Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Odpowiedż Posła Jarosława Pięty!

Publikujemy odpowiedż Jarosława Pięty, Posła na Sejm RP, jaką dziś otrzymaliśmy, na wcześniejszy apel Sławomira Matusza o to, aby poprosił on Premiera Donalda Tuska o uchylenie decyzji Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego o zawieszeniu władz PZPN i wprowadzeniu kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Autor: Piotr Dudała | 05/10/2008
Komentarze
#1 | aimee dnia 24.04.2012 04:59
tattoo gun kits Tattoo inks cheap tattoo needles 2 Machine Tattoo Kits tattoo products Machine box cosmetic tattoo supplies.
#2 | list do M. dnia 29.11.2008 11:20
A są przecież pożyteczne zawody, które można wykonywać nie mając wykształcenia, ani przygotowania merytorycznego: pomocnik grabarza czy śmieciarza, skoro lubi Pan tak bardzo grzebać w brudach, najlepiej nie swoich...
#3 | LIMIT :)) dnia 08.10.2008 05:51
Odpowiadam na anonim,jako ,,wezwany do tablicy"
1.Nadal podtrzymuje wypowiedziane słowa/napisane/
2.Nie załatwił mi roboty.
3.Można powiedzieć ,że w jakimś stopniu to ja MU załatwiłem Wink))- głosując na NIEGO.Wink)
ZMIEŃ MENTALNOŚĆ -to już nie te czasy,
operujemy zupełnie innymi wartościami i tym właśnie się różnimy.
P.S.
Dodawanie tego typu komentarzy,jako anonim/w Twoim /wykonaniu to jakiś nawyk,przyzwyczajenie ???
#4 | anonim dnia 07.10.2008 13:08
"Wszystko na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Natychmiastowa i rzetelna i konkretna odpowiedź.
Pan Poseł , jak zawsze GODNY ZAUFANIA"

rzygać się chce od tej wazeliny. Robote ci załatwił? Grin
#5 | anonim dnia 06.10.2008 22:30
Nad realizacją postanowień ma czuwać Niezależna Komisja Wyborcza pod wodzą prof. Michała Kleibera. W jej skład wejdą także Adam Giersz (Ministerstwo SportuSporty drużynoweAllegro.pl - Sprawdź jak niskie są nasze ceny!www.allegro.pl i Turystyki), Jerome Champagne (FIFA) oraz David Taylor (UEFA). Komisja ma także nadzorować przygotowania do Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, który odbędzie się 30 października 2008 roku.
#6 | Sławomir Matusz dnia 06.10.2008 22:26
Szanowny Panie Pośle!

Dziękuję Panu Posłowi za odpowiedź na mój apel.

List do Pana Posła wynikał z obawy o skutki wykluczenia naszej reprezentacji i klubów z międzynarodowych rozgrywek i odebrania nam organizacji EURO 2012. Ja tylko zwracałem uwagę na te skutki oraz na stanowisko wysokich przedstawicieli FIFA i UEFA, którzy zawsze, konsekwentnie protestują przeciwko ingerencji polityków i rządów krajów w sprawy federacji sportowych.

Wskazywałem też, że PZPN zrzeszający kluby, działaczy sportowych i zawodników jest zdolny sam się oczyścić i zaprowadzić porządek w swojej organizacji r11; nie można tego robić z zewnątrz. Dowodem na to niech będzie przykład zarządu Lecha Poznań, który zagroził pozwaniem Rządu RP i PZPN w razie wykluczenia go z rozgrywek pucharowych. Wielkie kluby, grające w europejskich pucharach, lub walczące o prawo gry w nich same są zainteresowane skuteczną walką z korupcją i przejrzystością reguł obowiązujących w PZPN. r11; Bo na tym zarabiają, bo dzięki temu pozyskują sponsorów, bo mogą znaczyć więcej w Europie.

Sam Pan Poseł zauważył, że we Włoszech porządek zrobiła federacja r11; a nie rząd!
Berlusconi był tak samo krytykowany, gdy jako premier ingerował w sprawy federacji piłkarskiej. Jednak był (i jest) jednocześnie prezydentem AC Milan od 1986 r. r11; i co go różni od naszego premiera. Dlatego FIFA i UEFA nie protestowały r11; choć jako premier był krytykowany za to, że zabiera głos w tej sprawie. Ostatecznie porządki we włoskiej federacji zrobiły prokuratury i sądy, które kilkudziesięciu skorumpowanych działaczy pozbawiły możliwości sprawowania dotychczasowych funkcji r11; a nie wyznaczeni komisarze Berlusconiego.
Dlatego uważam, że właściwie skierowałem swój apel r11; do Premiera, jako szefa Rządu; bo to wyszło od Rządu i groziło poważniejszymi konsekwencjami dla Polski niż tylko wyrzucenie kilku działaczy z PZPN.

Skoro Pan Poseł przypomniał stary system, to minęły czasy, kiedy generał Kiszczak wprowadzał komisarzy do zakładów pracy, a minister Tejchma rozwiązywał związek literatom i powoływał nowy, z nowym kierownictwem r11; bo ta, czy inna osoba mu się nie podobały.
I o tym nam przypomniały FIFA i UEFA r11; że żyjemy w demokratycznym państwie, w którym kompetencje rządu, sądu i innych instytucji są rozdzielone. A instytucje powoływane przez obywateli mają prawo wchodzić do międzynarodowych stowarzyszeń i federacji.

Wracając do wątku ludzi pamiętających stary system i oczyszczania bagna, to nie przystoi by pan Jan Tomaszewski, który przyznał się publicznie do udziału kiedyś w podziale pieniędzy z łapówki, który był maskotką stanu wojennego i reżimu Jaruzelskiego r11; jako członek PRON, brał teraz udział w tych porządkach, jako członek PO.

Z całego tego zamieszania z PZPN i politycznych awantur wyniknęło jedynie to, że kurator ma być odwołany na wniosek ministra, nikogo z PZPN nie wyrzuci i nie skreśli, wybory odbędą się w przewidzianym wcześniej terminie. r11; Tyle, że w skład Niezależnej Komisji Wyborczej wejdą przedstawiciele FIFA i UEFA. A PZPN będzie sam robił u siebie porządki r11; bez kuratora.
Po raz kolejny FIFA i UEFA powiedziały nam co do kogo należy.
Wiarygodność Polski została jednak podważona r11; co w wywiadzie podkreślił jeden z dyrektorów FIFA.

Życzę Panu Posłowi stanowienia dobrego prawa i zadowolenia orasz szacunku Wyborców.
#7 | wiatr dnia 06.10.2008 21:21
Chłopaki z PO. Bazujecie na starych danych. Jutro się dopiero pewnie z wytycznych dowiecie, że rzad dał takiego ciała, że cała Europa się śmieje.

#8 | ludek dnia 06.10.2008 18:42
,, Z wielką satysfakcją przyjąłbym Pana wniosek skierowany do PZPN-u o wycofaniu się z szantażowania rządu oraz poddania się decyzjom kuratora,wyrażeniu skruchy i pełnego współdziałania w oczyszczaniu tego bagna.r1;
Poseł wyraża takie samo stanowisko,jak rząd co nie przekreśla negocjacji.
Na tym polega porozumienie stron i to w każdej sprawie.Każdy prawnik o tym wie.
#9 | Wiciu dnia 06.10.2008 18:34
Pan Matusz może i poeta.Jarecki za to grał w piłkę.I to jak grał.A teraz również ma rację.Pozdrawiam cię Jarku.Tak trzymaj!
#10 | chłodno myślący dnia 06.10.2008 18:31
No i dostałeś Pan Panie Matusz w pysk. Nie jestes Pan nawet dyletantem, jestes pan ignorantem, czyli idealnym kandydatem na radnego z ramienia SLD. Mam nadzieję, że czas takich jak Pan juz sie kończy!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney