Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Porażka prezydenta i jego metod

Rok temu prezydent Kazimierz Górski oraz poseł Witold Klepacz zaprosili Wyższą Szkołę Mechatroniki do Sosnowca, do pokopalnianego budynku przy ul. Wojska Polskiego 6. Już wtedy, pod tym adresem rozpoczynała działalność Wyższa Szkoła Medyczna. Uczelnia ta okazała się dla Miasta wybawieniem z rysujących się właśnie kłopotów. Mianowicie, na adaptację budynku dla wyższej uczelni Miasto otrzymało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dotację w wysokości 4,5 mln.

Jednak po roku działalności budynek opuścił wydział Politechniki Śląskiej i wówczas pojawiła się groźba płacenia kar za nie eksploatowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem. Działalność Wyższej Szkoły Medycznej przekreślała taką groźbę.Wyższa Szkoła Mechatroniki skorzystała z zaproszenia prezydenta i posła, czemu się trudno dziwić. Mając poparcie takich osób, Szkoła była pewna swojego miejsca w doskonale wyposażonym budynku przy Wojska Polskiego, a nawet zajęcia całego budynku w nieodległej perspektywie, bowiem od początku koegzystencji uczelni było oczywiste, że dla dwóch wyższych szkół nie ma miejsca w tym obiekcie.15 sierpnia prezydent Górski wystosował pismo do Wyższej Szkoły Mechatroniki, w którym poinformował o swojej decyzji przeznaczenia całego budynku dla tej uczelni od 1 grudnia br. Równolegle polecenie wypowiedzenia umowy najmu Wyższej Szkole Medycznej otrzymał dyrektor Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych – Grzegorz Starkowski. MZZL wypowiedział więc umowę najmu Wyższej Szkole Medycznej bez podania przyczyny wypowiedzenia. 1 grudnia tej uczelni miało już nie być w budynku przy Wojska Polskiego 6.Metoda zastosowana przez prezydenta Kazimierza Górskiego przypomina metody stosowane w minionej epoce. Toteż nic dziwnego, że wzbudziła zdecydowany sprzeciw radnych, wśród nich także sojuszników prezydenta (!), którzy zażądali wycofania wypowiedzenia. Potwierdziło się niestety, że „prywatne” uczelnie są w Sosnowcu traktowane znacznie gorzej niż państwowe. Wystarczyło przecież usiąść do rozmów i wspólnie poszukać rozwiązania. Może jedną z uczelni zadowoliłby skromniejszy budynek? Niestety - dzięki bezpardonowej postawie prezydenta Kazimierza Górskiego jedna uczelnia opuszcza Sosnowiec.Do końca grudnia w obiekcie przy Wojska Polskiego 6 działać będzie Akademia Kompetencji - ośrodek autoryzowanych szkoleń przy Wyższej Szkole Mechatroniki. Większość zajmowanych pomieszczeń uczelnia już opuściła. Wypowiedzenie umowy najmu Wyższej Szkole Medycznej ma zostać wycofane.źródło: Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.pl
Autor: Piotr Dudała | 18/09/2008
Komentarze
#1 | dallas dnia 21.09.2008 17:33
Dobrze że wypieprzyliście ten wpis z kolejki. Dobra robota? Jak jesteśmy sami swoi to mówmy szczerze. Powiedzcie mi czy ta pielęgniarka co jest szefem medyka to dalej grzeje wódę?
#2 | LIMIT :)) dnia 21.09.2008 09:41
Pan Górski nieodzownie kojarzy mi się z pewną postacią serialu Alternatywy 4 ,którego reżyserem jest Stanisław Bareja .Identyczny charakterek, sposób rządzenia w swojej grupie i retoryka, jaką się posługuje. No i oczywiście jest on Sprawdzonym Gospodarzem !!!!!
#3 | Jasiu dnia 21.09.2008 06:47
Proszę sprawdzić stronę Posła Klepacza,MZBM TBS Sp.z o.o., MZZL i inne -do uzupełnienia !!!
#4 | kacper dnia 20.09.2008 20:40
Widziałeś redaktorze stronę internetową medycznej - ani jednego nazwiskaSmile Tajna szkoła radnych? prezydenta? mafii? Znajdź proszę inną tak tajną placówkę oświatowąSmile Oj Pitera wpadnie do chłopaków z SosnowcaSmile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney