Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jest bezpieczne przejście dla pieszych!

W newsie "Zanim wydarzy sie tragedia!" zamieszczonym w serwisie www.sosnowiecfakty.pl 18 maja 2006 r., napisałem, że czwarty rok upominam się o pewien zakęt w Milowicach. Z jednej strony ulicy - tam własnie, gdzie chodzą piesi, brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. To bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu znajduje się szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia, apteka.
ul. Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicach, maj 2006r.

Dzisiaj, po sygnałach w jednym z komentarzy o likiwidacji przystanku linii 91 bezpośrednio przy hali Płomienia, postanowiłem sprawdzić, co właściwie zrobiono. Okazało się, że zlikwidowano drugi zakręt przy hali, w kierunku osiedla, a tym samym przystanek autobusowy, który przeniesiono kilkadziesiąt metrów dalej.


Wciąż nie ma tradycyjnego chodnika. Przejście dla pieszych wzdłuż jezdni wyznaczono białą linią oraz odbojnicami. Nie ma też wyznaczonego przejścia przez tory. To wymalowowane na jezdni zostało odcięte odbojnicami.


Sądzę, że jest to rozwiązanie tymczasowe, idące w kierunku zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiem, że jest planowana przebudowa tego odcinka ul. Baczyńskiego. Mój wniosek dotyczył budowy chodnika. Fachowcy doszli do wniosku, że trzeba pójść dalej - zmienić organizację ruchu drogowego i przenieść przystanek.
Piotr Dudała
Autor: Piotr Dudała | 21/07/2008
Komentarze
#1 | Madzia dnia 24.07.2008 20:49
Podobno Pan Grzegorz Borowiecki zajmował się Milowicami, nawet nową piękną stronę www nam szykuje! Czekamy z niecierpliwością!
Co za idiota układał rozkład tramwai, że jadą razem z Milowic!!!
#2 | milo dnia 24.07.2008 19:21
teraz jeszcze trzeba poprawić przejazd przez torowisko obok hali Płominia. Jest fatalny
#3 | anonim dnia 24.07.2008 15:38
wolę być chamidłem niż kłamczuchem...bzdury tu Piotrek powklejałeś...i wiesz o tym dobrze a ja wiem jeszcze lepiej...a czy Chęciński wie gdzie są Milowice to też nie jestem taki pewien...
#4 | monia dnia 24.07.2008 15:32
Ta napewno Dziewior
08-08-2007 | Piotr Dudała

Upominałem się o ten temat 5 lat. Chodzi o zakręt w prawo z wysepką na środku - pomiędzy przystankami tramwajowymi przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu - Milowicach w rejonie Hali Sportowej Płomienia i specjalnej strefy. Tam właśnie z jednej strony ulicy, gdzie chodzą piesi nie było przy ulicy chodnika. W pobliżu szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia. To bardzo niebezpieczne miejsce. Dzięki interwencji Radnego RM Arkadiusza Chęcińskiego, który złożył w tej sprawie interpelację, w końcy coś drgnęło. Kilka tygodni temu wymalowany został "chodnik" na jezdni. Pan Arek zaś otrzymał informację, że w przyszłym roku będzie wykonany w końcu prawdziwy chodnik. Jak widać, jak się chce to można zrobić to i owo, o czym świadczą poniższe zdjęcia
#5 | monia dnia 24.07.2008 15:30
Ta napewno Dziewior
25-03-2008 | Redakcja

Temat był drążony przez naszego RedNacza od 2003 r. Chodzi o pewien zakręt (w lewo) w pobliżu hali w Milowicach, jadąc ul. Baczyńskiego do centrum miasta, z wysepką na środku jezdni. Wysepka znajduje się pomiędzy przystankami tramwajowymi. Z jednej strony ulicy - tam własnie, gdzie chodzą piesi, brakuje, a właściwie nie ma od początku chodnika. Teraz ma się to zmienić. Jak poinformował nas dzisiaj Arkadiusz Chęciński-radny RM, interweniujący w tej sprawie, w II kwartale br. powstanie wreszcie chodnik z barierką energochłonną. Zmianie ulegnie też organiazacja ruchu drogowego na pobliskim skrzyżowaniu.

To potencjalnie bardzo niebezpieczne miejsce. W pobliżu znajduje się szkoła, hala sportowa, osiedle, przychodnia zdrowia, apteka. Dobrze, że podjęto w końcu konkretne decyzje. Czekamy na zakończenie prac, co ma nastąpić do 30 października.
#6 | anonim dnia 23.07.2008 20:12
to mało wiesz, poza tym jesteś chamidło!
#7 | anonim dnia 23.07.2008 18:10
a ja z pewnych źródeł wiem że radny Chęciński nawet palcem nie ruszył w tej sprawie...a twoje telefony do Urzędu są tak traktowane jak e-maile do Górskiego...
#8 | Piotr Dudała dnia 23.07.2008 13:06
nie wiem kto chodził, ale wiem kto pisał i kto dzonił do Urzędu Miejskiego do Naczelnika Guzika, do mediów, do Radnego Chęcińskiego...
#9 | anonim dnia 23.07.2008 06:55
tylko kto za tym chodził ? Nie przypadkiem radny Dziewior ? Z pewnych źródeł wiem że na 100%...
#10 | S-c dnia 23.07.2008 06:46
Brawo Panie Piotrze kilka artykułów i sprawa załatwiona dzieki wielkie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney