Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


TBS buduje, również na Rudnej 1

Red. Rafał Siciński z serwisu www.zaglebie.info przeprowadził wywiad z członkami Zarządu Spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o w Sosnowcu: Prezesem Arkadiuszem Żurawskim i Wiceprezesem Andrzejem Kustosikiem. Rozmawiano m.in o planach inwestycyjnych TBS. Z wywiadu możemy się dowiedzieć wielu ciekawych szczegółów, dotyczących m.in. planów rewitalizacji osiedla Rudna 1. Czekamy na Państwa opinie na ten temat.RS: Kiedy zostanie zrealizowany projekt Cynamonowy Dom przy ulicy Zegadłowicza?TBS: W marcu tego roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Obecnie czekamy na udzielenie promesy kredytowej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Budowa będzie finansowana z wkładu własnego i zaciągniętych kredytów. Na przełomie października i listopada planujemy rozpisanie przetargu na wykonawcę budynku. Lokatorzy wprowadzą się w drugiej połowie 2010 roku. Dodam że projekt przewiduje powstanie 109 mieszkań.RS: Druga ważną sprawą, która interesują się mieszkańcy jest rewitalizacja osiedla Rudna 1.TBS: Jeżeli chodzi o to osiedle to mamy już gotową dokumentację dla pierwszych 9 budynków przy ulicach Patriotów i Łącznej. W najbliższym czasie, w drodze przetargu, zostaną wybrani wykonawcy tego zadania.

Jeżeli nie będzie opóźnień natury formalnej, to przekazanie placu budowy planujemy na 15 sierpnia 2008. Natomiast odbiór wszystkich budynków do końca marca 2009 roku.RS: Jaki będzie zakres tych prac i ile nowych mieszkań powstanie?TBS: Każdy z budynków zostanie podwyższony o jedną kondygnację plus poddasze. W całym budynku będą wymienione instalacje, jak również doprowadzone centralne ogrzewanie i ciepła woda. Projekt przewiduje także wymianę wszystkich drzwi do mieszkań, drzwi wejściowych oraz remonty klatek schodowych i nowe elewacje. Projekty nawiązują do architektury na osiedlu Kilińskiego.

W każdym z budynków powstanie 9 dodatkowych lokali, w tym część dwupoziomowych, o powierzchni od 52-70m2.Łacznie przybędzie 81 mieszkań, z których 27 pozostanie w zasobach TBS-u.RS: Jakich kolejnych inwestycji mieszkaniowych możemy oczekiwać w kolejnych latach?TBS: W 2009 roku zamierzamy rozpocząć budowę kolejnego budynku przy ulicy Zegadłowicza, w którym znajdzie się 87 mieszkań. Jest już gotowy jego projekt, niebawem ogłosimy przetarg na dokumentacje budowlaną. Realizacja zadania jest już w fazie projektowej i spodziewamy się uzyskać pozwolenie budowlane wiosną 2009 roku W przyszłości możliwe jest powstanie kolejnego bloku na sąsiedniej działce. Po zakończeniu pilotażowego projektu na Rudnej1 planujemy objęcie nim całego osiedla liczącego ponad 100 budynków.RS: Ostatnio wznowili Państwo przyjmowanie wniosków na wynajem mieszkań. Ilu chętnych liczy ta lista?.TBS: Obecnie na liście oczekujących jest 340 osób.
Korzystając z okazji chciałbym zachęcić osoby zainteresowanie ta formą wynajmu mieszkania, a spełniające niezbędne wymogi zawarte w regulaminie, do składania wniosków. Regulamin i formularz można znaleźć na naszej stronie www.mzbm.sosnowiec.pl oraz w dziale eksploatacji, w siedzibie spółki przy ulicy Korczaka 7 w Sosnowcu.RS: Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji tak ambitnych planów.Projekt przebudowy budynków na os. Rudna Iźródło: Rafał Siciński, www.zaglebie.info
Autor: Piotr Dudała | 06/07/2008
Komentarze
#1 | Astra dnia 14.10.2008 14:05
Nie mieszkają tu, gówno wiedzą chyba nigdy slamsów nie widzieli. Mieszkam tu, jestem normalnym człowiekiem i nie przypominam sobie przepitych mord. Ta zawiść w stosunku do odbudowy osiedla jest żałosna.
Nie każdy ma pieniądze na wymiane okien w szczególności gdy są to starsi ludzie. Skoro taki zainteresowany może nam osobiście okna powymienia?
#2 | luk dnia 10.09.2008 06:44
TAK, TAK, JAK TO W SOSNOWCU, PLANY, PLANY I NA PLANACH SIĘ KOŃCZY
#3 | eliza dnia 25.07.2008 21:53
a właściwie to jakie ulice należą do osiedla rudna?
#4 | podejrzliwy dnia 23.07.2008 19:03
no zastanowiłbym się ...w tym kraju nic nikomu nie dano za darmo..MZBM odbije sobie kase ktora musi wyłozyc na te "drobne " wydatki zwiazane z całkowitą odbudowa osiedla a do tego dobudowaniem piętra...
#5 | ja dnia 20.07.2008 05:59
A mnie się podoba nasze osiedle jest ciche i spokojne przynajmniej na mojej ulicy a jak się komuś nie podoba to niech się wyprowadzi i nie blokuje mieszkania dla kogoś kto by chciał mieszkać na naszym osiedlu a zapewniam że wielu chętnych.
#6 | do powyżej dnia 14.07.2008 16:44
no to niech sobie parkują pod auchan co mnie to obchodzi
#7 | @do łata dnia 14.07.2008 16:27
nie popisuj się, że jesteś taki inteligentny, bo pokazujesz czystą głupotę - a gdzie niby miałby ten garaż stać, tam nie ma miejsca ani na samochody ani na garaże?
#8 | do łata dnia 14.07.2008 11:32
jak takie z ciebie panisko i stać cię na samochód to kup sobie garaż, ale ty pewnie byś chciał żeby ci miasto z moich również pieniędzy zbudowało. takiego wała
#9 | Łata dnia 13.07.2008 21:46
podstawowym problemem na osiedlu jest brak miejsca do parkowania!!
#10 | do powyżej dnia 13.07.2008 15:23
nikogo konkretnego, mam po prostu nadzieje że część mieszkańców jest normalna
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney