Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Apel z placu Papieskiego

W sobotę na placu Papieskim, przed koncertem Piotra Rubika rozdawano ulotki sygnowane przez czterech radnych z Zagórza.
- Własnymi siłami rozdaliśmy kilkanaście tysięcy ulotek dotyczących sprawy niezwykle ważnej dla mieszkańców Zagórza, Sosnowca, Zagłębia i całej Diecezji Sosnowieckiej - powiedział dla sosnowiec.info.pl Aleksander Kalański.

Oto tekst ulotki:Szanowni Mieszkańcy,Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Sosnowca skierowaliśmy do Prezydenta Miasta list otwarty, w którym domagaliśmy się jednoznacznej i pozytywnej decyzji dotyczącej zagospodarowania placu Papieskiego. Byliśmy zaniepokojeni decyzją Prezydenta o wstrzymaniu prac i możliwością ograniczenia projektu. Pojawiło się bowiem zagrożenie, że zamiast parku prywatna firma postawi w tym miejscu supermarket. Przypomnieliśmy, że ciągle obowiązuje Uchwała Rady Miejskiej z dnia 31 stycznia 2008 r., nakazująca budowę Placu. A szczególnie zobowiązujące są obietnice i dokonane przed laty ustalenia.Dlatego oczekujemy, że plac Papieski stanie się prawdziwym centrum życia kulturalnego.Apelujemy do władz miasta, by zaraz po zakończeniu Forum Młodych, zgodnie z uchwalonym budżetem na 2008 rok i zapisami w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, rozpoczęto zagospodarowanie miejsca zgodnie z przeznaczeniem – niech tu właśnie powstanie reprezentacyjny park Zagłębia.Chcemy, aby wszystkich mieszkańców, niezależnie od wyznawanych przekonań i poglądów, łączyła postać naszego wielkiego Rodaka, który 14 czerwca 1999 gościł w naszym mieście, właśnie w tym miejscu, podczas historycznej wizyty.Pragniemy, by z takich imprez jak dzisiejsza co roku mogły korzystać tysiące mieszkańców Zagórza, Sosnowca oraz innych miejscowości w całej naszej diecezji i regionie.Z poważaniem sosnowieccy radni:

Aleksander Kalański, Wiesław Suwalski, Wiesław Wójcik, Przemysław Wydra


źródło: www.sosnowiec.info.pl

Autor: Redakcja | 15/06/2008
Komentarze
#1 | bilba dnia 12.07.2008 18:01
powsajaca barka będzie między wysokimi blokami.A co z szcunkiem do ciszy dla reszty nie uczestniczacych w umprezach mieszkańcow?
#2 | anonim dnia 22.06.2008 20:00
Na Placu Papieskim wszystko, tylko nie BARKA? I nie za dofinanansowaniem z kasy miejskiej? A gdyby tak na night club to z kasy miejskiej dobrze? A może za przykładem władz Czeladzi postawić pomnik czarownicy, oczywiście w 100% za pieniądze podatników. Wtedy te tzw. "80%" społeczeństwa byłaby ukontentowana? Wstyd! Wstyd! Wstyd! po wielokroć.
#3 | anonim dnia 22.06.2008 15:34
na 28 radnych tylko czterech? To mało, bardzo mało!
#4 | a-1 dnia 21.06.2008 09:14
Sosnowiec ma ,,TAKICH CZWORO " co chcą budować barkę.Nie ma przeszkód Panowie Radni - budujcie za własne pieniądze i na własnym gruncie !
No proszę znaleźli się naganiaczo- ulotkowicze !
Te ulotki to pomysł UFOLUDKÓW ?
Wstyd !!!!
#5 | anonim dnia 20.06.2008 15:44
Dostało się Aleksandrowi Kalańskiemu, Wiesławowi Suwalskiemu, Wiesławowi Wójcikowi i Przemysławowi Wydrze. Za ulotki, jakie rozdawali podczas Forum Młodych na placu Papieskim w ubiegły weekend. - W trakcie mszy świętej rozdawano reklamy panów radnych, co jest oburzające. Jakby tego było mało, w ulotkach kłamiecie. Pojawił się tam zapis, że prywatna firma ma postawić na placu supermarket. Przecież nigdy o tym nie było mowy! - denerwował się Arkadiusz Chęciński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Kalański próbował się bronić tłumacząc, że nic mu o tym nie wiadomo, aby ulotki rozdawano w trakcie mszy. - Sam dostałem taką ulotkę o 17.10 (msza rozpoczęła się o godz. 17.00 - przyp. red.) - odpowiadał Daniel Miklasiński, szef Rady Miejskiej.

#6 | anonim dnia 19.06.2008 22:57
Z tych "80% które nie chodzą do kościoła jest ledwie 8%, które z taką zawziętością sprzeciwa budowie barki na Placu Papieskim.
#7 | anonim dnia 19.06.2008 22:57
Z tych "80% które nie chodzą do kościoła jest ledwie 8%, które z taką zawziętością sprzeciwa budowie barki na Placu Papieskim.
#8 | anonim dnia 18.06.2008 09:23
ta cała barka to żenua!!!
#9 | referent dnia 18.06.2008 04:38
W Sosnowcu na Mszę w niedzielę chodzi 20% mieszkańców, uszanujmy te 80% co nioe chodzi!
#10 | wyreferenujemy dnia 17.06.2008 13:28
wojtkom należy uświadomić, że ponad 80% kasy miejskiej jest z pracy katolików -a miała być demokracja! naiwny czy co?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney