Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Droga dzieci do szkoły

Od dłuższego czasu czytam Waszą stronę, widząc że nie obce są Wam sprawy osiedla Rudna 1 - napisała do naszego serwisu czytelniczka. Dzisiaj zwracam się do Państwa o zainteresowanie warunkami drogi do szkoły nr 1 przy ulicy Niepodległości dzieci, idących od stony ulicy Kiepury.
Na ulicy Patriotów zaczął się remont budynku, firma zastawiła całą drogę dla pieszych tj. przewiązki, łączącej z ulicą Patriotów. Dla przechodzących pozostał nieużytek, pełen głębokich kałuż. Nikt nie jest zainteresowany, że tą drogą codziennie przechodzi wiele osób. Miêdzy innymi dzieci do szkoły podstawowej. W taki dzień, jak dzisiaj nie można tam przejść suchą nogą.


Bardzo proszą Państwa o interwencje w tej sprawie. Pozdrawiam
Marysia


Ps. Potwierdzamy fakty zawarte w liście czytelniczki. Zdjęcia z godzin porannych.Autor: Redakcja | 15/09/2008
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 18.09.2008 15:50
Rewitalizacja Rudnej 1 powinna również obejmować uporządkowanie infrastruktury drogowej. Dzisiaj w wielu miejscach trudno jest nie tylko przejść, ale i przejechać. W wielu miejscach na głównych ciągach komunikacyjnych nie ma chodników, a istniejące uliczki pozbawione kanalizacji deszczowej, zamieniają się w przeszkodę nie do pokonania z powodu licznych kałuż.
#2 | anonim dnia 18.09.2008 15:24
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 nie otrzymywała dotąd sygnałów od rodziców, że dzieci mają utrudnioną drogę do szkoły. -Ten teren jest odizolowany i przez to często bywa zaniedbywany. Zwracaliśmy się do Urzędu Miasta o oznakowanie przejścia na ulicy Kiepury i zostało ono wykonane. W sprawie utrudnień na drodze do szkoły również zrobimy, co w naszej mocy - zapewnia dyrektor SP 1 Iwona Misiek.

Terenem przy ulicy Patriotów administruje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - TBS. Z informacji uzyskanych od kierownictwa spółki wynika, że chodnik został zagrodzony jedynie na czas termomodernizacji budynku, ze względów bezpieczeństwa. -Jako inwestor zdajemy sobie sprawę z niedogodności, na które natrafiają mieszkańcy, korzystający z tego przejścia. Podjęliśmy więc kroki w celu utwardzenia tego terenu poprzez wysypanie żwiru i kruszywa asfaltowego. Prace te zostaną wykonane do 19 września - informuje Arkadiusz Żurawski, prezes zarządu MZBM-TBS.
#3 | @anonom dnia 17.09.2008 19:31
Masz rację dożywotnio powinien rządzić merytoryczny Szefuncio Górski (po górnictwie na AGH) i wszystkie jego przydupasy z tobą włącznie. Kto jest przeciwko wam, nie tylko nienawidzi twoje kochane rodzinne miasto, ale również swoje miasto, a nawet samego siebie, bo nie wie co jest dobre, ten jest złoczyńca i wariat! Prezio Górski to Słońce Zagłębia i sąsiedniego Śląska (raz tego, a raz tamtego, w zależności, jak wiatr zawieje), to nasz prawdziwy wybawca i wódz, który prowadzi Sosnowiec zawsze do przodu, po rosyjski wsegda w pieriod!!!!
Słyszymy w oddali mielodię: " a ty maszeruj, maszeruj głośno krzycz, nie żyje nam Wołodia Illicz, a ty maszeruj głośno krzycz...!!!"

Ps. Oczywiście jest to tylko żart, na dodatek, smutno się robi, bo Panowie, przepraszam towarzysze (byli towarzysze) rozpoczynają 15 rok rządów w mieście! Oj, mieli czas wiele się nauczyć, mieli czas...
#4 | anonim dnia 17.09.2008 19:05
Pinta Jarek Pinterio na pewno załatwi to od pięty...jak wszystko dotychczas ! Skuteczny, merytoryczny ten nasz wybraniec...Pytam po co takie zmiany? Dlaczego Sosnowiec ma się cofać ? Co to miasto komu zrobiło aby skazywać je na Pinte, wykształconego Chęcińskiego i złotoustego Rykałę? Za co tak nienawidzicie mojego kochanego rodzinnego miasta? Dlaczego tak źle mu życzycie...
#5 | kolega po fachu od kepacza dnia 17.09.2008 18:09
czyli wszystko bez zmian !!!
Wink)))))))
#6 | anonim dnia 17.09.2008 17:27
i styczniową rocznica wyzwolenia miasta przez Armię Radziecką!!!
#7 | kolega po fachu od kepacza dnia 17.09.2008 17:10
Ten od klepania -klepacz jest budowlańcem rozwiąże problem od ręki do ręki.
Niech się święci 1 Maja !!!
#8 | anonim dnia 17.09.2008 16:30
trzeba zawołać Pinte - posła kochającego robotników i jazdę na światłach, fachowca od wszystkiego a szczególnie od budżetu miejskiego ! On pomoże !
#9 | anonim dnia 17.09.2008 07:29
Uauhahahahahahhaha!
#10 | Jasiu dnia 17.09.2008 06:54
To jest tak po Górskiemu ,po gospodarsku!!!
Zamiast zabezpieczyć przejście dla pieszych/w należyty sposób/i dopiero przystąpić do remontów to po co ? /
Fachowiec klepacz ,klepnie i tak to leci !!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney