Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Poseł obronił jak Boruc...

Myślę, że Panu Posłowi Jarosławowi Pięcie należą się podziękowania: za udzieloną serwisowi odpowiedź i za to, że dotarł z argumentami, przedstawionymi na „SosnowiecFakty” do kolegów z Klubu Parlamentarnego, do Pana Ministra Drzewieckiego i do Pana Premiera. Dziękuję za ta to, że obronił strzał na naszą bramkę, jak niedawno Boruc - inteligentnie nie przyznając się do tego.Lekko niemiły ton odpowiedzi wynika – myślę z tego, że nie może zdradzać powodów zmiany stanowiska rządu i musi z nim solidaryzować. Ale ważne, że argumenty dotarły, a eliminacje Mistrzostw Świata i udział polskich drużyn w pucharach, a być może i organizacja EURO 2012 zostały uratowane.Gdyby nie zmiana stanowiska rządu i ministra mogliśmy wszystko stracić – pozycję w rankingach FIFA i UEFA, EURO, a także kredyty, dotacje, wydane pieniądze, tysiące kontraktów związane z organizacją mistrzostw, kilkaset tysięcy miejsc pracy przez najbliższe 4 lata, i twarz w świecie.Nie zgadzam się ze stwierdzeniami dziennikarskich oszołomów, że polski rząd przegrał. Po prostu ktoś się wygłupił – wypuszczając kuratora przeciwko PZPN, a rząd – myślę, że dzięki serwisowi SosnowiecFakty i Panu Posłowi Pięcie - w porę się w tym połapał, czym to grozi dla Polski, załagodził sprawę.Bo my nie wykopiemy FIFA i UEFA z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy – ale oni mogą wykopać nas. Powtarzam oszołomom: żaden kurator by polskiej piłki nie uzdrowił. Wykluczeni ze wszelkich rozgrywek spadlibyśmy w rankingach FIFA i UEFA za Macedonię, okupując ostatnie miejsca. Kluby Ekstraligi straciłaby ciężkie miliony, a większość czołowych zawodników uciekłaby po prostu z kraju.Jeszcze raz potwierdzam przekonanie, że porządek z PZPN-em zrobią czołowe polskie kluby. Przekonała mnie o tym wypowiedź prezesa „Lecha Poznań” – Andrzeja Kadzińskiego, który po oświadczeniu FIFA zapowiedział, że w razie wycofania polskich zespołów z pucharów, pozwie o odszkodowania zarówno PZPN jak i Rząd. Czyli polskie czołowe kluby chcą czystej i wolnej od polityki piłki i poradzą sobie w tej walce z PZPN-em...A wracając do Pana Posła Jarosława Pięty, to daruję mu niegrzeczny ton jego odpowiedzi, dlatego, że zachował się jak Artur Boruc w jednym z niedawnych meczów Celticu – obronił strzał, a nie przyznał się do tego... Dzięki niemu dalej mamy piłkę w posiadaniu.Dzięki temu Sosnowiec ma realne szanse gościć któregoś z uczestników Finałów 2012 - czego Miastu życzę!Partyjne tajemnice, dotyczące strategii rozmów z FIFA, tłumaczą niezbyt miły dla mnie ton odpowiedzi Pana Posła. Ale należą mu się wielkie brawa i podziękowania! I ja też dziękuję – za odpowiedź i za to, co zrobił dla piłki i Polski.


Autor: | 06/10/2008
Komentarze
#1 | chłodno myślący dnia 07.10.2008 14:13
Panie Matusz, to nie deszcz pada, to co Pan masz na oczach to ślina!
#2 | Rodak dnia 07.10.2008 13:19
A CO? A WY TU W MĄDROŚĆ I SIŁĘ ZAGŁEBIAKÓW NIE WIERZYCIE???
#3 | aaa dnia 07.10.2008 08:24
Pan poseł Pięta to akurat w tej sprawie mógł sobie palcem w bucie ...Tyle jego zasługi w tym temacie. Ale podpiąć się do gratulacji i cudzej chwały...
#4 | anonim dnia 07.10.2008 05:56
haaaaaaahaaaaaahaaaaaahaaaaaahaaaaaahaaaaaahaaaaahaaaaahaaaaahaaaaa Piotrek przeszedłeś sam siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego drwicie ze społeczeństwa ? Pytam dlaczego !Wy jednak myślicie że ludzie są głupi...oj
#5 | anonim dnia 07.10.2008 05:38
"a rząd r11; myślę, że dzięki serwisowi SosnowiecFakty i Panu Posłowi Pięcie" - to juz przechodzi ludzkie pojecie co ten czlowiek pisze.
Moj Boze...
#6 | anonim dnia 07.10.2008 04:48
co prawda, to prawda - tyle z posłem Piętą nie wygra
#7 | olek dnia 07.10.2008 04:44
Gratuluję panie Matusz. Nie pierwszy raz pan zadziera z politykami.
Jendak nic nie przebije pana wojny sprzed kilku z wicemarszałkiem Senatu, Kazimierzem Kutzem, który do walki z panem uzył aż Gazety wyborczej.
I co się okazało dzisiaj? Kutza nie ma - a pan jest, ze swoim niesamowitym zmysłem politycznym i talentem do reklamy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney