Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Brak odpowiedzi na mój mail do Prezydenta Górskiego?

W dniu 31 maja br. drogą mailową przesłałem do Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego List w sprawie tablic w kościele św. Tomasza Apostoła oraz w sprawie nazwania imieniem Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego. List, który również został opublikowany w serwisie, został przesłany do wiadomości Przew. Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego, posła Jarosława Pięty oraz Pełnomocnika Prezydenta Mateusza Rykały. Upłynął pełny miesiąc i absolutnie nic nie w tej sprawie nie wydarzyło! Nie dostałem żadnej odpowiedzi, ani nikt ze mną się nie skontaktował...Nie bardzo rozumiem, dlaczego???Czy Pana Prezydenta Górskiego nie obowiązuje Prawo Prasowe, KPA, czy wreszcie dobre obyczaje? Sądzę, że KTOŚ powinien zająć się tą sprawą!


Piotr DudałaTekst listu przytaczam w całości.

Pan Kazimierz Górski

Prezydent Miasta

SosnowcaW imieniu czytelników serwsiu sosnowiecfakty.pl uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w sprawie dwóch tablic pamięci, znajdujących się w przedsionku kościoła św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu (tablica poświecona pamięci ks. Sedlaka i tablica poświecona ofiarom prześladowań stalinowskich) i tablicy po prawej stronie przy wejściu do Katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (tablica poświęcona 100 leciu urodzin Kardynała Wyszyńskiego i jego obecnoości w katedrze), których nie ma w wykazie miejsc pamięci. Sprawa jest opisania w załączonym artykule. Wnioski w tej sprawie składa gmina, kierując je do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku tych 3 tablic najprawdopodobniej nie zostały one nigdy złożone?. Byłbym zobowiązany o wyjaśnienie tej sprawy. Liczę również na szybkie podjęcie stosownych działań w celu umieszczenia tych tablic w wykazie miejsc pamięci. Zwracam również uwagę, że zamieszczona na stronach Urzędu Wojewódzkiego lista wymaga uzupełnienia o fotografie licznych miejsc pamięci z terenu miasta Sosnowca, których po prostu na niej brak.Ponadto uprzejmie proszę o informację w sprawie wcześniejszej mojej propozycji nazwania im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego (wzdłuż torów kolejowych). W tej sprawie skierowałem 3 listopada 2007 r. maila do Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego. Otrzymałem na nią odpowiedż w postaci pisma do wiadomości, skierowanego do Pana Prezydenta, nastepującej treści: "W związku z otrzymanym e-mailem wnioskiem Pana Piotra Dudały, proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie nadmieniam, iż w mojej ocenie osoba ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w pełni zasługuje na uhonorowanie jego imieniem nazwy ulicy w Jego rodzinnym mieście". Mimo, że sprawa miała już swój dalszy bieg, do dzisiaj nie otrzymałem w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji? Ponieważ nieprzerwanie od 2003 roku publicznie ponawiam tę propozycję, sądzę, że nadszedł już czas na zamknięcie tej sprawy i zajęcie określonego stanowiska przez władze Sosnowca. Liczę, że bedzie ono pozytywne.


Pozdrawiam.Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

Serwisu SosnowiecFakty.pl
Do wiadomości:1. Jarosław Pięta, Poseł na Sejm RP2. Daniel Miklasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu3. Mateusz Rykała - pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju i wspołpracy z zagranicą
Autor: Piotr Dudała | 02/07/2008
Komentarze
#1 | Nana dnia 14.07.2008 17:40
Czy to nie sprawa Duszy????? Pawła Duszy - Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki!
#2 | Piotr Dudała dnia 13.07.2008 21:39
Na poniższego maila też nie otrzymałem odpowiedzi od Prezydenta Górskiego.


96 rocznica urodzin ks. prof. Włodzimierza Sedlaka!
03-11-2007 | Piotr Dudała Kilka dni temu, 31 października br. przypadła 96 - rocznica urodzin ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Rocznica ta przeszła niezauważenie. I choć wielu z nas już wie, że wybitny naukowiec, twórca bioelektroniki, parton roptymalnychr1;, pochodzi z Sosnowca, to wciąż jednak ten wybitny naukowiec nie może sobie "zasłużyć" w rodzinnym mieście na swoją ulicę lub plac. Od 2003 roku publicznie, regularnie co jakiś czas zgłaszam propozycję nazwania im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka nowej drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1 a osiedlem przy ul. Kilińskiego. Droga ta, a właściwie ulica, wciąż nie ma jeszcze swojej nazwy. Wciąż też nikt nie podejmuje tego tematu!

Przypomnijmy kim był ks. prof. Włodzimierz Sedlak?. Urodził się 31 października 1911 r. w biednej, wielodzietnej rodzinie w Sielcu. Zmarł 17 lutego 1993 r. w Radomiu. I choć w Sosnowcu, przyszły profesor i ksiądz, spędził tylko pierwszych 8 lat swojego życia, kiedy to jego rodzina wyprowadziła się do Suchedniowa w poszukiwaniu pracy, to nasze miasto na zawsze pozostało w jego pamięci i sercu.

Ksiądz Profesor powszechnie znany jest jako twórca bioelektroniki, teorii, która może dopomóc w znalezieniu odpowiedzi na najistotniejsze pytania o naturę życia i świadomość człowieka. Bioelektronika, czyli elektromagnetyczna teoria życia, to całkiem nowy kierunek w biologii, ba, to nowy kierunek w nauce. Według bioelektroniki reakcje chemiczne i procesy elektroniczne są związane zależnościami kwantowo- mechanicznym. Wyrazem tego jest model posiadający dwie komplementarne, czyli nierozdzielne i jednakowo ważne strony - chemiczną i elektromagnetyczną. To sprzężenie przejawia się emisją światła. Według Sedlaka życie jest w swych podstawach związane z plazmą fizyczną i dzięki temu istnieje stan materii nazwany przez niego bioplazmą. Prof. Sedlak w latach 1967 -1993 napisał na temat bioelektroniki ok. 100 artykułów i kilka książek.

Staraniem wielu ludzi dobrej woli Profesor został niejako przywrócony miastu. Po raz pierwszy w 2003 roku obchodziliśmy uroczyście 10 rocznicę jego śmierci. Z tej okazji w Kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni odprawiona została uroczysta Msza Święta, podczas której odsłonięto tablicę pamiątkową w przedsionku kościoła (brak jej w wykazie miejsc pamięci narodowej). Była też sesja naukowa na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ i wystawa w Miejskiej Bibliotece przy ul. Zegadłowicza.

Sądzę, że nadszedł już czas by Sedlak miał w Sosnowcu swoją ulicę (a może plac lub rondo?). Nie przesądzam co, to ma być. Być może warto też pomyśleć o nazwaniu jego imieniem jednej z sosnowieckich szkół czy też instytut naukowy wyższej uczelni. Być może. Ja jestem zdecydowanie za ulicą!

W 2003 roku dobiegła końca budowa drogi pomiędzy ul. Kilińskiego a Aleją Mireckiego. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że wciąż nie ma ona jeszcze swojej nazwy. Ulica ma charakter wybitnie rozwojowy. Są plany przedłużenia jej wzdłuż torów kolejowych w kierunku drogi krajowej nr 86. Mówi się też o tym, że być może powstanie przy niej nowy kościół. Rozbudowuje się Wyższa Szkoła "Humanitas". Buduje się nowe bloki. Zgłaszam więc ponownie propozycję nazwania tej nowej ulicy im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

Piotr Dudała

Propozycję tę przesłałem mailem na adres Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego i "do wiadomości" Prezydenta Górskiego.

Daniel Miklasiński: osoba ks. prof. W. Sedlaka zasługuje na uhonorowanie w rodzinnym mieście
12-11-2007 | Piotr Dudała Otrzymałem dzisiaj do wiadomości list Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu Daniela Miklasińskiego z dnia 6 listopda br., skierowany do Prezydenta Miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego następującej treści:
W związku z otrzymanym e-mailem wnioskiem Pana Piotra Dudały, proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie nadmieniam, iż w mojej ocenie osoba ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w pełni zasługuje na uhonorowanie jego imieniem nazwy ulicy w Jego rodzinnym mieście.
#3 | Piotr Dudała dnia 13.07.2008 14:29
Wysłałem kolejnego maila w tej sprawie.

Pan Daniel Miklasiński
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Sosnowcu

31 maja 2008r. przesłałem maila do Prezydenta Górskiego dot. tablic w kościele św. Tomasza i Katedrze. Poruszyłem w nim również sprawę nazwania nowej ulicy imieniem ks. Włodzimierza Sedlaka. Mimo że minął ustawowy termin, to nie otrzymałem do dnia dzisiejszego odpowiedzi na mojego maila (tekst w załączeniu), Uprzejmie proszę o wyjaśnienie sprawy, co jest tego powodem. Pozdrawiam.

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny
Serwisu SosnowiecFakty.pl
#4 | @adwokat dnia 13.07.2008 14:16
Wysłałem do 4 osób. Od jednej dostałem potwierdzenie. Poza tym tekst "wisi" na stronie!!!

----- Original Message -----
From: "Przewodniczacy BRM" <>
To: "Redakcja SosnowiecFakty" <>
Sent: Monday, June 02, 2008 10:58 AM
Subject: Przeczytane: Wniosek o wyjąsnienie sprawy tablic


To jest potwierdzenie dla wiadomości wysłanej przez Ciebie do
<> o 2008-05-31 12:03

To potwierdzenie mówi, że wiadomość została wyświetlona na komputerze odbiorcy o 2008-06-02 10:58


--------------------------------------------------------------------------------No virus found in this incoming message.
Checked by AVG.
Version: 8.0.100 / Virus Database: 269.24.4/1477 - Release Date: 08-06-01 17:28
#5 | adwokat dnia 13.07.2008 12:19
podejrzewam że po prostu mail nie gdzieś zaginął, z reguły w imieniu prezydenta odpisują vice, żeby powoływać sie na KPA to trzeba mieć potwierdzenie nadania listu lub pieczątkę z punktu podawczego.
wiec myślę że zamiast robić aferę trzeba to pismo zanieść?wysłać do UM i po sprawie.
#6 | Romek dnia 09.07.2008 04:29
Powinien Pan wnieść skargę na Przydenta Sosnowca do Rady Miasta na bezczynność i brak odpwoeidzi...
#7 | anonim dnia 07.07.2008 04:50
KPA obowiązuje wszystkich!!!
#8 | BODZIO dnia 06.07.2008 13:31
Można też zmienić kaftan
#9 | BODZIO dnia 06.07.2008 13:30
Można też zmienić kaftan
#10 | Z Klanu Ryś dnia 06.07.2008 13:27
nick, leki, zmień leki, na jeszcze mocniejsze!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney