Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Malowany poseł ukrywa, malowany poseł oszukuje

Poseł Witold Klepacz, który „wita” z wielkiego transparentu na Patelni w Sejmie w ogóle nie przyznaje się do Sosnowca. Z to zajmuje się miejscowościami odległymi od nas, faktycznie reprezentując powiat kłobucki. Prezydent Górski i nasi samorządowcy nie mają żadnego wsparcia w Sejmie w Klepaczu, bo aktywnie wspiera on swojego brata Janusza Klepacza, który jest radnym w Kłobucku. Na 27 zapytań poselskich Witolda Klepacza 10 dotyczyło programu „Boisko w mojej gminie” – tj. we wszystkich gminach powiatu kłobuckiego: w Kłobucku, Krzepicach, Lipiu, Miedźnie, Opatowie, Pankach, Popowie, Przystajni, Wręczycy Wielkej itd. Tylko 2 zapytania dotyczyły Wojkowic i Czeladzi, ani jedno Sosnowca!A oto dowód – link do strony sejmowej kłobuckiego posła, który w sposób rażący nadużywa zaufania wyborców z Sosnowca:


  


mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:
EN-US;mso-bidi-language:AR-SA">Kliknij tu i przeczytaj na stronach SejmuWilotd
Klepacz jako kłobucki poseł


  


Poseł nie jest zobowiązany głosami wyborców, ale reprezentuje okręg - z którego został wybrany. Tymczasem Witold Klepacz Zagłębia w ogóle nie reprezentuje – Zagłębie ma – nieładnie mówiąc - w czterech literach! Sosnowiec nieustannie przegrywa ważne batalie o unijne i rządowe dotacje, karmiąc posła, który ma ważniejsze sprawy poza terenem Zagłębia.Poseł Witold Klepacz świadomie wykorzystuje potencjał wyborczy Sosnowca i Zagłębia, oszukując wyborców. Świadczy o tym prywatna strona posła Klepacza – który prezentuje swoje zdjęcie na tle pomnika Kiepury w Sosnowcu, a w biografii ukrywa miejsce swego pochodzenia – czyli Kłobuck. W ten sposób Klepacz oszukuje wyborców udając że urodził się w Sosnowcu i pozyskuje nasze głosy dla swoich prywatnych celów. Interesuje go stan boisk w Kłobucku, a nie w Sosnowcu.Proponuję zdjąć transparent Witolda Klepacza i odesłać mu go do Kłobucka – jego małej ojczyzny, o którą się troszczy kosztem Sosnowca!
Należy się jeszcze zastanowić inicjatywy poselskie Klepacza, który wspiera swojego brata Janusza Klepacza, radnego w Kłobucku, nie są niedozwoloną protekcją? I co na to tamtejsi posłowie? Bo Klepacz przekracza swoje kompetencje, działając jako poseł w ich okręgu wyborczym.Przy okazji pozdrawiam piekny Kłobuck i gratuluję mieszkańcom Kłobucka aktywnego posła, wybranego naszymi głosami w osobie Witolda Klepacza! To poseł malowany jak kukułcze jajko.

Sławomir Matusz
Autor: | 15/10/2008
Komentarze
#1 | skipi dnia 27.09.2015 20:59
Panie Matusz, bardzo słaby z Pana pismak, albowiem nie można, mówiąc o Panu użyć słowa dziennikarz. Janusz Klepacz, to nie brat posła Witolda Klepacza, tylko ojciec, który 24 bieżącego miesiąca zmarł. Piszesz Pan głupoty Panie słaby pismaku
#2 | głos dnia 19.10.2008 19:41
petycje pisać można ale św biurokracy w naszym kraju ma sie dobrze i niepozwoli sobie na zbyt szybką odpowiedź
#3 | anonim dnia 19.10.2008 18:59
o Kłobuck się poseł Pięta nie pytał?
#4 | Zapytanie nr 1872 dnia 19.10.2008 18:05
Zapytanie nr 1872

do ministra skarbu państwa

w sprawie nieodpłatnego przekazania przez Ministerstwo Skarbu Państwa stadionu sportowego wraz z przyległymi obiektami mieszczącymi się w Sosnowcu przy ul. Braci Mieroszewskich 91 na rzecz Klubu Sportowego ˝Górnik˝ Sosnowiec

Szanowny Panie Ministrze! Pomimo długotrwałych starań Klubowi Sportowemu ˝Górnik˝ Sosnowiec nie udało się rozwiązać problemu nieodpłatnego przekazania przez ministra skarbu państwa stadionu sportowego mieszczącego się w dzielnicy Zagórze. Zarząd KS ˝Górnik˝ Sosnowiec już dwukrotnie zwracał się z tą prośbą do ministra skarbu państwa i jednorazowo do ministra sportu i turystyki, niestety skomplikowane procedury prawne uniemożliwiają przekazanie.

KS ˝Górnik˝ Sosnowiec użytkuje stadion od momentu jego wybudowania w 1968 r., natomiast w 1993 r. stadion i znajdujące się na nim obiekty zostały przekazane klubowi w administrowanie i zarządzanie. Ze stadionu regularnie korzysta blisko 300 młodych ludzi między 8 a 19 rokiem życia zgrupowanych w 5 sekcjach klubowych, poza tym stadion jest przez cały czas otwarty dla dzieci i młodzieży niezrzeszonych w klubie z całego Sosnowca i innych miast. Kilka razy w roku organizowane są na nim imprezy sportowe dla młodych ludzi, w których jednorazowo uczestniczy od 300 do 400 osób. Okoliczni mieszkańcy, także ci dorośli (w większości byli górnicy budujący ten obiekt), traktują stadion jako miejsce spędzania wolnego czasu. Jest to jedyny taki stadion sportowy w Zagórzu - największej dzielnicy Sosnowca.

Klub Sportowy ˝Górnik˝ Sosnowiec jest organizacją pożytku publicznego, wiec zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami z 2004 r. minister skarbu państwa może wyposażyć fundację lub dokonać darowizny nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa na rzecz fundacji oraz organizacji użytku publicznego. Klub cały czas wywiązywał się w całości z umów z Kopalnią Porąbka-Klimontów SA i Spółką Restrukturyzacji Kopalń SA i obie te spółki nie ponosiły żadnych kosztów. Do Zarządu KS ˝Górnik˝ Sosnowiec docierają od jakiegoś czasu informacje, że Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA planuje sprzedać ten teren pod działalność niezwiązaną ze sportem.

Mając na uwadze dużą rolę, jaką odgrywa stadion w życiu mieszkańców Sosnowca, chciałbym zapytać Pana Ministra: Czy są możliwe do podjęcia jakieś kroki prawne rozwiązujące biurokratyczne problemy?

Z poważaniem

Poseł Jarosław Pięta
#5 | anonim dnia 19.10.2008 16:26
Jarek tak 3mać!
#6 | Interpelacja nr 4200 dnia 19.10.2008 14:50
Interpelacja nr 4200

do ministra gospodarki

w sprawie funkcjonowania Obwodowego Urzędu Miar w Sosnowcu

Okręgowy Urząd Miar w Katowicach - jako jednostka administracji miar w okręgu śląskim - w swojej strukturze administracyjnej obejmuje, poza siedzibą główną, 7 obwodowych urzędów miar. Funkcjonują one w: Bielsku Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Częstochowie i Sosnowcu. Ostatni z nich obejmuje swoją działalnością miasta: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno oraz powiaty: będziński, myszkowski i zawierciański. W urzędzie tym zatrudnionych jest 9 osób (8,5 etatu), z czego 7 osób to pracownicy inżynieryjno-techniczni (wraz z naczelnikiem), a jedynie 2 osoby (1,5 etatu) to pracownicy obsługi.

Do głównych zadań OUM w Sosnowcu należy legalizowanie: odmierzaczy paliw ciekłych i gazu ciekłego, instalacji do pomiaru cieczy innych niż woda, wodomierzy, liczników energii elektrycznej, wag nieautomatycznych i automatycznych, taksometrów, tachografów i zbiorników pomiarowych stacji paliw. Z usług urzędu korzystają przede wszystkim mieszkańcy tych miast, będący użytkownikami, producentami czy też monterami przyrządów. Czynności legalizacyjne - w zależności od potrzeb - wykonywane są w urzędzie, w miejscu użytkowania lub w punktach legalizacyjnych, np. liczniki energii elektrycznej. Z uwagi na fakt, iż świadczone usługi podlegają opłacie, łączny dochód z tego tytułu w 2007 r. wyniósł 692 tys. zł. Był on wyższy od poniesionych kosztów o ponad 170 tys. zł. Dochód ten, w przeliczeniu na pracownika, był również o ponad 25% wyższy niż średnia w okręgu. Na same wydatki administracyjne w całym roku wydano kwotę jedynie 35 tys. zł, zapewniając w zamian wszystkim mieszkańcom wskazanych miast i powiatów łatwy dostęp do urzędu i gwarancję szybkiego załatwiania, wymaganych przez poszczególne przepisy, poszczególnych spraw. W ubiegłym roku było ich 25 426 - w zakresie legalizowania przyrządów pomiarowych i 734 - wzorcowań. Tak więc łącznie sprawdzono aż 26 160 szt. przyrządów.

Jednak w ostatnich dniach do pracowników Okręgowego Urzędu Miar w Katowicach oraz parlamentarzystów okręgu sosnowieckiego dochodzą sygnały o planowanej reorganizacji urzędu, obejmującej m.in. likwidację części obwodowych urzędów, w tym w szczególności w Sosnowcu.

Będąc zaniepokojony tymi informacjami, chciałbym zapytać Pana Wicepremiera:

1. Czy planowana jest reorganizacja wszystkich funkcjonujących okręgowych urzędów miar i czy w jej ramach dokonana będzie jakakolwiek likwidacja obwodowych urzędów miar?

2. Czy w ramach ewentualnej reorganizacji Okręgowego Urzędu Miar w Katowicach zostaną zlikwidowane wchodzące w jego skład obwodowe urzędy, a w szczególności Obwodowy Urząd Miar w Sosnowcu?

Z wyrazami szacunku

Posłowie Jarosław Pięta

i Grzegorz Dolniak

Sosnowiec, dnia 7 lipca 2008 r.

#7 | anonim dnia 19.10.2008 14:38
tam powinna wejść prokuratura - narażenie zdrowia i zycia mieszkańców!!!
#8 | ludek dnia 19.10.2008 14:02
Zarządzanie ????Kpiny?????
Przymusowe wcielenie wspólnot mieszkaniowych w zarząd i administrację do MZBM TBS Sp. z o.o. ???
Zarządzanie powinno = z odpowiedzialnością !!!!
#9 | OLek dnia 19.10.2008 07:30
przedstawiciel MZBM "pierwsza klasa", pojęcie mniejszego zła nie jest mu obce!
#10 | głos dnia 18.10.2008 16:19
dobry materiał dla kabaretu. ale sa i niektorzy są pożyteczni bo ich miejsce mogli by zająć bardziej groźni osobnicy ci co wcale nic nie potrafią tylko zarzadzać.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney