8 | anonim dnia 10.06.2008 13:05
jeszcze wam nie przeszło, pieski, dowalanie Czeladzi? Chociażbyście sie zesrali z zawiści, to miasto będzie kwitnąć pod rządami p. Mrozowskiego
#9 | Menel dnia 10.06.2008 09:12
Ludzie co wy się tak denrwujecie, walnijcie sobie Volta z lidla (dobrze wchodzi po nalewce, ma 7,2%), i będzie dobrze. Chciałem zaznaczyć tylko, że zgadzam się z Panem Dudałą odnośnie tych schodów jak się do apteki wchodzi. Na tak rozwalonych schodach rzeczywiście można się wywalić, zwłaszcza jak się idzie po nalewce, albo po kilku Voltach. Mówię kiedyś mojej, że nieomal nogi nie złamałem u siebie przed chałupą, bo byłem po kilku Voltach i schodziłem ze schodów, które są bardzo rozwalone. Żeby to porządny człowiek po nalewce czy po kilku Voltach bał się schodzić ze schodów, że może sobie nogę złamać to tak nie może być. Więc bardzo proszę niech ktoś się tym zajmie, bo tak dalej być nie może.
#10 | milo dnia 10.06.2008 06:53
poza tym pseudofontanny na rynku to też jakoś tak działąją sporadycznie. Poza tym kostka w wielu miejcach już wypada i jakieś oszołomy pomimo monitoringu zniszczyły częśc pokrycia /gont/ na studni!
Pytam co robi Straż Miejska? A nic! śledzi kierowców że gdzieś tam krzywo zaparkowali!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney