Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przystanek do poprawki, cz. VIII

Ulica Grota-Roweckiego w Sosnowcu-Pogoni należy do najbardziej zatłoczonych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych w mieście. Niedawno zakończono prace przy budowie położonego przy niej nowego gmachu Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Od nowego roku akademickiego będzie w nim studiować 3 tysiące studentów.Większość z nich na uczelnię będzie musiało czymś dojechać - oby jak najwięcej komunikacją publiczną!. Miejsce to powinno więc być jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście. Żeby tak było, warto pomyśleć o tym już teraz.Uważam, że bardzo by się przydał w tym miejscu nowy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, na którym zatrzymywałby się wszystkie przejeżdżające ul. Grota Roweckiego autobusy, w tym pospieszny 807. Oznaczałoby to, że część autobusów zatrzymujących się na obecnym przystanku Pogoń-Orla nie zatrzymywałaby się już tam dłużej. To jest wariant najdalej idący. Na tym nowym przstanku powinny zatrzymywać się autobusy linii 91, 150, 622, 723 i 926 (kursuje w niedzielę i święta). Autobusy te przejeżdzają przez CWK w ogóle nie zatrzymują się w tym rejonie. Zatrzymują się one dopiero na przystanku w rejonie skrzyżownia ul. Grota Roweckiego i Mireckiego. Przystanek ten ułatwiłby wielu ludziom, w tym ludziom starszym oraz uczniom i studentom łatwiejszy akces do centrum miasta z Pogoni i z centrum do tej części Pogoni oraz dojazd z Czeladzi, Wojkowic czy Bytomia. Być może warto pomyśleć by autobus linii 91 ponownie zatrzymywał się przy kościele św. Tomasza. Wielu ludzi dojeżdża nim z tego rejonu do Przychodni Zdrowia w Milowicach.Ponadto uważam, że należałoby przywrócić zatrzymywanie się autobusów na przystanku przy ul. Orlej-basen, jadących z centrum Sosnowca. Zatrzymują się one dopiero przy Kościele Św. Tomasza, a potem na przystanku przy ul. Orlej po przeciwległej stronie ulicy. Dotyczy to autobusów linii 26, 35, 35 bis, 88 i 100. Na początek choćby na żądanie.Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 20/07/2008
Komentarze
#1 | Krzysiek dnia 03.08.2008 20:52
Moim zdaniem trzeba by zacząć od tego aby lewoskręt w Grota zrobić z jednego tylko pasa. Przewiduje , że jak rannym świtem 3000 studentów w 3000 aut zacznie jechać do szkoły to dwupasmówka się poprostu zatka i autobusy i tak staną w korkach a szybcy i wściekli pojadą na czołówki z tymi co z Grota na ślimak będą chcieli jechać.
#2 | @M11 dnia 26.07.2008 21:22
Była krótko taka linia 673, jeździła z ul. Nowotki, dziś Mościckiego a kończyła na Staropogońskiej. Autobusy bardzo dużo wypadały. 301 co też kończył na Starpogońskiej jeździł i był zapchany do granic możliwości.
673 jeździła przez Lotników, działo się wtedy, jak nie było przejazdu z centrum przez dzisiejsze ślimaki.
#3 | Iza dnia 23.07.2008 20:57
3000 ludzi to małe miasteczko
#4 | anonim dnia 23.07.2008 20:07
co było i nie jest nie pisze się w rejestr!
#5 | anonim dnia 23.07.2008 18:34
Tak to jest najlepsze rozwiązanie.
#6 | anonim dnia 23.07.2008 17:10
to se na wrati, pane Havranek, to se ne wrati!
#7 | M11 dnia 23.07.2008 14:25
Właśnie przeglądam sobie plan Sosnowca (wyd. PPWK Wa-wa 1979) i cóż się tam ciekawego znajduje? Niejaką linię 673, która to kursowała trasą: ...-> MIRECKIEGO -> NIEPODLEGŁOŚCI -> LOTNIKÓW -> ŚWIERCZEWSKIEGO (obecna Roweckiego) ->... Proponuje więc przywrócić jej kursowanie i usytuować przystanek na ulicy Lotników 5. Miejsce na przystanek będzie - nawet latarni nie trzeba przesuwać! I do Neofilologii bliziutko... Tak tej linii powinien wynosić max. 15min (tzn. 4 odjazdy na godz.)
Może choć w ten sposób Pan Redaktor przekona się ponownie do zalet komunikacji miejskiej (włącznie z posiadaniem przystanku pod oknami) i zaniecha zakupu auta (pewnie będzie wtedy ciszej i więcej miejsc parkingowych, o ochronie środowiska nie wspominając) Wink
#8 | Piotr Dudała dnia 22.07.2008 16:56
Na pewno nie wnioskowałem o przesunięcie przystanka linii 91, czy zmianę organizacji ruchu drogowego. Proszę więc pretensje kierować do kogoś, kto te zmiany wprowadził. Być może są one uzasadnione. Byłem dzisiaj zobaczyć, jak to wygląda, liczyłem na nowy chodnik. Mnie chodziło wyłącznie o ten chodnik wraz z przejścien dla pieszych przez torowisko. To jeden ciąg komunikacyjny. Sprawdziłem, nie ma ich do dziś. Jest natomiast odbojnica, zagradzająca z dówch stron również przejazd przez torowisko, z którego korzystał autobus. Przykro mi,

03-12-04 02:18 Zakręt śmierci.

Kolejny drogowy absurd to ulica Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicach - rejon Hali w Milowicach i specjalnej strefy, jest tam zakręt w prawo z wysepką na środku - pomiędzy przystankami tramwajowymi. Z jednej strony ulicy - tam własnie, gdzie chodzą piesi brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. To bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia. Ja upominam się o ten "temat" trzeci rok. Pozdrawiam.


Piotr Dudała

#9 | Marta dnia 22.07.2008 14:23
a nawet pociąg i tramwaje...
#10 | Jacek dnia 22.07.2008 14:00
Na Rudnej 1 nie powinno być żadnego przystanka, bo stąd jest 5 minut pieszo pod Dworzec, a tam jeżdżą wszystkie autobusy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney