Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dwa tygodnie walki o święto Trzech Króli

Przed nami dwa tygodnie walki o święto Trzech Króli. W tym czasie ma się rozstrzygnąć, czy 6 stycznia spędzimy w pracy, czy przy rodzinnym stole. Dopiero na początku października Sejm zdecyduje, czy ustawa o wprowadzeniu kolejnego dnia wolnego trafi do kosza, czy do prac w komisji.

Przez ten czas prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki będzie namawiał posłów, by święto Trzech Króli było jednak wolne od pracy. To właśnie on jest głównym inicjatorem tego pomysłu i to on rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem.Na razie PO jest przeciwna, PSL sceptyczne, a Lewica ma własny pomysł - dzień wolny mógłby sobie każdy wybrać dowolnie. Tylko PiS entuzjastycznie popiera projekt.Kropiwnicki chce się spotkać z przedstawicielami wszystkich klubów. Najważniejsze będzie spotkanie z PO - tylko głosy tej partii mogłyby sprawić, że projekt zostanie zaakceptowany. - Władze PO mówią twardo, że są przeciwne wprowadzeniu tego święta, ale wiem, że wielu posłów ma dylemat. Chcieliby zagłosować za wprowadzeniem święta, a może im w tym przeszkodzić partyjna dyscyplina - mówi "Polsce" Kropiwnicki.Czeka go niełatwe zadanie - nawet premier Donald Tusk powiedział już, że wolałby, żeby Polacy pracowali w Trzech Króli. Dodatkowy wolny dzień kosztowałby gospodarkę 4 mld zł. - Skracanie czasu pracy w Polsce jest nieodpowiedzialne - mówi Arkadiusz Rybicki (PO). Jego zdaniem Polacy i tak świętują Trzech Króli, nie muszą mieć do tego dnia wolnego.źródło: Katarzyna Borowska - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 19/09/2008
Komentarze
#1 | Jonas dnia 22.09.2008 15:51
To jest inicjatywa obywatelska,a rządząca Platforma ponoć też Obywatelska,każe odrzucić projekt w pierwszym czytaniu.
Takie proste a takie trudne !!!
#2 | Piska dnia 20.09.2008 16:58
PO uważa, że racje ma Gomułka!!!!
#3 | Pala dnia 20.09.2008 15:12
Ale jaja ANONIMIE, w tej Wysokiej Izbie
#4 | anonim dnia 20.09.2008 12:49
Przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, podkreślił, że po I wojnie światowej marszałek Józef Piłsudski nie miał żadnych wątpliwości, by święto to znalazło się w kalendarzu państwowym.


rWątpliwości te miał Władysław Gomułka r11; powiedział Kropiwnicki. r11; Tak naprawdę Wysoka Izba będzie musiała m.in. rozstrzygnąć to, czy jako mąż stanu rację miał Józef Piłsudski czy też Władysław Gomułkar1;.
#5 | LIMIT;)) dnia 20.09.2008 08:21
Wink)))))))))
#6 | BODZIO dnia 20.09.2008 07:34
Różne PeO i PiSy podrzucająnarodowi kolejny temat zastępczy w postaci sporu o święto Trzech Króli. Chodzi o to, żeby naród nie pyskował, że nie ma na czynsz lub żarcie, że lokatorów sprzedaje się wraz ich mieszkaniami, itp. Niech zatem naród wypełni sobie mózg dyskusjami o nowym - starym święcie, albo o tym która pierś Dody jest większa. Nie daj się Polaku tumanić partyom zastępczymi problemami!
#7 | BODZIO dnia 20.09.2008 07:16
Czy mozna będzie w Trzech Króli pójść sobie do milutkiej kochanki, zamiast słuchać nudziarzy przy rodzinnym stole? Mozna też udać się do marketu na zakupy. Jak demokratyczna władza je zamknie to pojadę do sklepu na pobliską Słowację i władzę wystawię d..ą do wiatru
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney