Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zarzuty za zakręcenie wody i odcięcie prądu

Prokuratura postawi zarzuty Grażynie B. - właścicielce bloków w Będzinie przy ul. Dąbrowskiej. Kilka miesięcy temu zakręciła lokatorom wodę i odcięła prąd. Śledczy uznali, że jej zachowanie mogło spowodować zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców.
- Zarzuty są już gotowe, przedstawimy je Grażynie B. lada dzień - zapowiada Monika Jankowska, zastępczyni prokuratora rejonowego w Będzinie.Ponad dwa tygodnie temu opisaliśmy warunki, w jakich mieszkają lokatorzy dwóch bloków przy Dąbrowskiej. Od stycznia część z nich nie ma prądu, od maja wszyscy nie mają wody. Gotują na butlach gazowych, pranie wożą do znajomych, wieczorami siedzą przy świeczkach. - Dzięki Bogu niedaleko mamy hydrant i stamtąd w plastikowych butelkach przynosimy wodę - mówią lokatorzy.
Ponad 10 lat temu budynki należące do upadającego przedsiębiorstwa Prefabet kupiło małżeństwo Grażyna i Andrzej B. Od razu narzucili lokatorom wysokie stawki za czynsz, ale ci dalej płacili według stawek regulowanych. Od kilku lat toczą się sprawy w sądach. B. pozwała lokatorów o niepłacenie, a oni też nie pozostali dłużni i pozwali właścicielkę za niesłuszne narzucanie czynszów. Choć procesy nie zostały zakończone, a mieszkańcy za media płacą, B. pozakręcała kurki. Wywiesiła też kartki na klatkach schodowych z informacją, że korzystanie z toalety grozi natychmiastową eksmisją na bruk.Kilka dni po naszej publikacji u lokatorów pojawili się synowie B. - Powiedzieli, że jak dalej będziemy tyle gadać, to może być źle. Pogrozili też, że lepiej żebyśmy ze swoich nor nie wychodzili - mówi Urszula Woroniecka, jedna z lokatorek.- Syn B. podszedł do mnie na podwórku. Ściągnął kurtkę i powiedział, że jak jestem kozak i o tym, co się dzieje w blokach lubię gadać, to żebym poszedł z nim za blok. Tam mieliśmy załatwić sprawę po męsku. Uciekłem do domu - przyznaje Piotr Kasza.Kasza i Woroniecka kilka dni temu złożyli doniesienia do prokuratury. - Dostaliśmy zgłoszenie o stosowaniu gróźb karalnych. Przekazaliśmy sprawę do zbadania miejscowej policji - mówi prokurator Jankowska.W sprawie za odcięcie wody i prądu, Grażynie B. grozi do trzech lat więzienia.
Autor: Piotr Dudała | 04/10/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 06.10.2008 16:08
Dlatego nie warto składać wniosków o podejrzenie popełnienia przestępstwa np. w sprawie TBS,MZZL -u .
Występować prosto do Ministerstwa Infrastruktury .
#2 | Grzegorz dnia 06.10.2008 15:42
Niech mi ktoś powie jak to jest że prokuratura w Będzinie potrafi za takie coś postawić zarzut a Sosnowiecka prokuratura Panu Sznajderowi za notoryczne tego typu przestępstwa nie. Czy ktoś potrafi zrobić porządek z Sosnowiecką prokuraturą?! Gdzie są nasi posłowie u radni?!
#3 | kuba dnia 05.10.2008 19:58
i nie tylko ?
#4 | sosnowianin dnia 05.10.2008 19:51
"TO MIŁO"
#5 | kuba dnia 05.10.2008 19:49
Oni również są właścicielami budynku ,przy Partyzantów 11
#6 | sosnowianin dnia 05.10.2008 19:44
Wyższa Szkoła Ekologii w Sosnowcu
ul. Partyzantów 11, 41-200 Sosnowiec
tel./fax 032 266 20 51


inżynieria bezpieczeństwa
ochrona środowiska (I)

#7 | sosnowianin dnia 05.10.2008 19:41
Grażyna i Andrzej Buczek bo tak mają na nazwisko prowadzą w Sosnowcu WYŻSZĄ SZKOŁĘ EKOLOGII i na parkingu na terenie placówki parkują wyczesane fury a najlepsza z nich to PORSHCHE należące chyba do rodziny państwa BUCZEK. Takich to stać i to przykład na to że uczciwą pracą ludzie się nie bogacą a uczciwą pracą można się jedynie garba dorobić a wstyd to dać się na kradzieży złapać.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney