Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dziwna ankieta w sprawie budowy Sali Koncertowej

Zachęcamy mieszkańców Sosnowca do wzięcia udziału w ankiecie na temat planowanej budowy Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu - czytamy na stronie sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. Celem ankiety ma być zebranie opinii mieszkańców na temat wspomnianego projektu. Zajrzałem z ciekawości pod wskazany link. Owszem, są tam pytania - sztuk 5, ale brak jest jakiejkolwiek informacji dotyczącej samego projektu, czy "stworzonej koncepcji"...Wpisałem słowo: "sala koncertowa" w "urzędowej" wyszukiwarce. Nie znalazłem absolutnie NIC. Sądzę, że trudno wypowiadać się na temat koncepcji, której się nie zna. Chętnie bym się wypowiedział w tej sprawie, gdyby były podane jakiejkolwiek szczegóły, dotyczące przyszłej koncepcji sali koncertowej. Wcześniej słyszałem natomiast o planach budowy sali z rozsuwaną szklaną ścianą, wychodzącą na Park Sielecki. Jaka byłaby akutystyka tej sali, trudno sobie wyobrazić... Uważam więc, że najpierw powinna zostać przedstawiona ta, czy inna koncepcja sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych. Potem powinna być otwarta publiczna dyskusja, czy jest ona dobra, słyszna i przemyślana. Następnie mogłaby być przeprowadzona ankieta, potem konsultacje i opinia Rady Miejskiej, a na końcu decyzja Prezydenta. Oczywiście wszystko winno się odbywać w ściśle określonych ramach czasowych.Piotr DudałaAnkieta znajduje się w lewej kolumnie miejskiego serwisu w zakładce: Miasto – ANKIETA Sala Koncertowa lub pod adresem: kliknij tu.

Tekst ankiety


1. Czy odpowiada Pani/panu lokalizacja sali w tym miejscu?(prosimy o uzasadnienie negatywnej odpowiedzi)

2. Czy ma Pani/Pan uwagi odnośnie stworzonej koncepcji?(prosimy o uzasadnienie odpowiedzi "tak")

3. Czy będzie Pani/Pan uczestniczył w imprezach organizowanych w projektowanej sali (koncerty symfoniczne i kameralne, koncerty okolicznościowe, przedstawienia teatralno-muzyczne, popisy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych), przykładowo:4. Co Państwo chętnie włączyliby do oferty kulturalnej Sali Koncertowej, jakie są Państwa oczekiwania?5. Przy jakiej odpłatności (wartość maksymalna) byliby Państwo zainteresowani udziałem w powyższych imprezach kulturalnych?

(prosimy o wpisanie jaki koszt nabycia biletu zadecydowaliby Państwo ponieść)źródło: UM SosnowiecAutor: Piotr Dudała | 01/07/2008
Komentarze
#1 | Jolanta Szczurek dnia 14.07.2008 20:53
Ta świetna orkiestra AUKSO była już w Sosnowcu nie jeden raz, ne wspomnę o innych jeszcze sławnejszych (pod. dyr.A.Duczmal, W.Rajskiego, Sz.Kawali) czy cyklicznych koncertów Śląskiej Orkiestry Kameralnej ze wspaniałymi solistami i dyrygentami. Także założyciel AUKSO, jeszcze z Kwartetem Śląskim gościł w Sosnowcu nie jeden raz. Kameraliści z Austrii, Szwajcarii, Japonii, Niemiec i wielu innych krajów, to też goście koncertujący w naszym mieście. Tango Piazolli było w tym mieście wykonywane przez krajowych i zagranicznych wirtuozów wielokrotnie i życzę wszystkim tak wspaniałych przeżyć podczas tych wykonań. Więc może zanim zaczniemy wszystko krytykować to najpierw korzystajmy z oferty koncertowej w Sosnowcu. Ponieważ ANONIM poruszył ofertę przyszłej wielofunkcyjnej sali koncertowem w MUZIE, to zapraszam do zapoznania się z spektrum działania tej na wskroś nowocześnie zaprojektowanej sali koncertowo-widowiskowej i dopiero potem wydania swojej opinii. Prozę także o nie wydawanie tak negatywnego zdania o sosnowieickiej publiczności. Bo zapewniam, że uczestnicy koncertów muzyki poważnej zawsze wiedzą kiedy należy oddać "pokłon" artyście nie przeszkadzając w poszczegónych częściach utworu, a wszyscy wykonawcy koncertów zawsze podziwiają sosnowiecką publiczność.
#2 | @waterloo dnia 04.07.2008 12:24
ta hala to chyba śpiew łabedzi sld
#3 | anonim dnia 03.07.2008 22:33
Sosnowiec jest miastem, które nie może sobie pozwolić na typową salę koncertową w pełnym tego słowa znaczeniu, stąd ten mój pastisz pod nickiem (Młody Beethoven, hau :-).Aby powstał w Sosnowcu przybytek Melpomeny, muszą być pewne warunki spełnione. I przypomniało mi się Waterloo (te pod Brukselą), przez które przejeżdżałem parę dni temu. Tam nie mieli armat, w Sosnowcu nie mamy nawet porządnych skrzypiec o fortepianie nawet nie wspominając.

Aby powstała sala koncertowa w biednym mieście jakim jest Sosnowiec muszą być spełnione następujące warunki:
1.Orkiestra, ale w Sosnowcu jej nie ma, bo przecież dla szkolnej orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych reprezentującej poziom, którego przez grzeczność nie chcę nazwać amatorskim trudno budować salę koncertową (brak klasy śpiewu, choć to szkoła im Kiepury!) ponadto brak znaczących wychowanków.
2. Położenie szkoły muzycznej w Sosnowcu przypomina mniej więcej rwesoło miasteczkor1; a nie rmiasteczko muzyczner1; jakim mogą poszczycić się inne miasta w Polsce (np. Bydgoszcz).
3. Nikt tam nie przyjdzie na żaden tasiemcowy koncert na zakończenie roku szkolnego poza rodzicami przekonanymi o gwiazdorstwie swoich pociech i obowiązkowo nauczycieli, derekcji oraz znudzonych notabli z Urzędu Miasta 3-godzinną kichą.
4. Salę prócz jej wybudowania za ogromne pieniądze, zakup wyciszenia (kto słyszał w Sosnowcu o jej dodatkowych gigantycznych kosztach wynikających z inżynierii akustyki?), wyposażenia w studio nagrań (to jest teraz standard), zakupienia fortepianu na poziomie Bösendorfera, Steinwaya czy przynajmniej jakiejś Yamahy (to jakieś kolejne 100 tys.).
5. Trzeba jeszcze ogrzewać salę przez pół roku i dbać o jej utrzymanie, i po to na jeden tasiemcowy, nic nie wnoszący do kultury muzycznej koncert raz w roku?

Widzę tylko jedno rozwiązanie w Sosnowcu, w mieście o tak niskiej poziomie kultury muzycznej (z europejskiego punktu widzenia) ma rację tylko rozwiązanie: wielofunkcyjna sala jakim byłoby b. kino MUZA. Będzie można tam wystawić operetkę, zaprosić orkiestrę kameralną z lekkim repertuarem bądź ogródkową, która zagra repertuar popularny (Strauss, muzyka taneczna, może nawet tanga Piazolli). Będzie można organizować tam wieczory taneczne dla coraz bardziej starzejącego się społeczeństwa.

O koncertach filharmoników z Berlina czy Wiednia zapomnijmy. Nie przyjedzie tu nawet nie tylko Filharmonia Częstochowska a już na pewno żadna orkiestra katowicka i nawet świetna orkiestra z Tychów. O sosnowieckiej orkiestrze kameralnej, która poprowadziłaby nieistniejący festiwal im. Kiepury przy obecnym układzie władzy raczej zapomnijmy.#4 | Mateos dnia 03.07.2008 20:05
Powinny podane szczegóły, jaka będzie ta hala, jak duża, na ile osób, jak bedzie scena, jakie nagłosnienie, co z zapleczem, itd?
#5 | idzie nowe...? dnia 03.07.2008 19:09
Nie ma co przepierdywać... a może to sygnał że idzie nowe ? Może wreszcie "władza" zrozumiala że dobrze jest pytać o zdanie szersze grono ?
Ankietka jest nieco dziwna i pokraczna ale nie odrazu Kraków zbudowano. Pewnie zlecono jej zrobienie jakiemuś mlodemu praktykantowi. Nie sadze że opublikowano ankiete tylko po to aby formalnie była - bylby to szczyt urzedniczego chamstwa. I chyba ktoś czyta odpowiedzi na ankietę bo widać reakcję na wpisy. Wielka szkoda że ankieta nie ma chrakteru jawnego i nie widać co ludzie piszą. Ale przecież temat sali koncertowo-dydaktycznej to nie nowa sprawa i nie nowy pomysł - to już bylo dawno planowane. Coś mnie niepokoi ten ostatni wysyp pomyslów w kulturze - sala koncertowa, adaptacja Muzy na salę estradową, Klub Kiepury w dawnym Staszicu, wykorzystanie dawnej ZNTK zwanej teraz parowozownią - czyżby chodziło o bicie piany... ? mamy na to wszystko kasę ? Strasznie zabawne jest pytanie ankiety o cenę biletów, czyżby jakiś urzednik od kultury chciał zrobić z tego dochodowy interes ? To juz lepiej pomyśleć o dobudowie do Szkoly Muzycznej sali GoGO lub dyskoteki - wtedy będzie kasa. Przecież do wszystkich poważnych placowek kultury, nie tylko w naszym mieście , dopłaca się ze srodkow miejskich.
#6 | @Marta dnia 03.07.2008 15:35
Poprawili się....

Drodzy mieszkańcy!


Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie na temat planowanej budowie Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Ankieta ma służyć konsultacjom społecznym przedsięwzięcia. Dziękujemy za wszystkie opinie.Planowana Sala Koncertowa będzie wkomponowana w bryłę szkoły między istniejącymi segmentami (w zakresie koniecznym do funkcjonowania Sali Koncertowej) z usytuowaniem od strony Parku Sieleckiego, aby nie zakłócać spokoju mieszkańcom przyległego terenu. Dodatkowym zabezpieczeniem przed hałasem będzie ekran akustyczny obsadzony zielenią pnącą. Zarówno Sala Koncertowa jak i wejście do szkoły dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Sala koncertowa przyczyni się w znacznym stopniu do poszerzenia oferty kulturalnej miasta jak również pomoże uczniom w prezentowaniu swoim umiejętności w profesjonalnych warunkach.

dopisali też opcje do pkt. 3
#7 | Marta dnia 03.07.2008 15:31
konsutacje w ruskim stylu, niby pytają, ale nie bardzo wiadomo o co chodzi!
#8 | MIESZKANIEC dnia 03.07.2008 15:05
Ta ANKIETA jest przejawem niezrozumiałej polityki dezinformacyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Żaden z zatrudnionych w UM ignorantów nie ma odwagi podpisać się nazwiskiem pod swoim dziełem !
Czy mam rozumieć ,że Pan Prezydent Górski , jako Kaziu Pytalski w roli głównej ????
#9 | tyrtum dyrdum dnia 03.07.2008 11:50
nie bójcie się, doczekamy jeszcze swojej orkiestry, będzie dobrze
#10 | Alee dnia 03.07.2008 09:47
Wystarczy mieszkanko ze wpiszesz przykladowo: Bede uczestnicyc w imprezach gdu przyjada Nowojorscy Filharmonicy. jak bedzie koncert jakiegos marnego choru to sobie daruje. Tu kobieto sie na forum pocisz zamias ruszyc glowa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney