Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dokąd zmierza tramwaj 27?

Głupota i brak wyobraźni. Tak o pomyśle KZK GOP mówią mieszkańcy Sosnowca. Związek komunikacji na śląsku wpadł na pomysł zlikwidowania jednej z najpopularniejszych linii tramwajowych w mieście. Pasażerowie są oburzeni a władze miasta mówią stanowcze nie. Przez pół wieku linia 27 łączy bezpośrednio Kazimierz Górniczy z resztą miasta. Przez Dańdówkę i centrum Sosnowca tramwaj dojeżdża do będzińskiej zajezdni. Dwa razy w tygodniu niemal nie da się do niego wsiąść. Mieszkańcy Sosnowca jeżdżą na targ w Będzinie.
Danuta Sobieraj regularnie robi tam zakupy. Jak mówi jeśli zlikwidują linię to przestanie, bo podróży na około z kilkoma przesiadkami i ciężkimi torbami w rekach sobie nie wyobraża. - Potrzebny jest ten tramwaj i dojazd czy z Sosnowca czy Będzina. Dużo ludzi czeka, dojeżdża więc uważam, że to jest bardzo zły pomysł.Absurdalny - mówią sosnowieccy urzędnicy. - To my utrzymujemy KZK GOP ze składek i miasto Sosnowiec ma tam również swoje zdanie nie chcemy się zgodzić na likwidacje tramwaju 27 ponieważ komunikuje dzielnicę, z którą mamy duże nadzieje inwestycyjne i rozwojowe - powiedział Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.Nadzieje rozwojowe ma rownież KZK GOP. Dlatego musi likwidować nieopłacalne linie - tłumaczy rzeczniczka związku, Alodia Ostroch. - Cały czas z Sosnowcem i Będzinem pracujemy nad nową koncepcją przebiegu linii na terenie tych miast, ponieważ musimy optymalizować komunikację, musimy ją dostosować do faktycznych potrzeb i jednocześnie do warunków ekonomicznych.Tyle, że potrzeby mieszkanców z warunkami ekonomicznymi związku w tym przypadku zupełnie się mijają.źródło: TVS

Autor: Piotr Dudała | 14/10/2008
Komentarze
#1 | bartek dnia 18.11.2008 21:10
To sprawa dla radnych z terenu kazimierza, klimontowa i posłów z naszego rejonu. Macie panowie okazję do działania.
#2 | motto dnia 17.10.2008 07:23
Nowe hasło KZK-GOP:
Wytnij Ogranicz Zlikwiduj
#3 | wn2 dnia 16.10.2008 17:44
PS. KZK-GOP ciągle szuka oszczędności na wszystkim: w wakacje poleciało wiele kursów autobusów i tramwajów (m.in. zniknęła na dobre linia 33). Ale na podwyżkę dla prezesa KZK to pieniądze się znalazły! Teraz zaś zamawiają jakieś limuzyny (zob. przetargi w BIP)!
#4 | wnerwiony pasażer dnia 16.10.2008 17:41
Rety, najpierw jakiś Haładus, a teraz KZK-GOP. Czegoż się tak uczepili tych tramwajów? W szczycie do 27 ciężko szpilkę wepchnąć. Ale w KZK-GOP wiedzą lepiej, w końcu przeprowadzali badania napełnień tramwaju (w niedzielny wieczór, w wakacje).
Jak tak dalej pójdzie, to zlikwidują nam i 26 (bo torowisko już się sypie), 24 (są autobusy 55, 116, 188), 15 (też są autobusy). W końcu, w 2012 roku zostanie nam linia z Katowic do Pogoni (dalej nie, bo Będzin również nie chce tramów).
PARANOJA! W XXI wieku Europa Zachodnia buduje nowe linie tramwajowe, a u nas się je likwiduje! Jak w Mołdawii. Ba! Nawet inne polskie miasta: Gdańsk, Wrocław, Poznań, itd... kupują nowe tramwaje, remontują tory a nawet budują nowe linie! A u nas wyskakuje jakiś Haładus i wrzeszczy: "zlikwidować tramwaje, bo drogie! Autobusy tańsze! itd".
#5 | rav dnia 16.10.2008 15:40
niech zlikwidują a ludzi wożą swoimi prywatnymi samochodami... barany.
#6 | Kazimierz. G dnia 16.10.2008 15:11
Skoro bracia Ślązacy tak mówią , to na pewno tak jest i basta!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney