Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Początek wojny religijnej???

Uczestnictwo we mszy świętej ma być zakazane dla najważniejszych osób w państwie, jeśli transmitują to kamery. Żadnych kapliczek ani krzyży w urzędach, ceremonie wojskowe bez ślubowań Bogu. I zwolnić kapelanów - to postulaty SLD zapisane w propozycjach nowych partyjnych uchwał. "Idiotyczny pomysł", "Napieralskiemu padło na mózg" - komentują politycy innych opcji.

Do dokumentów lewicy dotarł "Newsweek". Tygodnik pisze, że uchwały zostały opracowane w trakcie niedawnego konkresu SLD, na którym wybrano nowego przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego. Delegaci, którzy go poparli, spisali antyklerykalne postulaty, bo chcieli pokazać, w jakim kierunku pójdzie Sojusz pod nowym przewodnictwem.Zerwać krzyże ze ścianPo pierwsze, Sojusz chce zerwać z katolickimi tradycjami w życiu publicznym. "Żądamy usunięcia symboli religijnych z lokali urzędowych - siedzib organów władzy publicznej: z sal posiedzeń plenarnych Sejmu i Senatu oraz organów samorządu terytorialnego. Domagamy się także usunięcia elementów katolickich z ceremoniału państwowego, a zwłaszcza z ceremoniału wojskowego" - napisali partyjni działacze.Stwierdzili również, że urzędnicy wszystkich szczebli - od prezydenta i premiera, aż po wójtów - nie powinni "oficjalnie, w sposób ostentacyjny, uczestniczyć w uroczystościach religijnych" - cytuje "Newsweek".Chronić ateistówPaństwo powinno wstrzymać wszelkie dotacje dla uczelni związanych z Kościołem, takich jak Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Papieska Akademia Teologiczna. SLD domaga się także zaprzestania przekazywania Kościołowi nieruchomości państwowych w ramach reprywatyzacji - pisze tygodnik.Wielkie kontrowersje budzi też postulat ochrony dla ateistów. "Konieczne jest zagwarantowanie w praktyce wszystkim związkom wyznaniowym, a także ateistom i bezwyznaniowcom, takiej samej ochrony prawnej" - głoszą propozycje programowe lewicy. Co to oznacza? Być może to, że lekarz nie będzie mógł odmówić aborcji, powołując się na wyznanie.Najbardziej kontrowersyjne jest jednak to, że SLD domaga się "prawa do refundacji antykoncepcji i zapłodnienia in-vitro, edukacji seksualnej, aborcji" - pisze "Newsweek"."Idiotyczny pomysł, co mu padło na mózg?"Politycy miażdżą krytyką pomysły lewicy. Nawet Wojciech Olejniczak, były szef SLD, odżegnuje się od tak radykalnych rozwiązań. "Nie jestem zwolennikiem tego typu haseł i pomysłów. Ja i większość SLD nie chcemy wojen religijnych. Jestem zwolennikiem konkordatu" - zapewnia w Radiu ZET.Kolejni komentatorzy używają ostrzejszych słów. "Będziemy przeciwko takim idiotycznym inicjatywom" - mówi szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. "Będziemy bonić prawa pana prezydenta do mszy świętej i będziemy bronić konkordatu" - dodaje."Patrzę na Napieralskiego i zastanawiam się co mu padło na mózg. Wcześniej opowiadał mi o uczestnictwie we mszy jako ministrant" - dziwi się Joachim Brudziński z PiS.www.dziennik.pl
Autor: Redakcja | 14/06/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 22.06.2008 20:18
A czego oczekiwać od komunistów, choćby stroili się w socjaldemokratyczne szaty, pogrobowców Lenina i Stalina. Czyż nie widać na imprezach przez nich organizowanych imprezach. Dziś chcą nam zrywać krzyże i wyrzucać Boga z każdej sfery naszego życia, jutro będą nam zamykać kościoły i wzorem swoich guru zamieniać na magazyny, a nawet jak w Dalikowie w woj. łódzkim zamieniać kościół na dyskotekę. Pamiętajmy o tym przy najbliższych wyborach, zwłaszcza ogólnopaństwowych.
#2 | genom dnia 20.06.2008 11:39
wystarczy przypomneć stare ciosy zadawane imperialistom("kazda fura gnoju wywieziona w pole..."wg władzia G."no to jak pomożecie" edzia G.-ech stare czasy demoludu
#3 | @mieszkaniec dnia 17.06.2008 06:34
Dlatego nie ma, bo to jest blog o PO, KKatol., Śląsku, Rudnej i powiecie będzińskim, więc Sielec nie mieści się w tym kręgu tematycznym!!!
#4 | mieszkaniec dnia 16.06.2008 11:30
Dlaczego nie ma nic o Świętojańskiej Nocy Kulturalnej na dziedzińcu Zamku Sieleckiego w ostatnią sobotę? Nic o działających na zamku Młodzieżowej Akademii Teatralnej i rycerzach. Dlaczego z pełną premedytacją pomija się tutaj wszystko co związane z działalnością Sosnowieckiego Centrum Sztuki?
#5 | BODZIO dnia 16.06.2008 10:13
W ramach wojny z Kościołem władza SLDowska z Sosnowca wydała 180 tys.złotych na kościelną imprezę propagandową.
#6 | A co na to SLD? dnia 16.06.2008 09:47
Był to cytat z "Trybuny".
#7 | A co na to SLD? dnia 16.06.2008 09:44
Wystarczyło, by ,,Newsweek' napisał o nieistniejącej uchwale kongresu SLD (projekt nie został nawet poddany pod głosowanie), a politycy rzucili się przywódcom Sojuszu do gardeł. Niesiołowski mówił o stalinizmie i Bierucie, Brudziński bajdurzył jak zawsze, Chlebowski gardłował o wypowiadaniu wojny całemu narodowi przez SLD. A można przecież było zajrzeć do dokumentów kongresu SLD drukowanych w sobotniej ,,TRYBUNIE'. I przeczytać w uchwale ,,Jakiej Polski chcemy?' jej punkt piąty mówiący m.in. o: r6; państwie neutralnym światopoglądowo i świeckim r6; usunięciu symboli religijnych z instytucji publicznych oraz z ceremoniału państwowego i wojskowego r6; sprzeciwie wobec wpisywania ocen z religii na świadectwa szkolne oraz wliczaniu ich do średniej ocen r6; zniesieniu Funduszu Kościelnego r6; zmianie zakresu finansowania Kościołów ze środków publicznych. Czy naprawdę poseł Chlebowski i inni uważają, że ,,cały praktycznie naród' jest przeciwny takim rozwiązaniom? Poseł PO kiepsko zna naród, jeśli twierdzi, że w całości popiera on państwo wyznaniowe!

#8 | mieszkaniec dnia 16.06.2008 08:27
i słusznie, powinno się całkowicie oddzielić Kościół od państwa, a zacząć powinni od zdjęcia krzyży w instytucjach państwowych i wywaleniu religii ze szkół...
#9 | anonim dnia 16.06.2008 07:21
TOLERANCJA - sztandarowe hasło lewicy ! nie ortodoksyjna nienawiść do wszystkich jak w przypadku czarnych...
#10 | DYABEŁ dnia 16.06.2008 06:49
Różowe (bo nie czerwone) czarnym łapy liże!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney