Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ustawą w korporacje

Do tej pory można było obrócić się na pięcie, lub znaleźć piętę achillesową. Teraz tysiące taksówkarzy mogą się na pięcie przejechać zaraz po tym jak go objadą. Bo pomysł posła Pięty z Sosnowca, na uwolnienie dotąd hermetycznego rynku usług taksówkarskich, przyjaciół wśród taryfiarzy mu nie przysporzy. Złożył interpelacje w tej sprawie do ministerstwa infrastruktury i czeka na odpowiedź. Odpowiedź, która u wielu zweryfikuje pomysł na życie.
Sosnowiecki poseł walczy o to, by na taryfie zmienić zasady gry. - W zależności od ilości mieszkańców powinna być ilość taksówek, nie? - mówi Czesław Derebecki, taksówkarz. "Nie". Bo to nierynkowe i nieżyciowe. A ograniczanie dostępności do zawodu taksówkarza, to relikt, który można zwalczyć ustawą. - To jest jedna z ostatnich takich limitów, które były dawniej w każdej dziedzinie gospodarki. Myślę, że dorośliśmy do tego, demokrację mamy 20 lat, takich rzeczy już nie powinno być - mówi Arkadiusz Chęciński, dyrektor biura posła Jarosława Pięty.Może i nie powinno, ale są. I niektórym z nimi dobrze. Dlatego o pomysłodawcy likwidacji "status quo", nie wyrażają się najcieplej. - Ja bym stanowiska posłów zlikwidował. To co zrobił już jeden radny. Zwiększenie licencji do 100 rocznie. To można na zegarze odczuć. 10.23 jazdę miałem, jest 14 i ja czekam na jazde dalej - mówi Waldemar Targoński.Jazdę w przypadku taksówek po równi pochyłej do bankructwa. I podobno tego boją się, ci którzy najgłośniej protestują. Boją się tego, że standart, który mogą zaoferować, klientom przestanie wystarczać. - To rynek decyduje o tym z kim jeździ prawda? Klient jest tą osobą, która wybiera korporacje, wybiera samochód, którym pojedzie - mówi Wit Kurzac, dyrektor firmy świadczącej usługi przewozowe.A każdy klient woli nowy i pewny, niż stary i budzący pewne wątpliwości przwóz. Ale według taksówkarzy nie tylko o to chodzi. Bo Ci, którzy po uwolnieniu rynku na niego wejdą, a wjadą nie będą mieli "tego czegoś", co też ma znacznie. - Nie będzie miał umiejętności rozmowy z pasażerem. Nie będzie umiał nawiązać kontaktu - powiedział anonimowy kierowca.


Według ekonimistów to taksówkarze na razie nie mieli kontaktu, ale z rzeczywistością, która po zmianach może okazać się brutalna. - Zniesienie tych limitów, czyli zachowanie koncesji, sprawdzanie jakości usług bez limitowania osób, które mogłyby te usługi świadczyć napewno byłyby gwarancją dla konsumenta jakości tych usług i wprowadziłoby zasady wolnorynkowe - tłumaczy Michał Zdziejowski, ekonomista.Zaistaniałby wolny rynek, który u wielu taksówkarzy spowolniłby obroty, zwolnił taksometr, aż w końcu zwolnił najmniej przedsiębiorczych z pracy.red. Maciej Wąsowicz, TVSAutor: Piotr Dudała | 14/10/2008
Komentarze
#1 | LIMIT :)) dnia 16.10.2008 17:50
Ja tam nic nie wiem bo w sejmie nie bywam.
Czasami coś usłyszę,jak przechodzę obok sejmowego budynku i tylko wtedy ,gdy są uchylone okna.
A tak w sumie to czyj niby mam/miałem/być ?
Tylko pytam ???
#2 | Karol dnia 16.10.2008 17:06
Bo wygadałeś i teraz wszyscy będą wiedzieli, że to nie Jarek załatwił...
#3 | LIMIT dnia 16.10.2008 16:39
Karoluuu dlaczego nazywasz mnie zdrajcą ?
#4 | Karol dnia 16.10.2008 16:27
LIMIT zdrajco, a ja myslałem, że ty jesteś nasz...
#5 | LIMIT dnia 16.10.2008 06:03
Czy ,, przypadkowo" ustawa regulująca zniesienie licencji nie jest w senacie ?? i uzyskała aprobatę ?,a ma w życie ma wejść na przełomie grudnia /stycznia ?
To w jakim celu i czemu ma służyć ta interpelacja??
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney