Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Maleją szanse na kąpiel w zalewie Bór Wschód

We wtorek 16 września w hotelu Orion w Sosnowcu odbywały się konsultacje społeczne zorganizowane przez firmę ERM Polska, która świadczy usługi w zakresie doradztwa i consultingu. Firma ERM Polska przygotowuje audyt na zlecenie CTL Maczki Bór. Tematem spotkania była wszechstronna prezentacja działalności CTL Maczki Bór pod kątem wpływu jego oddziaływania na środowisko.Okazało się m.in., że powstanie zalewu Bór Wschód jest mało prawdopodobne, a nawet gdyby wyrobisko zostało zalane, to prawdopodobieństwo, że będą w nim żyły ryby jest znikome. Wody tego zalewu będą musiały być izolowane od wód podziemnych ze względu na niebezpieczeństwo skażenia. Zarówno kąpiel w zbiorniku jak i ewentualna żegluga po nim będą prawdopodobnie niemożliwe ze względu na niebezpieczeństwo kontaktu z... wodą.Obecny na konsultacjach radny Krzysztof Haładus, wyraźnie zdegustowany zasłyszanymi informacjami, powiedział dla sosnowiec.info.pl:

- Z przykrością muszę stwierdzić, że Rady Miejskie poprzednich kadencji oraz prezydenci Sosnowca nie zabezpieczyli interesów mieszkańców, tak jak to zrobiły np. władze Dąbrowy Górniczej czy Jaworzna, których mieszkańcy mogą cieszyć się pięknymi terenami rekreacyjnymi nad zalewami po eksploatowanych niegdyś wyrobiskach kopalnianych. Deponowanie odpadów w wyrobisku Bór Wschód rozpoczęło się w 2004 roku! Na jednej z ostatnich komisji Rady Miejskiej przyjęty został wniosek do Prezydenta o przygotowanie informacji na temat możliwości zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego oraz wydania opinii, celem natychmiastowego zaprzestania wypełniania wyrobiska odpadami z całego kraju i realizacji zalewu od teraz. Niestety Prezydent Kazimierz Górski wydał już tyle pozytywnych decyzji umożliwiających deponowanie odpadów przez CTL, włącznie z wielomilionowymi umorzeniami podatku od nieruchomości, że niestety oceniam jako mało prawdopodobne, aby chciał współpracować z Radą Miejską na tę rzecz.źródło: www.sosnowiec.info.pl
Autor: Redakcja | 16/09/2008
Komentarze
#1 | Pytka dnia 19.09.2008 22:51
co zwozi się do tego dołka?
jak duży interes jest ten dołek?
czy dołek ma wierzchołek?
a może drugie dno?
#2 | anonim dnia 19.09.2008 15:11
TYlko dlaczego w miejscu gdzie była szansa na kąpielisko którego nie ma w Sosnowcu i nie ma innej lokalizacji. I to w państwie prawa. Jaka jest odpowiedź władz miasta? Czy jest oficjalne stanowisko czy tylko czekanie aż będzie za późno?
#3 | anonim dnia 18.09.2008 19:40
Na tego typu wysypiskach robi się b.b.b.dużą kasę.
Jest to tzw. dołek, do którego zwożone są te świństwa.Dołek ,jak to dołek -cennik stały, aleeeeee
te wywrotki,SPYCHARKI/ten cały sztab ludzi poza tym dołkiem to jest ten właściwy interes/
Żeby kręcił się interes to potrzebny jest ten DOŁEK!
#4 | anonim dnia 18.09.2008 18:04
To jak to w końcu jest ? Są przepisy o ochronie środowiska, tylko nie dla wszystkich. I taka spółka się śmieje ze wszystkich i robi pieniądze na zwożeniu ścierwa do Sosnowca. A że dla kilku pokoleń te tereny będą stracone to co ich to obchodzi. Ważna jest tylko kasa. Czy to nie wynika z jakichś układów, że im wszystko wolno ? Dlaczego żaden z posłów nie wniesie interpelacji w Sejmie ? Pierdołami to się moga zajmować a sprawy która jest niezwykle istotna dla przyszłości miasta nikt jakby nie chciał widzieć. Umorzenia podatków, prace bez przetargu i to takie że każdy by chciał, wreszcie zatruwanie środowiska - czy to nie wystarczy i może ktoś nareszcie powie dość. I trzeba przyjrzeć się tym ekspertyzom za pieniądz co potwierdzają że syf jest jak cukierek.
#5 | @haha dnia 17.09.2008 18:30
aż dziwne, że do tej pory nikt jeszcze się bliżej nie zainteresował podatkowymi "prezentami" i "szczodrobliwością" władz miasta dla tej spółki??? To że spółka jest jakimś udziałem Skarnu Państwa nic tu właściwie nie zmienia!???
#6 | górka górskiego dnia 17.09.2008 18:13
Pan Prezydent Górski jest dyplomowanym zarządcą on wie jak wszystko należy sobie zorganizować.
#7 | haha dnia 17.09.2008 18:01
Czy to nie jest ta spółka , która bez przetargu usypała na środuli kopiec ? Spółka pod specjalnym nadzorem Pana Prezydenta !!!!
#8 | BTW dnia 17.09.2008 09:33
Co za pierdzacy BETON siedzi w tym urzedzie!! Ja pier... potargam tego goscia za chwile!
#9 | anonim dnia 17.09.2008 07:40
Janusz Lewanda: Panie prezydencie, budujemy drogę do Sławkowa by zaspokoić potrzeby prywatnej spółki CTL Maczki - Bór?
Kazimierz Górski: Do obowiązków miasta należy skomunikowanie położonych na jego obszarze spółek, niezależnie od tego czy są prywatne, czy należą do Skarbu Państwa, czy są komunalne. Miasto musi skomunikować także prywatne osiedla mieszkaniowe, obiekty przemysłowych, handlowe, strefy ekonomiczne. Taka jest nasza rola.
Przebieg drogi do Sławkowa skrajem terenów pokopalnianych CTL Maczki - Bór jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Alternatywy nie ma.
Dodam jeszcze, że gdy przed laty rozpoczynaliśmy temat budowy drogi do Sławkowa, to dzisiejsza spółka CTL Maczki - Bór była spółką Skarbu Państwa. Jeszcze dziś udział Skarbu Państwa w tej spółce sięga 27 proc.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney