Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rodzinne pomidory... w powiecie będzińskim

„Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski” - bo o nim właśnie mowa jest gospodarstwem rodzinnym założonym w 1976 roku przez Tadeusza i Marię Mularskich w miejscowości Sobienie Biskupie koło Otwocka. Obecnie prowadzone jest wspólnie z dziećmi Państwa Mularskich: Maciejem, Beatą, Agatą, Marcinem i Mateuszem. Największe i najnowocześniejsze szklarnie o pow. ponad 22 ha firma posiada...w powiecie będzińskim.
Firma rozpoczęła produkcję ogrodniczą na powierzchni 0,5 ha szklarni i zajmowała się produkcją kwiatów. W 1993 roku wydzierżawiono pierwszy duży obiekt szklarniowy 6 ha - Bory Malinowskie w Sarnowie koło Będzina. Od tego momentu firma na stałe związała się z powiatem będzińskim i rozpoczęła produkcję pomidorów na dużą skalę. Obok zakładu w Sarnowie aktualnie posiada jeszcze zakłady: w Różankach w okolicach Gorzowa Wlkp., w Pszczynie i Sobieniach Biskupich koło Warszawy.Od samego początku Gospodarstwo Mularczyków prowadzi intensywną rozbudowę i modernizację obiektów. Na dzień dzisiejszy dysponuje 46 hektarami szklarni i zatrudnia około 700 osób. 22 ha szklarni zanjduje się w Borach Malinowskich. Uprawa pomidorów prowadzona jest według najnowocześniejszej technologii. Komputerowy system sterowania klimatem i nawadnianiem pozwala na optymalizację mikroklimatu w szklarniach, precyzyjne dozowanie pożywki, maksymalnie ekonomiczne zużycie nośników energii.

Ochrona biologiczna oraz zastosowanie trzmieli do naturalnego zapylania kwiatów to nasz sposób dbania o produkt. – podkreśla Marcin Mularski. Gospodarstwo przywiązuje dużą wagę do jakości własnych produktów kierując się dewizą: „NIE KONKURUJEMY CENĄ,
LECZ JAKOŚCIĄ”. Gospodarstwo należy do grona Sygnatariuszy Międzynarodowej Deklaracji Czystszej Produkcji UNEP (United
Nations Environment Programme). Szczególny nacisk kładziemy na ochronę środowiska, czego dowodem jest jedyna w Polsce
kotłownia redukująca emisję dwutlenku węgla do atmosfery - dodaje.


Całe gospodarstwo produkuje około 22 000 ton pomidorów rocznie, 2 000 ton jabłek, 1000 ton cebuli i niewielkie ilości warzyw gruntowych, które są sprzedawane na rynku polskim, i rynkach Unii Europejskiej. Tak wysokie wyniki plasują nas jako największego producenta i eksportera pomidorów pod osłonami w Polsce – uważa Marcin Mularski. Rodzina firma Mularskich to jedyna chyba do tej pory polaska marka, która już zaistniała na unijnym rynku, a jak twierdzi senior rodziny Tadeusz Mularski jest tam jeszcze sporo miejsca dla polskich pomidorów.


źródło: Piotr Dudała, Gazeta Dożynkowa, Sławków 2008Autor: Piotr Dudała | 05/09/2008
Komentarze
#1 | agent nikoś dnia 29.12.2017 21:38
Trzeba tam przysłać po cichu inspektorów pip, sanepidu, urzędu skarbowego, niku, oraz dziennikarzy tvn i polsatu.
#2 | Yuuki dnia 09.09.2015 00:39
I was actually in your scneod class for TCP/IP Weapons this year and it was great. I meant to ask you if you knew of any ways to get windows event logs to a splunk box over an encrypted channel or at least over TCP.
#3 | Anthony dnia 09.09.2015 00:38
I'm amazed that the NCFTA did not do a betetr job of hiding the true ownership of their IP address. Hopefully, they will learn from this. I know when local police departments do a fence operation, they usually take extreme measures to hide the connection to the local police department.
#4 | OL dnia 19.03.2015 16:28
HALO
#5 | Hebe dnia 27.01.2015 21:27
Tak, tak, Mularscy leza. Brzuchami do gory, a pracownicy zapracowuja sie na smierc! Kazdy wie jaka ma prace jesli mu nie odpowiada niech zmieni, mularscy zapieprzaja od rana do nocy moze nie fizycznie jak ich pracownicy, ale intelektualnie w biurze maja cholernie wielka odpiwiedZialnosc i po dniowce nie wlaczaja telewizji tylko mysla co jeszcze musza zrobic!. Ale najlepiej jest obrzucac ludzi blotem, a w twarz swiadczyc.
#6 | rambo dnia 05.10.2014 20:25
Znam ich to oszusci w restauracji pod lwem czesto przesiaduja
#7 | Stach dnia 18.04.2014 07:56
To co opisuje ten złodziej firmy wykupionej od państwa to brednie.Ten gówniarz przejął od ojca i panoszy się co nie miara, poniża pracowników.Nawet własne dzieci nastawia przeciwko pracowników.Wychowania to nie mają za grosz.Bo fakt jest taki ,za ludzką krzywdę dorobił tego majątku ,nie wypłaca pieniędzy robi co chce.Ludzie zasuwają jak niewolnicy.Spojrzysz nie tak i jesteś zwolniony,każdy się boi, bo wiadomo nie ma pracy.Jak by ktoś nagrał relacje,jak się zachowują wobec pracowników to by otworzyli oczy.Zatrudnia obecnie,tylko zza wschodniej granicy,bo mu wygodnie i są na zawołanie.
#8 | Stach dnia 18.04.2014 07:55
To co opisuje ten złodziej firmy wykupionej od państwa to brednie.Ten gówniarz przejął od ojca i panoszy się co nie miara, poniża pracowników.Nawet własne dzieci nastawia przeciwko pracowników.Wychowania to nie mają za grosz.Bo fakt jest taki ,za ludzką krzywdę dorobił tego majątku ,nie wypłaca pieniędzy robi co chce.Ludzie zasuwają jak niewolnicy.Spojrzysz nie tak i jesteś zwolniony,każdy się boi, bo wiadomo nie ma pracy.Jak by ktoś nagrał relacje,jak się zachowują wobec pracowników to by otworzyli oczy.Zatrudnia obecnie,tylko zza wschodniej granicy,bo mu wygodnie i są na zawołanie.
#9 | Pan duże P dnia 01.06.2013 18:32
Ale za to parę całkiem fajnych laseczek tam pracuje. Jak przyjdzie upał to można popatrzeć na zgrabne nóżki i cycuszkiGrin więc chłopaki warto SmileSmile haha a dla kobiet odradzam bo harówa jest zajebista
#10 | unia dnia 23.04.2013 08:52
Pracowalam tam troche na prace nie narzekalam ale jajgorsze byly brygadzistki GABRYSKA kawal starej francy wyzywa pracownice od pojebanych wiecznie o wszystko sie czepiala byla zlosliwa nie wspomne o MONICE i ANCE .Odradzam tam prace kobietom wykanczaja psychicznie i fizycznie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney