Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wyższa Szkoła Medyczna pozostaje w Niwce

Niedawno opublikowaliśmy treść pisma, jakie Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta w dniu 8 września 2008 r., skierował do Prezydenta Miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego w związku z informacją o wypowiedzeniu przez Dyrektora MZZL w Sosnowcu umowy najmu budynku przy ul.Wojska Polskiego zawartej z Wyższą Szkołą Medyczną w Sosnowcu. Okazuje się, że sprawa jest już pozytywnie rozwiązana. Pisze o tym red. Lewanda w artykule "Wyższa Szkoła Medyczna pozostaje w Niwce", który ukazał się w serwisie www.sosnowiec.info.pl.Po transformacji ustrojowej budynek, który był przed laty siedzibą dyrekcji kopalni Niwka-Modrzejów, popadał w coraz większą ruinę. Miasto przejęło go od syndyka masy upadłościowej kopalni, ale nie miało środków na jego remont. Gdy w Sosnowcu zaczęła dojrzewać koncepcja postawienia na rozwój szkolnictwa wyższego, zrodził się pomysł, żeby gmach przeznaczyć dla studentów Politechniki Śląskiej.Modernizacja obiektu przy Wojska Polskiego pochłonęła 10 mln zł. W zdecydowanej większości były to środki unijne. W 2006 roku rozpoczęli tu naukę studenci Politechniki, ale władze gliwickiej uczelni bardzo szybko zrezygnowały z korzystania z tego nowoczesnego budynku, gdyż nie było chętnych do studiowania informatyki.W tych okolicznościach władze Sosnowca musiały znaleźć uczelnię, która chciałaby funkcjonować w gmachu, w przeciwnym razie gmina musiałaby zwracać wielomilionową dotację. Sytuację uratowała Wyższa Szkoła Medyczna.W ostatnim roku w Niwce działały dwie uczelnie: Wyższa Szkoła Medyczna z Sosnowca oraz katowicka Wyższa Szkoła Mechatroniki. Obie szkoły chcą się rozwijać, ale dla dwóch obiekt jest za mały.Niedawno Wyższa Szkoła Medyczna otrzymała z Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu wypowiedzenie umowy najmu pomieszczeń w budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Pisma o podobnej treści nie otrzymała natomiast Wyższa Szkoła Mechatroniki.Opuszczenie siedziby w Niwce oznaczałoby dla Wyższej Szkoły Medycznej wyrok śmierci. Uczelnia ta otrzymała pięcioletnią akredytację na działalność w tym właśnie budynku i ma zagwarantowane środki unijne na 3-letnie studia dla 1.000 pielęgniarek (w latach 2008-2013).Rozpoczęła się lokalna wojenka, którą skutecznie przerwał wiceprezydent Sosnowca, Wilhelm Zych. Wczoraj wiceprezydent zapewnił sosnowiec.info.pl, iż podjął decyzję, w wyniku której Wyższa Szkoła Medyczna pozostaje w gmachu przy ul. Wojska Polskiego.źródło: red. Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 10/09/2008
Komentarze
#1 | student dnia 09.12.2009 13:08
szkole powinni zlikwidowac jestem studentem tej uczelni ale teraz juz nie mam innego wyjscia bo jest tam dosc tanio.uczelnia nie wywiazuje sie ze swoich obowiazkow nawet stypendium nie placa w terminie a co tu duzo mowic o przekazywaniu planu zajec studentom!
#2 | anonim dnia 13.09.2008 13:59
Suwmiarka ???
#3 | anonim dnia 13.09.2008 13:24
MIARKA !!!
#4 | LIMIT :)) dnia 13.09.2008 08:07
Nic a nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#5 | badacz naukowy z Sosnowca dnia 13.09.2008 07:21
Odpowiedź do LIMIT

Ma Pani/Pan absolutnie rację. Użyte sformułowanie jest nie na miejscu. W tym jednak przypadku był to zabieg celowy. Proszę się zastanowić dlaczego zosatł zastosowany. A moze Pan/Pani już się domyśla?

Pozdrawiam
#6 | LIMIT :)) dnia 13.09.2008 07:00
PYTANIE DO BADACZA NAUKOWEGO Z SOSNOWCA.
- Czy kobieta/PANI/ to nie człowiek ???
cyt.
,,Czy u nas w Sosnowcu mamy takiego człowieka lub Panią sukcesu?"
#7 | badacz naukowy z Sosnowca dnia 12.09.2008 22:57
Drodzy Internauci

Bardzo ważną kwestią w zarządzaniu i w życiu jest tzw inteligencja emocjonalna. Można nie mieć specjalnego wykształcenia, wysokich kompetencji, dużego doświadczenia zawodowego, dużych środków finansowych a jednak być kimś, być najważniejszą osobą. Skukcesem jest przecież zatrudniać poważnych szanowanych specialistów, menadżerów, profesorów,dyrektorów, radnych, ordynatorów, działaczy politycznych i samorządowych. Czy u nas w Sosnowcu mamy takiego człowieka lub Panią sukcesu? Czy cechuje się on dojrzałością emocjonalną? Zapraszam do dyskusji. Cieszył bym się szczególnie z opini działaczy Platformy Obywatelskiej oraz Pana Redaktora Lewandy.
#8 | studenci dnia 12.09.2008 08:44
wszystkim, którzy pomogli i zadecydowali o pozostawieniu Wyzszej Szkoły Medycznej w dotychczasowej siedzibie dziekują studennci uczelni
#9 | anonim dnia 11.09.2008 20:29
no właśnie!!!!!!!!!!
#10 | MIESZKANIEC dnia 11.09.2008 19:11
Przecież w sprawie wypowiedzenia najmu interweniował Poseł Pięta !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney