Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czarne dziury...

Szanowni internauci - mieszkańcy Województwa Śląskiego!
Przychylamy się do Waszych próśb, i organizujemy kolejny już ranking na naszym serwisie - czytamy na stronach internetowych Dziennika Zachodniego. Niedawno bawiliśmy się w wybieranie "Perły Województwa Śląskie 2008", potem "Miasta w którym warto mieszkać na Śląsku i w Zagłębiu!", a teraz przyszedł czas na ... "Czarne dziury" Województwa Śląskiego.


Przesyłajcie proszę informacje (koniecznie ze zdjęciami) o miejscach w waszych miastach, z których nie jesteście zbyt dumni! Miejsca zaniedbane, pomijane w kolejnych inwestycjach i omijane szerokim łukiem przez mieszkańców.Władze miast wolałyby zapewne o "czarnych dziurach" zapomnieć, ale mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji większa rzesza ludzi o nich usłyszy i nie pozwoli zignorować problemu! Czy to coś zmieni - nie łudźmy się, ale przynajmniej będzie się o nich mówić, komentować na forach - i kto wie ... może kiedyś coś drgnie :)Na Wasze propozycje czekamy do końca października - przesyłajcie maile z dokładną lokalizacją danego miejsca, krótkim opisem, fotką na adres: konkurs@naszemiasto.plRanking rusza z początkiem listopada!


źródło: DZ

Autor: Piotr Dudała | 08/10/2008
Komentarze
#1 | mieszkaniec dnia 10.10.2008 19:20
Dokładnie! Dziś Park Żeromskiego oraz sama ulica Żeromskiego wołają o pomstę do nieba. Krzywe tory tramwajowe, droga rozjeżdżona przez tiry, wciskające się na siłę w wąską bramę byłego Politexu... Na dachach budynków Politexu rosną dość wysokie drzewa. Staw w parku jest regularnie sprzątany, ale co z tego, skoro po miesiącu pełno w nim butelek, starych mebli itd... Rozlatująca się hala sportowa i basen, popękane alejki, zdemolowana muszla koncertowa, a o tyłach parku (od strony PKP) już lepiej nie wspominać.

Mogłoby to być piękne miejsce w środku miasta... Dobrze, że w pobliżu powstał komisariat, przynajmniej lumpów i menelstwa już w parku nie ma.
#2 | mieszkanka dnia 09.10.2008 11:44
Niezależnie od powyższych kandydatur osobowych, jest w Sosnowcu kilka "prześlicznych miejsc" które warto dowiedzić z aparatem i pokazać na światło dzienne, wprawdzie nadzieja nikła ale może jednak to coś zmieni.Na Pogoni ulice za Hutą Buczka Racławicka, Floriańska, boczne uliczki od Orlej Grochowa, Wrońskiego itd.ząb czasu nadgryzł tam już budynki do tego stopnia, że strach koło nich przechodzić. Zaniedbany zabytkowy park na Zeromskiego zwłaszcza okolice sadzawki ( wielokrotnie zwracano na to uwagę) itd.
#3 | anonim dnia 09.10.2008 11:12
ja bym zgłosił całego Jarosława Pięte i Arkadiusza Chęcińskiego
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney