Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Nie ma pogody dla rowerzystów

Oficjalnie władze Sosnowca uznają sprawę budowy tras rowerowych za istotny element infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W rzeczywistości nie jest tak różowo.

Nie potrafimy sobie poradzić nawet z tak prostym zadaniem, jak uruchomienie trasy z Milowic do Trójkąta Trzech Cesarzy. Na przeszkodzie w realizacji tego zadania, które miało być zakończone rok temu (!), stoją podobno właściciele prywatnych działek położonych wzdłuż ulicy Naftowej oraz koszt (3 mln zł !) budowy przejazdu pod ulicą Orląt Lwowskich.Aby w końcu zrealizować ten temat proponujemy:

- porozumieć się z władzami Katowic i Mysłowic, by uzgodnić trasę od ulicy Sobieskiego do ulicy Ostrogórskiej wzdłuż Bagrów,
- wytyczyć trasę przez ulicę Orląt Lwowskich zamiast przejścia pod mostem,

- zrezygnować z kosztownych i zbędnych pomysłów w rodzaju budowy miejsca odpoczynku dla rowerzystów w pobliżu „Żaglówki” przy ulicy Sobieskiego,

- zadanie budowy ścieżek rowerowych przydzielić Wydziałowi Inwestycji Miejskich.Budowie tras rowerowych nie sprzyjają też rozbieżne zdania zainteresowanych tym tematem. Prezes sosnowieckiego oddziału PTTK, Stanisław Czekalski uważa, ze wreszcie pojawiło się zielone światełko w tunelu. Radny Krzysztof Haładus ripostuje, że nie o światełko chodzi, a o realizację tematu. Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Miklasiński twierdzi, że dla prawdziwych rowerzystów nie są potrzebne ścieżki rowerowe, ale jego kolega partyjny, Arkadiusz Chęciński jest zdania, że dla rodzin z dziećmi ścieżki rowerowe są konieczne.Aby nie powstał fałszywy obraz, że w Sosnowcu nic się nie robi w zakresie budowy ścieżek rowerowych przypominamy, że w bieżącym roku wykonano 1.426 metrów trasy dla rowerzystów w Parku Środula.
Autor: Piotr Dudała | 03/09/2008
Komentarze
#1 | BI - CYKLISTA dnia 04.09.2008 21:26
NA ŚRODULI TO TA INWESTYCJA JUŻ ZACZYA TRAWĄ ZARASTAĆ
#2 | anonim dnia 04.09.2008 17:56
W Sosnowcu jest wybitnie różowo!!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.