Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Platforma słucha ludu

Politycy sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej znów pojawili się w centrum stolicy Zagłębia. Sosnowiczanie mieli okazję porozmawiać ze sowimi radnymi o nurtujących ich problemach.
W miniony weekend na Placu Stulecia odbył się happening polityczny zorganizowany przez działaczy PO. Do rozmowy z politykami zachęcał zastępca przewodniczącego sosnowieckiej Rady Miejskiej, Arkadiusz Chęciński. Na „Patelni" pojawił się także sosnowiecki poseł, Jarosław Pięta.Mieszkańcy chętnie podchodzili do swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej. Poruszali przy tym rozmaite tematy, nie tylko z lokalnego podwórka.Podczas sobotniego happeningu na pytania, uwagi i sugestie sosnowiczan odpowiadał m.in. Wilhelm Zych, zastępca prezydenta miasta. Zych mówił o problemach komunalnych Sosnowca, poruszył kwestie mieszkań oraz stan komunikacji. Często zagadywany przez przechodniów, starał się nakreślić plany władz lokalnych na najbliższe miesiące i lata.Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem sosnowiczan. Z politykami rozmawiali przede wszystkim starsi przechodnie, których interesowały kwestie gospodarcze i społeczne. Młodzi pytali z kolei o infrastrukturę sportową i ofertę kulturalną Sosnowca.Ubiegłotygodniowy happening to już druga tego rodzaju akcja zorganizowana przez sosnowieckich działaczy PO. Radni zapowiadają, że na tym się nie skończy. - Chcemy mieć stały kontakt z wyborcami, dlatego będziemy w przyszłości przygotowywać podobne przedsięwzięcia - mówi Arkadiusz Chęciński.Czy inne partie pójdą w ślady Platformy Obywatelskiej? Fotoreporterzy e-sosnowiec.pl chętnie odwiedziliby happeningi i akcje informacyjne prowadzone przez ugrupowania z różnych stron politycznej barykady...


źródło: (rip) www.e-sosnowiec.pl
Autor: Piotr Dudała | 20/10/2008
Komentarze
#1 | annie dnia 19.04.2012 01:57
cheap tattoo guns tattoo gun tattoo ink set Luo's handmade machines tattooing needles Alloy Tattoo Grips best tattoo power supply.
#2 | Wiekowy Sosnowiczanin dnia 25.10.2008 07:11
To już ostatnia kadencja Prezydenta Górskiego i mamy wielką nadzieję, że jak najszybciej o niej zapomnimy. Dość rządów nieudolnych, dość nepotyzmu. Dość kłamstw!!!
#3 | SymPatyk dnia 23.10.2008 17:53
Jasne, że wyszli do ludu. Bo już niedługo zaczną się wyborcze boje o lud i PO stopnieje jak lód!! A tak na marginesie to POwcy to niech wezmą się do roboty bo jak na razie to potrafią tylko przeszkadzać a w Sosnowieckiej Radzie Miejskiej to tylko czekają aż dietka wpadnie do kieszeni!
#4 | Remigiusz dnia 23.10.2008 15:50
A te ciągłe kłótnie na Sesjach, między Miklasińskim (PO), a Haładusem(PIS), to jest to żenujące. Ale cóż biorą wzór od swoich liderów. Czas na odsunięcie PO od rządów, czas na zmiany !!!
#5 | głos dnia 22.10.2008 18:30
a po happeningu do najbliższego bezpiecznego pubu...
#6 | głos dnia 22.10.2008 18:28
Rządzenie miastem to nie to samo co naprawa samochdów. Fantazja ludzi POnosi i może się zdarzyć tak że nie zdaży sie spełnić obietnic bo zabraknie i środkow i czasu.
#7 | Alex dnia 22.10.2008 15:04
Do "wrr". Przecież Ty tam jesteś i blokujesz miejsce, to jak PO ma tam wejść???
#8 | wrr dnia 22.10.2008 14:05
PO na drzewo!!!
#9 | dana dnia 22.10.2008 13:19
wg wikipedii-Happening (z ang. "dzianie się", "zdarzenie") - zorganizowane wydarzenie o charakterze artystycznym, ograniczone czasowo, mające swoją dramaturgię.
ileż dramatu jest w tytule "Platforma słucha ludu"
a ile artyzmnu w : "Podczas sobotniego happeningu na pytania, uwagi i sugestie sosnowiczan odpowiadał m.in. Wilhelm Zych, zastępca prezydenta miasta. Zych mówił o problemach komunalnych Sosnowca, poruszył kwestie mieszkań oraz stan komunikacji. Często zagadywany przez przechodniów, starał się nakreślić plany władz lokalnych na najbliższe miesiące i lata."


#10 | Witek dnia 22.10.2008 07:15
troche PO zawalilo z informacja o tym spotkaniu, ludzie chyba nie wiedzieli ze cos takiego sie odbedzie, szczatkowe lokalne media nie informowaly, poza strona PO ktora chyba nikt nie czyta, bo od miesiecy nie jest aktualizowana.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney