Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przystanek do poprawki, cz. X

Ulica Grota-Roweckiego w Sosnowcu-Pogoni należy do najbardziej zatłoczonych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych w mieście. Niedawno zakończono prace przy budowie położonego przy niej nowego gmachu Wydziału Neofilologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Od nowego roku akademickiego rozpoczęło w nim naukę 3 tysiące studentów.Większość z nich na uczelnię będzie musiało czymś dojechać - oby jak najwięcej komunikacją publiczną!. Miejsce to powinno więc być jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście. Żeby tak było, warto pomyśleć o tym już teraz.Uważam, że bardzo by się przydał w tym miejscu nowy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, na którym zatrzymywałby się wszystkie przejeżdżające ul. Grota Roweckiego autobusy, w tym pospieszny 807. Oznaczałoby to, że część autobusów zatrzymujących się na obecnym przystanku Pogoń-Orla nie zatrzymywałaby się już tam dłużej. To jest wariant najdalej idący. Na tym nowym przstanku powinny zatrzymywać się autobusy linii 91, 150, 622, 723 i 926 (kursuje w niedzielę i święta). Autobusy te przejeżdzają przez CWK w ogóle nie zatrzymują się w tym rejonie. Zatrzymują się one dopiero na przystanku w rejonie skrzyżownia ul. Grota Roweckiego i Mireckiego. Przystanek ten ułatwiłby wielu ludziom, w tym ludziom starszym oraz uczniom i studentom łatwiejszy akces do centrum miasta z Pogoni i z centrum do tej części Pogoni oraz dojazd z Czeladzi, Wojkowic czy Bytomia. Być może warto pomyśleć by autobus linii 91 ponownie zatrzymywał się przy kościele św. Tomasza. Wielu ludzi dojeżdża nim z tego rejonu do Przychodni Zdrowia w Milowicach.Ponadto uważam, że należałoby przywrócić zatrzymywanie się autobusów na przystanku przy ul. Orlej-basen, jadących z centrum Sosnowca. Zatrzymują się one dopiero przy Kościele Św. Tomasza, a potem na przystanku przy ul. Orlej po przeciwległej stronie ulicy. Dotyczy to autobusów linii 26, 35, 35 bis, 88 i 100. Na początek choćby na żądanie.Piotr Dudała, 10-03-2007
Autor: Piotr Dudała | 30/09/2008
Komentarze
#11 | ludek dnia 02.10.2008 18:49
Skontrolowano.sprawdzono i stwierdzono ,co następuje;
PRZYSTANEK JEST ZBYT ODDALONY !!!!!!
Tutaj również należy zadbać o osoby w tzw. podeszłym wieku -przystanek należy POPRAWIĆ !!!!
Przystanek ma służyć osobom korzystającym z komunikacji autobusowej a nie komunikacja ewentualnie służy ..............no komu ???
#12 | M11 dnia 02.10.2008 18:27
Proszę rozwinąć temat celu moich uwag... Chętnie się czegoś dowiem!
Mieszkam bliżej neofilologi niż Pan, więc teoretycznie w moim interesie powinien być przystanek. Jednak powstanie takowego uważam z pomysł ZUPEŁNIE nietrafiony. Proszę mi wierzyć: ani jeden student nie przesiądzie się z prywatnego auta na rzecz autobusu jeśli powstanie ten przystanek! Sam grzecznie "tuptam" na 807 i uważam to za porcję ruchu, która każdemu się przyda (tym bardziej studentowi)! Jestem przeciwnikiem wydłużania linii autobusowych i robienia przystanków co 200m (przykład Kanady proszę sobie już darować)
W celu zmniejszenia ilości samochodów studentów należy:
1. Zwiększyć częstotliwość kursowania w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz soboty i niedziele linii 154
2. Zwiększyć pojemność taboru na linii 40 (wtedy niekoniecznie wszystkie kursy muszą być "niskopodłogowe")
3. Skierować linię 813 przez Grota-Roweckiego Mireckiego (z pominięciem przystanku dw.PKP) lub (co jest gorszym rozwiązaniem) wprowadzić do obsługi przez tą linię przystanek Pogoń Orla w obu kierunkach.
Przedstawiam Panu konkretne propozycje rozwiązania problemu skomunikowania neofilologii "z resztą świata"! Czekam na jakiś artykuł w tej sprawie, a nie na tekst pt. "Przystanek do poprawki MCXXVIII", bo to jest już doprawdy żenujące :/
#13 | @anonim dnia 01.10.2008 22:15
Temat pojawia się, bo problem narasta, a Grota Roweckiego jest już kompletnie zakorkowana!
#14 | anonim dnia 01.10.2008 22:01
Temat pojawia sią jak odgrzewany kotlet. A ja jako stale korzystający z linii 807 stanowczo protestuję przeciwko tworzeniu jeszcze jednego przystanku w dla tej linii w Sosnowcu! Studienci nie mają reumatyzmu i mogą przejść się kawałek. Mnie autobus nie podjeżdża pod drzwi wydziału i jakoś nie narzekam. Poza tym Pan chyba jest bardziej zainteresowany tym przystankiem niż sami studenci - fenomen. Uszczęśliwianie na siłę nikomu nie wyszło na dobre.
Poza tym: słowo "akces" oznacza gotowość do udziału w czymś (za Słownikiem Języka Polskiego PWN).
#15 | kolarz dnia 01.10.2008 19:08
A MOŻE BY TAK WRESZCIE JAKĄŚ "DROGĘ ROWEROWĄ" W TEJ OKOLICY?
#16 | @M11 dnia 01.10.2008 19:03
Myślę, że wszyscy wiedzą po co, w jakim celu są Pana uwagi. Może i jest przystanków pod dostatkiem, ale akurat tego "najważniejszego" nie ma! Pisanie, że mnie jest ten przystanek do czegoś jest potrzebny jest kompeltną bzdurą i nieprawdą.
#17 | M11 dnia 01.10.2008 18:01
Panie Piotrze... Daj Pan sobie już z tym spokój... Tego czytać się nie da... Wszyscy wiedzą o co tak naprawdę Panu chodzi... A przystanków w okolicy jest pod dostatkiem!
#18 | yakamoz dnia 01.10.2008 17:43
Jakiś czas temu wysłałem e-maila do wielce szanownych władz PKM Jaworzno z prośbą aby spowodowali,żeby autobus pt.S miał przystanek na ul.Orla.Do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi w tej sprawie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney