Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usuniętyAutor: Piotr Dudała | 17/08/2008
Komentarze
#1 | błyskotliwa dnia 17.10.2008 19:29
i więcej szacunku do ludzi a jakby wasz blok robiła taka ekipa podpitych fachowców to nieobawialibyscie sie o swoje zycie troche rozsądku panowie dochody w sklepach wzrosły fajnie ale kupcie red bula a nie piwka o 6rano bo red bul dodaje werwy do pracy panowie kierownicy spójrzcie z kim pracujecie to chodzi o zycie nas wszystkich
#2 | błyskotliwa dnia 17.10.2008 19:21
panowie budowlancy mniej piwka i wódeczki a remoncik poleci jak widze was od rana kupujących alkohol szlak mnie trafia tacy ludzie mają robić taka robotę o zgrozo to się nadaje do inspekcji BHP gdzie sa osoby odpowiedzialne co wy niewidzicie co robią pracownicy powirzac prace pijakom
#3 | armak dnia 29.08.2008 06:15
Gdzie ci robotnicy?
#4 | anonim dnia 21.08.2008 18:01
Jak wykupić mieszkanie od gminy lub zakładu pracy (21 08 2008)
Lokatorzy mieszkań komunalnych i zakładowych mogą je wykupić za niewielkie pieniądze. Jak to zrobić i na co uważać ?


W Polsce jest ponad milion mieszkań komunalnych i ok. 370 tys. zakładowych. Ludzie, którzy je wynajmują, mogą starać się o ich wykup. Jakie zniżki powinni dostać?


Mieszkania komunalne


Na początek uwaga. Nie wszystkie mieszkania gminy mogą lub chcą sprzedać. Dlatego przed złożeniem wniosku o wykup zajmowanego mieszkania warto sprawdzić, czy jest on w ogóle możliwy.

Miasto na pewno nie sprzeda mieszkania, którego nie jest właścicielem. Ale nawet, gdy masz już pewność, że twoje mieszkanie należy do gminy, też możesz się rozczarować. Miasto może odmówić ci sprzedaży, gdy właśnie wyremontowało za grube pieniądze budynek, w którym jest mieszkanie, lub jeśli stawkę czynszu wylicytowałeś na przetargu. Takie przetargi to dla gminy czysty zysk i ciężko z niego rezygnować, np. w Katowicach podczas przetargów stawki sięgają kilkunastu złotych miesięcznego czynszu za metr. Czasem miasta nie chcą też sprzedawać lokali w ścisłym centrum.

Nie możesz mieć długów

Załóżmy, że jest w porządku i masz prawo wykupić mieszkanie, w którym mieszkasz. Na początek wiadomość - wszystkie formalności mogą potrwać ładnych parę miesięcy. Od czego należy zacząć?Najpierw trzeba napisać wniosek. Zwykle to gotowe już formularze, które trzeba tylko wypełnić. Wniosek najemca dostanie w administracji albo urzędzie gminy. W Gliwicach można je też np. ściągnąć z internetowej strony Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Najemca musi w nich podać dane swoje i małżonka. Oprócz takiego formularza mogą być też inne. Np. w Katowicach urzędnicy dają lokatorom jeszcze do podpisu dokument, w którym przyszły właściciel musi się zobowiązać, że będzie ponosił koszty remontów budynku proporcjonalnie do swoich udziałów w nieruchomości. W ten sposób miasto chce być pewne, że domy, w których nie będzie miało już udziałów, nie popadną w ruinę.
Oczywiście, by wykupić mieszkanie, nie możesz mieć żadnych zaległości czynszowych. Jeśli masz, czeka cię odmowa.
Będziesz musiał też przyznać się, czy kiedykolwiek korzystałeś z umorzenia długu czynszowego albo jakichkolwiek innych opłat gminie. Jeśli tak było, może się okazać, że gmina może zażądać oddania tych pieniędzy (tak jest np. w Gliwicach). Inaczej nie dostaniesz bonifikaty.

#5 | MIESZKANIEC ;) dnia 20.08.2008 18:24
Bo to był tzw.OBCHÓD !
#6 | Alex dnia 20.08.2008 18:10
A ja myślę, że Ci panowie przebiorą się i za kilka dni rozpoczną pracę. A tak na poważnie - mam nadzieję, że prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.
#7 | mieszkanka osiedla dnia 20.08.2008 09:20
hmm,jak na razie widziałam tylko spacerujących po ulicy 7-mu panów pod krawatem, chodzą w tą i z powrotem,to chyba prezesi...i chyba ich za dużo...Żadnej ekipy remontowej ani słychu, ani widu...ale jeśli się pojawi, to myślę,że każda będzie liczyła przynajmniej tylu, co tych wymienionych wyżejSmile
#8 | zainteresowani nabyciem mieszkania dnia 20.08.2008 05:55
Jesteśmy zainteresowani nabyciem mieszkania na osiedlu Rudna.Niestety nigdzie nie możemy uzyskać kompleksowej informacji na ten temat;brak wykazu mieszkań z przypisaną powierzchnią ,o developerze(wzoru umowy przygotowanej do zawierania transakcji), o urządzeniu terenu wokół budynków, zabezpieczeniu miejsc parkingowych i co dla nas najważniejsze o osiedlowych placach zabaw, zieleńcach i podanie informacji kto sie do wybudowania tego zobowiązał.
Podawana cena m .kw. pow. mieszkania jest ceną wysoką.Analogiczne ceny m.kw. developerzy proponują przy sprzedaży domów jednorodzinych i w tej cenie mieści się zagospodarowanie terenu osiedla domków jednorodzinnych.
Potencjalnych nabywcom serwowane są bardzo skąpe informacje - prosimy o interwencje.
zobowiązał
#9 | tak trzymać dnia 19.08.2008 21:12
Mam nadzieję że te nowe mieszkania kupią same młode małżeństwa z gromadkami małych dzieci które będą płakać przez 4 lata co chwilę na całe gardła!!!!!
#10 | anonim dnia 19.08.2008 20:08
już się rozpoczęły, patrz dobrze :-)))
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney