Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Osiedle Rudna doczekało się po latach rewitalizacji

Już od poniedziałku na plac budowy wejdą firmy, które zajmą się remontem trzech pierwszych budynków na osiedlu Rudna I - pisze Dziennik Zachodni.

Komentarz: Ja cieszę się, że coś się rozpoczęło, a jak się skończy? - zobaczymy. Droga do tego jeszcze odległa, bloków jest przecież ponad 100. Wierzę, że ulegnie poprawie infrastruktura drogowa osiedla (+ parkingi) oraz mała architektura. Marzy mi też mały ryneczek z fontanną na "Placu La Menel".

Piotr Dudała- W końcu doczekaliśmy się tego, że ktoś się weźmie za remont tych starych budynków, w których mieszkamy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ocieplony zostanie mój blok - mówi Izabela Czacho.

Na razie jest to program pilotażowy, który rozpocznie się od prac modernizacyjnych w budynkach nr 1, 2 i 3 przy ulicy Patriotów. Umowa z firmami budowlanymi została podpisana w tym tygodniu.- Następnie rozpoczniemy przygotowania do modernizacji budynków od numeru 3 do 8 przy tej samej ulicy oraz bloku stojącego przy ulicy Łącznej 2. Prace powinny zakończyć się najpóźniej do 31 marca przyszłego roku - tłumaczy Andrzej Kustosik, wiceprezes sosnowieckiego Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych - Towarzystwa Budownictwa Społecznego.Na ośmiu budynkach przy ul. Patriotów i jednym przy ul. Łącznej ma zostać nadbudowane jedno piętro. W ten sposób w każdym budynku powstanie dziewięć nowych mieszkań, w sumie z 81 lokali. 27 będzie można wynająć w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a 54 zostaną sprzedane (cena jednego metra kwadratowego ma wynosić ok. 3,5 tys. zł). W ten sposób gmina liczy, że zwróci się przynajmniej część poniesionych kosztów na rewitalizację. To, co jest najważniejsze dla mieszkańców bloków na osiedlu Rudna I, to przede wszystkim ocieplenie budynków i podłączenie ich do sieci centralnego ogrzewania.Już podczas najbliższej zimy część z nich będzie mogła włączyć w mieszkaniach kaloryfery, ponieważ konieczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej są już podpisane.W sumie osiedle to ma ponad 100 budynków. Jeszcze w marcu istniała obawa, że gminie zabraknie pieniędzy na wykonanie pilotażowego programu rewitalizacji osiedla. W tegorocznym budżecie miasta na prace te przewidziano 2,3 miliona złotych, a ich koszt prac wynosi o wiele więcej, bo około 19 mln zł (netto).- Część brakujących pieniędzy znajdziemy w rezerwie budżetowej przeznaczonej na inwestycje, które nie będą już zrealizowane w tym roku - zapewnia Mateusz Rykała, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.Żeby sfinansować prace na osiedlu Rudna, gmina będzie starała się też o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.źródło: Sebastian Reńca - POLSKA Dziennik ZachodniAutor: Piotr Dudała | 28/08/2008
Komentarze
#1 | koper dnia 03.10.2008 21:06
Witam, mam pytanie. Gdzie można obejrzeć wizualizacje osiedla po rewitalizacji? Z góry dzięki. Pozdrawiam
#2 | dddd dnia 22.09.2008 10:03
Ciekawe, co z centralnym w tym roku bo kominy "lecą" jeden za drugim a grzać by wypadało
#3 | armak dnia 15.09.2008 18:31
Wróciłem z wczasów i widać na Patriotów roboty budowlane - jestem zaskoczony że w ogóle zaczęli.Tylko pan Dudała śpi - żadnych zdjęć z budowy?
#4 | LIMIT :)) dnia 10.09.2008 18:07
Ciekawsi niż ON ;-))))
#5 | łacznaziom dnia 10.09.2008 09:42
Co to znaczy wg anonima "ciekawi ludzie"?
#6 | Jedynka dnia 06.09.2008 10:05
Ale głupotą anonim strzelił -))))
#7 | anonim dnia 05.09.2008 19:39
wszyscy wszystko obiecuja a zobaczymy co powstanie.u nas sie duzo mowi zeby mowic.kazdy chce cos powiedziec zeby powiedziec.a od mowy do dzialania jest jeszcze dluga droga. a druga sprawa w tych blokach mieszkaja ciekawi ludzi.


a to ciekawe. ktos cos powiedzial zeby powiedziec. u nas duzo sie mowi zeby mowic. a od mowienia jest dluga droga do zrobienia. a druga sprawa tam mieszkaja ciekawi ludzi . zobaczymy co z tego wyniknie.#8 | Alex dnia 04.09.2008 16:37
A ja słyszałem, że place są już ogrodzone i jest już mały dźwig przy jednym z budynków...
#9 | armak dnia 04.09.2008 15:04
Jestem na wczasach zagranicznych , tak sobie przegladam te strone i ciekawe czy jak wroce to zauwaze , ze cos robi sie na Patriotow.
#10 | Alex dnia 03.09.2008 20:39
Uuu, to może faktycznie zacznie coś się dziać...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney