Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przystanek do poprawki, cz. IX

Ulica Grota-Roweckiego w Sosnowcu-Pogoni należy do najbardziej zatłoczonych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych w mieście. Niedawno zakończono prace przy budowie położonego przy niej nowego gmachu Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Od nowego roku akademickiego będzie w nim studiować 3 tysiące studentów.Większość z nich na uczelnię będzie musiało czymś dojechać - oby jak najwięcej komunikacją publiczną!. Miejsce to powinno więc być jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście. Żeby tak było, warto pomyśleć o tym już teraz.Uważam, że bardzo by się przydał w tym miejscu nowy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, na którym zatrzymywałby się wszystkie przejeżdżające ul. Grota Roweckiego autobusy, w tym pospieszny 807. Oznaczałoby to, że część autobusów zatrzymujących się na obecnym przystanku Pogoń-Orla nie zatrzymywałaby się już tam dłużej. To jest wariant najdalej idący. Na tym nowym przstanku powinny zatrzymywać się autobusy linii 91, 150, 622, 723 i 926 (kursuje w niedzielę i święta). Autobusy te przejeżdzają przez CWK w ogóle nie zatrzymują się w tym rejonie. Zatrzymują się one dopiero na przystanku w rejonie skrzyżownia ul. Grota Roweckiego i Mireckiego. Przystanek ten ułatwiłby wielu ludziom, w tym ludziom starszym oraz uczniom i studentom łatwiejszy akces do centrum miasta z Pogoni i z centrum do tej części Pogoni oraz dojazd z Czeladzi, Wojkowic czy Bytomia. Być może warto pomyśleć by autobus linii 91 ponownie zatrzymywał się przy kościele św. Tomasza. Wielu ludzi dojeżdża nim z tego rejonu do Przychodni Zdrowia w Milowicach.Ponadto uważam, że należałoby przywrócić zatrzymywanie się autobusów na przystanku przy ul. Orlej-basen, jadących z centrum Sosnowca. Zatrzymują się one dopiero przy Kościele Św. Tomasza, a potem na przystanku przy ul. Orlej po przeciwległej stronie ulicy. Dotyczy to autobusów linii 26, 35, 35 bis, 88 i 100. Na początek choćby na żądanie.Piotr Dudała, 10-03-2007
Autor: Piotr Dudała | 09/09/2008
Komentarze
#1 | pasażer autobusu dnia 13.09.2008 17:33
Czyżby Pan Guzik ,,przybył " na konsultacje społeczne ????
#2 | M11 dnia 13.09.2008 17:20
Nie może być... Pan Redaktor znowu o tym samym...
Znowu uprawianie demagogii i bicie piany...
Ale jak już zostało napisane przez szanownych przedmówców (bo przedpiśców - głupi brzmi Wink Nie chodzi w tym wszystkim o liczbę przystanków (bo tych w promieniu 300m od neofilologii jest wystarczająca ilość!!!) tylko o takt (częstotliwość) kursowania autobusów.
Natomiast widzę, że Pan Redaktor zaczyna prawie już mnie cytować: "Komunikacja publiczna musi być sprawna, wygodna i w miarę tania." Może nie do końca tak to niedawno napisałem, ale sens Pan zachował Smile
Jeszcze trochę podyskutujemy o Pańskim pomyśle "dorobienia" przystanków i pewnie się Pan przekona, że to głupi pomysł... Ja zaś ze swojej strony obiecuję za każdym razem publicznie wytykać mizerię tego projektu!
#3 | znerwiony dnia 13.09.2008 15:30
-)) Może chłopina chory i ma kłopoty z pamięcią?
Urząd miejski ledwo przędzie i może pracowników nie kieruje na okresowe badania.Facetowi należy pomóc w trosce o jego zdrowie i zlecić zewnętrzną kontrolę, co ?
#4 | anonim dnia 13.09.2008 15:26
znana sprawa z p. Guzikiem, nie wie również, gdy się do niego wielokrotnie dzwoni, potrafi w żywe oczy mówić, ze pierwsze słyszy!!
#5 | znerwiony dnia 13.09.2008 14:36
Może jakieś pisadełko pyknąć do p.Guzika -bo udaje,że o niczym nic nie wie ,co???
Pan Guzik to mieszkaniec Sosnowca ???
#6 | anonim dnia 13.09.2008 14:07
popieram!!!!
#7 | znerwiony dnia 13.09.2008 13:54
Kiedy rozpoczną modernizacje tych przystanków !
Panie Guzik do roboty !!!
#8 | Jerzy dnia 13.09.2008 12:23
Prawda jest taka, że można i trzeba uporządkować sprawę komunikacji publicznejw sąsiedztwie Neofilologii i zdecydowanie ją poprawić. Potrzeba tylko trochę wyobraźni i odwagi!
#9 | hahahhahaaa dnia 13.09.2008 11:12
A ja mam WIELKI wypasiony full opcja samochód z potężnym silnikiem i mnie rozbawia ten rozdmuchany przez pana redaktor straszny globalny problem! Jestem bogacz i mam WIELKIE auto, którym zajeżdzam pod same drzwi tam gdzie chcę!!!!!!!!!!
#10 | anonim dnia 12.09.2008 21:32
nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney