Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Radny od spraw beznadziejnych górą...

W październiku ubiegłego roku Rada Miejska przyjęła uchwałę, która określiła limit wydawanych licencji na przewóz osób taksówką w 2008 roku na 30. Limit ten został wyczerpany 2 lipca br. Okazuje się, że będą wydawane kolejne licencje...Radny Krzysztof Haładus, którego propozycja radykalnego zwiększenia limitu wydawanych licencji nie zyskała poparcia radnych, złożył do prezydenta Sosnowca interpelację międzysesyjną, w której prosi o niezwłoczną weryfikację wydanych w poprzednich latach licencji. W przypadku uzyskania w ten sposób wolnych licencji, radny prosił o wydawanie ich wnioskodawcom.W odpowiedzi na interpelację prezydent poinformował radnego, że w wyniku przeprowadzonych w I półroczu kontroli cofnięto 4 licencje oraz wydano 20 decyzji o wygaśnięciu licencji. "Pomimo ubycia 24 taksówkarzy brak jest podstaw prawnych do wydania nowych licencji" – stwierdza w piśmie prezydent i przypomina, że to Rada Miejska uchwaliła taki, a nie inny limit.Taka odpowiedź nie przekonała Krzysztofa Haładusa. Radny wystosował do prezydenta Sosnowca kolejne pismo, w którym powtórnie prosi o wydawanie licencji taksówkowych w miejsce cofniętych i wygaszonych. W uzasadnieniu swojego stanowiska radny podał, że podobna sprawa była już rozpatrywana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach (SKO-K-140/3947/2004/lk), które jednoznacznie rozstrzygnęło problem.Argument radnego przekonał radcę prawnego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Wiceprezydent Ryszard Łukawski podjął decyzję o wydaniu przez Wydział Komunikacji dodatkowych licencji na transport drogowy taksówką w miejsce licencji, których wygaśnięcie orzeczono w bieżącym roku.


źródło: Janusz Lewanda www.sosnowiec.plAutor: Redakcja | 18/08/2008
Komentarze
#1 | Z Klanu Ryś dnia 23.08.2008 08:00
Zawiodłem się na Panu, Panie Piotrze!
#2 | -)))))))) dnia 20.08.2008 20:09
Każdy radny pracuje ,,na siebie" i bardzo dobrze.
Spokojnie obserwujemy,negujemy lub akceptujemy poczynania poszczególnych panów i nic w tym złego.
Jeżeli kogoś atakujemy to może wywoływać odwrotną reakcję u ,,obserwatorów"
Taki kurs samoobrony.
#3 | Lucjan dnia 20.08.2008 15:20
Beznadziejny radny Haładus od populistycznych pomysłów. Od początku kadencji nie zgłosił ani jednego mądrego wniosku. Wszystkie pod publiczkę. Ale Sosnowiec na pomyslach Haładusa juz się poznał, i w wyborach prezydenckich pokazal mu czerwoną kartkę.
#4 | MIESZKANIEC dnia 20.08.2008 13:47
Nie chcę się wymądrzać ,ale jeżeli nie wykonano ekspertyzy geotechnicznej i nie stworzono odpowiedniej dokumentacji i nikt nie jest w posiadaniu opinii geologiczno-inżynierskiej pozwalającej na dokonanie właściwej oceny sytuacji /w tym określenie stanu gruntu zmiany stosunków wodnych) to osuszanie terenu i ewentualnie jego zabezpieczanie jest bezcelowe.
#5 | Z Klanu Ryś dnia 20.08.2008 11:18
Panie Piotrze!

Po raz kolejny, zwracam się do Pana z prośbą o przesłanie zapytania do sosnowieckiego MOSiRu. Taki sposób korespondencji z rnimir1; dzięki Pana autorytetowi jak sądzę, okazał się skuteczny. Mimo, że odpowiedź ukazała się na innym portalu, to i tak traktować należy w kategoriach sukcesu fakt, że Pan Drążkiewicz w ogóle zechciał łaskawie odpowiedzieć.

Odwiedziłem wczoraj Stadion Ludowy i przyjrzałem się dokładnie, jakie prace są aktualnie wykonywane przy murawie, a w zasadzie pod nią. Pracownicy chyba wykonawcy (trudno poznać, gdyż są rpo cywilnemur1Wink zdjęli dwa wąskie paski murawy i wymieniają pod nimi podłoże. Przy okazji dla jakiegoś sobie znanego celu, wykonano niewielki wykop (dołek w zasadzie) i okazało się, że wody gruntowe znajdują się na głębokości 30, no może 40 cm. Po deszczu, poziom z pewnością jeszcze się podnosi, co sprawia, że drenaż murawy jest po prostu niemożliwy. Powszechnie było i jest wiadome, że Stadion Ludowy wybudowany został, na podmokłym terenie (woda w piwnicach na os. rPiastówr1; położonym przecież wyżej) a jego nazwijmy to nieckowa konstrukcja jeszcze bardziej obniżyła poziom płyty boiska. Mając to wszystko na względzie chciałem zapytać Pana Drążkiewicza, czy przed instalacją wartej 3 700 000 złotych murawy sporządzono analizy głębokości, na jakiej znajdują się wody gruntowe pod płytą Stadionu Ludowego, a jeżeli tak, czy może udostępnić ich wyniki?
Z góry dziękuję Panie Piotrze i tym razem również liczę na skuteczność Pana działania.


#6 | UWAGA!!! dnia 19.08.2008 20:36
W nagłówku jeszcze3 nie poprawione!!!
#7 | o już pan redktor poprawił dnia 19.08.2008 20:35
o już pan redktor poprawił imit na limit!
#8 | Do pana redaktor dnia 19.08.2008 20:08
Co to jest "imit wydawanych licencji na przewóz osób taksówką"?!!!!!! IMIT???!!! Proszę dbać o poprawność!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney