Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jest odpowiedź Prezydenta Górskiego na mojego maila!

W dniu 31 maja br. drogą mailową przesłałem do Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego list w sprawie tablic w kościele św. Tomasza Apostoła i w Katedrze oraz w sprawie nazwania imieniem Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego. W dniu wczorajszym otrzymałem odpowiedź pocztą (było awizo, list obiorę później), a w dniu dzisiejszym mailem. List ma datę 30.07.2008r. Z treści wynika, że tablice kiedyś znajdą się na liście Wojewody. Co do ulicy ks. prof. Włodzimierza Sedlaka - nadal cisza!
Pan Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

Serwisu SosnowiecFakty.plW nawiązaniu do Pana wniosku w sprawie wyjaśnienia sprawy tablic miejsc pamięci narodowej, uprzejmie informuję, że ich lista i rejestr znajdują się w Urzędzie Wojewódzkim w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Wielokrotnie interweniowaliśmy w sprawie braku fotografii na listach miejsc pamięci z terenu miasta Sosnowca oraz przesyłaliśmy brakujące informacje. Każdego roku wykonujemy karty nowych lub brakujących w rejestrze miejsc pamięci, mogę więc zapewnić, że w najbliższym czasie założone zostaną karty wymienionych przez Pana tablic.Z poważaniemKazimierz Górski


Tekst mojego listu z dnia 31 maja br. przytaczam w całości.

Pan Kazimierz Górski

Prezydent Miasta

SosnowcaW imieniu czytelników serwsiu sosnowiecfakty.pl uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w sprawie dwóch tablic pamięci, znajdujących się w przedsionku kościoła św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu (tablica poświecona pamięci ks. Sedlaka i tablica poświecona ofiarom prześladowań stalinowskich) i tablicy po prawej stronie przy wejściu do Katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (tablica poświęcona 100 leciu urodzin Kardynała Wyszyńskiego i jego obecnoości w katedrze), których nie ma w wykazie miejsc pamięci. Sprawa jest opisania w załączonym artykule. Wnioski w tej sprawie składa gmina, kierując je do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku tych 3 tablic najprawdopodobniej nie zostały one nigdy złożone?. Byłbym zobowiązany o wyjaśnienie tej sprawy. Liczę również na szybkie podjęcie stosownych działań w celu umieszczenia tych tablic w wykazie miejsc pamięci. Zwracam również uwagę, że zamieszczona na stronach Urzędu Wojewódzkiego lista wymaga uzupełnienia o fotografie licznych miejsc pamięci z terenu miasta Sosnowca, których po prostu na niej brak.Ponadto uprzejmie proszę o informację w sprawie wcześniejszej mojej propozycji nazwania im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego (wzdłuż torów kolejowych). W tej sprawie skierowałem 3 listopada 2007 r. maila do Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego. Otrzymałem na nią odpowiedż w postaci pisma do wiadomości, skierowanego do Pana Prezydenta, nastepującej treści: "W związku z otrzymanym e-mailem wnioskiem Pana Piotra Dudały, proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie nadmieniam, iż w mojej ocenie osoba ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w pełni zasługuje na uhonorowanie jego imieniem nazwy ulicy w Jego rodzinnym mieście". Mimo, że sprawa miała już swój dalszy bieg, do dzisiaj nie otrzymałem w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji? Ponieważ nieprzerwanie od 2003 roku publicznie ponawiam tę propozycję, sądzę, że nadszedł już czas na zamknięcie tej sprawy i zajęcie określonego stanowiska przez władze Sosnowca. Liczę, że bedzie ono pozytywne.


Pozdrawiam.Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

Serwisu SosnowiecFakty.pl
Do wiadomości:1. Jarosław Pięta, Poseł na Sejm RP2. Daniel Miklasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu3. Mateusz Rykała - pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju i wspołpracy z zagranicą

Autor: Piotr Dudała | 06/08/2008
Komentarze
#1 | LIMIT dnia 12.08.2008 19:50
Panie Dusza napraw Pan ta sosnowiecką historię !
#2 | Mateos dnia 12.08.2008 19:32
pamietajcie o błędzie na tablicy z Kardynałem Wyszyńskiem przed katedrą, był w Sosnowcu w 1967 roku, a nie w 1966 r., jak jest na tablicy!
#3 | LIMIT dnia 12.08.2008 16:43
Dusza niech się rusza koło Ratusza ;-)
#4 | Kornar dnia 09.08.2008 12:57
Dusza niech się rusza :-))))))))
#5 | Marta dnia 08.08.2008 17:48
Dawno nie widziałam tak niekonkretnej odpowiedzi!
#6 | miejscowy dnia 08.08.2008 13:37
Panie Dusza ,a taki miał Pan ładny start a takie brzydkie z a k o ń c z e n i e !
#7 | Ubez dnia 08.08.2008 13:24
już jest całkiem zamarnowany!
#8 | MIESZKANIEC dnia 08.08.2008 09:37
Panie Dusza ,czy Pan w tym Urzędzie się nie marnuje??????
#9 | Marek dnia 08.08.2008 08:04
W ciągu dóch miesięcy to można przygotować 10 kart i je zatrwierdzić, pan Dusza ma dopiero zamiar to zrobić! Nieładnie!
#10 | MIESZKANIEC dnia 07.08.2008 20:21
Nie doczytano !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney