Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Miód i czekolada mają się kojarzyć ludziom z Czeladzią

Ma Toruń swoje pierniki słynne w całym kraju, a górale oscypki więc Czeladź też postanowiła wyprodukować charakterystyczne dla miasta smakołyki. Miasto w piątek wprowadziło na rynek swój produkt lokalny. To cztery odmiany miodu, czeladzka czekoladka oraz świeca zrobiona z pszczelego wosku. Przedsięwzięcie ma oczywiście promować miasto. Słodycze są wykonane z miodu pochodzącego z czeladzkich pasiek, które znajdują się przy ulicy Borowej.- Chcieliśmy, żeby produkty promujące Czeladź, jakoś ją wyróżniały spośród innych miast województwa i kraju, żeby to było coś oryginalnego. Zdecydowaliśmy więc, że będą to produkty wykonane na bazie miodu z pasiek w Czeladzi - opowiada Wojciech Maćkowski, naczelnik Wydziału Promocji z czeladzkiego magistratu.Wybór nie był przypadkowy. Produkt musiał spełniać szereg warunków. Musiało to być coś, co można kojarzyć z miastem, stosunkowo proste w przygotowaniu i mające długą przydatność do spożycia. Najlepiej, jeszcze smaczne i zdrowe.Miód promujący Czeladź to smakołyk akacjowy, wielokwiatowy, rzepakowy oraz lipowy.- Miód jest pakowany w pojemniki, które przygotowano na specjalne zamówienie miasta. Znajduje się na nim też potwierdzenie, że miód ten został wykonany dla Czeladzi jako produkt lokalny z pasiek znajdujących się w Zagłębiu - podkreśla Wojciech Maćkowski.Na razie gotowych słoiczków jest pięćset, ale nie wszystkie są jeszcze pełne.Promująca miasto świeca została wykonana z naturalnego wosku pszczelego, a podczas palenia wydziela przyjemny zapach. Na każdej z nich ręcznie wyrzeźbiono herb miasta. Herb wytłoczono również na czekoladce oraz na opakowaniu słodkiego smakołyku.Mieszkańców Czeladzi nowy pomysł na promocję miasta podzielił. Zwolennicy podkreślają, że być może dzięki temu Czeladź przestanie być kojarzona jedynie, jako miasto, które nie ma własnego dworca PKP.- To miasto cieszące się najdłuższą historią w Zagłębiu, mamy piękny i zabytkowy kościół w rynku. Tymczasem zamiast wykorzystać atuty, które rzeczywiście mamy, tworzy się coś sztucznego, co z miastem nie ma zbyt wiele wspólnego - mówi Marcin Sadowski, jeden z przeciwników pomysłu. (...)Na razie kłopot sprawia miastu sposób dystrybucji produktów. Nie wiadomo w jaki sposób mają one trafiać do zainteresowanych.- Nasz produkt nie jest jeszcze niestety ogólnodostępny. Planujemy, że po uruchomieniu na Rynku punktu informacji o mieście, będzie można go tam kupić. Cena będzie raczej symboliczna - zapowiada Wojciech Maćkowski.źródło: Grażyna Krawczyk - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 20/07/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 28.07.2008 20:57
Nawet gdybyście do nabycia waszego miodu lub czekolady dopłacali, to dopóki w mieście pomnik czarownicy, zwłaszcza na wprost kościoła, nigdy nawet na wasze produkty nie spojrze, nie mówiąc, abym miał je nabyć.
#2 | Lucyfer dnia 26.07.2008 22:05
Czarownica z czekolady to miód na moje serce!!!
#3 | felicyta dnia 23.07.2008 16:52
Ja uważam, że promocja miasta to bardzo ważna rzecz. Czeladź ostatnio robi bardzo wiele, żeby zaistnieć w Zagłębiu i w Polsce. A przecież znacie to: ilu ludzi tyle różnych pomysłów :-P

Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic!

A ja chętnie kupię czekoladę z czeladzi :-)))
#4 | @konioo dnia 22.07.2008 14:30
sosnowiec ma chleb z piekarni Pana Jana, ojciec Kiepury był przecież piekarzem,
Pajaca to sobie w rodzinie lepiej poszukaj, cwaniaku, zresztą wystarczy, jak spojrzysz w lustro, tęczowe bloki to pomysł ekipy prezydenta Michała Czarskiego z SLD, dzisiaj wystepujemy pod hasłem kolorowy Sosnowiec!
#5 | konioo dnia 22.07.2008 12:31
miód dobry pomysł, przynajmniej w Czeladzi mysślą a co ma sosnowiec?

może dudała jako pajac yyy produkt lokalny i tęczowe bloki hie hie
#6 | Senior dnia 21.07.2008 19:45
czekolada dobrze będzie kojarzyć, jak zasiedlą kiedyś Czeladż murzyni, jak to się teraz mówi biali inaczej!
#7 | Barbara dnia 21.07.2008 18:29
Po czarownicy symbolem Czeladzi ma być miód z czekoladą - dla osłody, nieżle, widać, ze kombinują, może nie są to zbyt oryginalne pomysły, ale liczą się dobre chęci!
#8 | Kris dnia 21.07.2008 14:57
Miodem to powinni wysmarować d..pę tej czarownicy, będzie o wiele słodsza! Poza tym kij będzią ją mniej uwierał!!!!!!
Dopiero wtedy będzie to prawdziwy symbol miasta, a czekoladka prostu...do ust!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney