Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Apel do Pana Jarosława Pięty – Posła na Sejm RP

Zwracam się z prośbą do Szanownego Pana Jarosława Pięty - Posła do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, aby poprosił Pana Premiera Donalda Tuska o uchylenie decyzji Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego o zawieszeniu władz PZPN i wprowadzeniu kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Decyzja Ministra jest niefortunna i podjęta nie w porę – niemal miesiąc przed ogłoszonymi wyborami w PZPN.
Ustanowienie kuratora i zawieszenie wyborów w PZPN grozi wycofaniem Polski w eliminacji Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA, wycofaniem polskich klubów z rozgrywek UEFA, a także odebraniem Polsce organizacji EURO 2012 – na co wskazuje dzisiejsze oświadczenie dyrektora komunikacji UEFA Williama Gaillarda.
UEFA i FIFA muszą konsekwentnie bronić niezależności stowarzyszonych federacji piłkarskich – co jest zrozumiałe. Wprowadzenie kuratora do związku jest jego upolitycznieniem. Jedyną drogą oczyszczenia związku jest dokończenie spraw o korupcję prowadzonych przez prokuratury i postawienie winnych działaczy przed sądem oraz dokończenie ogłoszonych przez PZPN wyborów. Oczyszczanie PZPN jest procesem, który musi trwać – i są w niego zaangażowane największe kluby polskie – które chcą grać w pucharach.


Nie może i nie powinien w ten proces ingerować Premier, ani jego ministrowie, gdyż zgoda na taki precedens oznaczać będzie zagrożenie dla samodzielności związku w przyszłości. Nie tędy droga – i nie możemy stosować metod działania, które krytykujemy u innych – bowiem interwencja Rządu w sprawy PZPN przypomina metody krytykowane w Rosji.Wycofanie Polski z eliminacji Mistrzostwa Świata, polskich klubów z pucharów i odebranie nam EURO 2012, spowoduje nie tylko regres polskiej piłki nożnej, ale zahamuje pozytywne tendencje w gospodarce polskiej - spowodowane przyznaniem nam EURO 2012, skompromituje Polskę w świecie i Europie. A w konsekwencji grozi Polsce kryzysem gospodarczym i wzrostem bezrobocia – przez upadek dziesiątków i setek firm zaangażowanych w organizację EURO 2012, przez załamanie giełdy, utratę wiarygodności Polski w świecie.Ogłoszenie sankcji FIFA i UEFA dla Polski niechybnie też doprowadzi do gwałtownego spadku popularności Rządu, a w konsekwencji destabilizacji politycznej, gospodarczej i społecznej.


Sprawa jest pilna, gdyż FIFA i UEFA wyznaczyły Polsce termin do poniedziałku 6 paździenika 08, do godz. 12-ej. Proszę, by Pan Poseł zwrócił się do kolegów z Platformy Obywatelskiej i ław sejmowych, by przekonali Pana Premiera do odwołania kuratora z PZPN i nie narażania Polski na sankcje i kryzys gospodarczy.
Przyszłość Polski i organizacja EURO 2012 są ważniejsze od spraw wewnętrznych PZPN!Z Wyrazami Szacunku – Sławomir Matusz
Autor: | 02/10/2008
Komentarze
#1 | Vrien dnia 06.10.2008 15:46
Trza było się tym zając lata temu a nie teraz. Koniec kropka. Polska polityka przypomina przypomina polewaczkę MZO, niby ma koguta ale gówno może na pomarańczowym, jeździ bez sensu o jakiś absurdalnych godzinach i polewa wodą co popadnie...
#2 | anonim dnia 06.10.2008 13:09
- Nie dopuszczamy do myśli, że ten czarny scenariusz może się zrealizować. Rozważamy jednak różne aspekty prawne - twierdzi Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes Lecha Poznań.
W związku z wprowadzeniem do PZPN kuratora, FIFA i UEFA grozi zawieszeniem polskiej reprezentacji, która może nie rozegrać najbliższych meczów eliminacji do MŚ 2010 z Czechami i Słowacją. Wykluczenie z rozgrywek europejskich może dotknąć także drużyny klubowe, w tym przypadku Lecha.
#3 | anonim dnia 06.10.2008 04:52
a swoją drogą, o jakim sukcesie polska piłka może marzyć na EURO 2012, jeśli reprezentacja straci kontakt ze światowym futbolem, polskie kluby znikną z pucharów i spadniemy we wszelkich rankingach?
Nawet jeśli nam zostawią EURO 2012 to co my osiągniemy? Nawet jako gospodarze nie wyjdziemy z grupy!
Tyle jest warte całe to uzdrowienie!
#4 | S. M. dnia 06.10.2008 04:46
Zostało 5,5 godziny!

Modlę się o 2 rzeczy - wycofanie kuratora, a jeśli nie - to obym się mylił!!!

Nie sądzę, by już dziś odebrano nam wszystko - łącznie z EURO, ale Polska może przeżyć wstrząs. A popisywanie się w mediach niektórych polityków i pna J. Tomaszewskiego może się gwałtownie skończyć!

Po wyczynach Dębskiego i Lipca wszystko może się zdarzyć dzisiaj, jeśli kilku polityków się nie opamięta!!!
#5 | UEFA dnia 05.10.2008 22:18
Dyrektor ds. komunikacji UEFA William Gaillard podkreślił, że jego organizacja w pełni popiera FIFA i że UEFA zareaguje bardzo szybko na każde zdarzenie, które może mieć dla niej konsekwencje, "szczególnie na organizację Euro-2012".

- Chodzi o fundamentalne zasady naszego sportu. Nie możemy się pozwolić na to, by politycy zastępowali władze sportowe według zachcianek rządu" - dodał Gaillard.
#6 | anonim dnia 05.10.2008 21:32
"Chodzi o fundamentalne zasady naszego sportu. Nie możemy się pozwolić na to, by politycy zastępowali władze sportowe według zachcianek rządu" - dodał Gaillard.
#7 | Artur dnia 05.10.2008 20:23
Prezes się nie spodobał i zrobili zadymę?
#8 | anonim dnia 05.10.2008 19:40
PO daje dupy na całego!!!!!!!!
#9 | anonim dnia 05.10.2008 19:28
Janek Tomaszewski członkiem Platformy Obywatelskiej - to wszystko wyjaśnia!!!
#10 | winyl dnia 05.10.2008 19:13
Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę.

Jedni i drudzy chcą rozstrzygać przetargi związane z Euro.

Rząd łamie prawo wtrącając się w wewnętrzne sprawy stowarzyszenia.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney