Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zielony Ring Przemszy decyzją sądu musi przeprosić CTL Maczki Bór

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok w sprawie przeciwko Związkowi Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy. Wygrała go sosnowiecka spółka CTL Maczki-Bór, która wytoczyła proces Związkowi i oskarżyła go o naruszenie dobrego imienia firmy. Teraz "Zielony Ring Przemszy" ma przeprosić CTL Maczki-Bór na łamach prasy.

Zielony Ring Przemszy oskarża publicznie sosnowiecką kopalnię piasku o składowanie odpadów niebezpiecznych dla środowiska wodnego bezpośrednio w wodach (pierwszej klasy czystości) głównego zbiornika wód podziemnych "Biskupi Bór".- Zbiornik Biskupi Bór jest źródłem zaopatrzenia w wodę pitną. Składowanie odpadów w miejscu zupełnie nie nadającym się do tego celu, jest nie tylko sprzeczne z prawem dotyczącym ochrony środowiska ale również ze zdrowym rozsądkiem - twierdzi Włodzimierz Wieczorek, prezes Związku Stowarzyszeń "Zielony Ring Przemszy".Wyrok jest nieprawomocny. Zielony Ring ma 14 dni na odwołanie się od niego do Sądu Apelacyjnego i zamierza to zrobić.

- Odwołamy się od tego wyroku. Mamy wiele uwag co do postępowania dowodowego prowadzonego przez Sąd. Złożyliśmy sześć wniosków, które dotyczyły na przykład przesłuchania świadków, czy wizji lokalnej na miejscu przestępstwa, żaden z wniosków nie został przyjęty. Nie dano nam możliwości obrony - podkreśla Włodzimierz Wieczorek.Wszystkie te uwagi znajdą się we wniosku do Sądu Apelacyjnego.Firma CTL Maczki Bór jest zadowolona z wyroku.- Instytucja bezstronna jaką jest sąd uznała, że twierdzenia Zielonego Ringu Przemszy nie są poparte żadnymi dowodami i ekspertyzami. Nasze dowody są wiarygodne i pokazują, że firma działa zgodnie z prawem - podkreśla Sławomir Rzepecki, pełnomocnik do spraw ochrony środowiska w CTL Maczki-Bór.Nie jest to jedyna sprawa prowadzona przeciwko prezesowi i wiceprezesowi "Zielonego Ringu". Przed Sądem Rejonowym w Sosnowcu toczy się postępowanie, w którym CTL oskarżył Włodzimierza Wieczorka i Stefana Piętkę, jako osoby prywatne o naruszenie dobrego imienia.Sebastian Reńca - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Redakcja | 22/10/2008
Komentarze
#1 | W.Wieczorek dnia 24.10.2008 23:50
Do redakcji Dziennika Zachodniego zostało przesłane następujące oświadczenie:
OŚWIADCZENIE PRASOWE ZATZĄDU ZWIĄZKU "ZIELONY RING PRZEMSZY"
W związku z ukazaniem się w dniu 23.10.2008r. w Dzienniku Zachodnim w dziale Fakty24/Zagłębie - noty dziennikarskiej, która wprowadza w błąd czytelników informując błędnie już w tytule: "Zielony Ring Przemszy decyzją sądu musi przeprosić CTL Maczki -Bór".
To twierdzenie DZ jest nieprawdą i narusza dobre imię Związku Stowarzyszeń.
Wyrok , który zapadł w dniu 22.10.2008r. na sali rozpraw Sądu Okręgowego w Katowicach I wydział Cywilny nie jest prawomocny, tym samym nie może być traktowany jako nakaz - mus - jak to zostało przekazane czytelnikom.
Wyrok sądu apelacyjnego może byc zupełnie odmienny,tym bardziej,że w I instancji nie przeprowadzono żadnego postępowania dowodowego.
Poza tym nie uległ jeszcze zakończeniu inny proces sądowy w którym to Zwiazek Stowarzyszeń oskarża Spółkę CTL Maczki- Bór
o naruszanie dobrego imienia Związku Stowrzyszeń i gdzie przepraszającym może okazać się spółka.
W związku z tym ,że Dziennik Zchodni poprzez podanie błędnej informacji naruszył nasze dobre imię - na podstawie art.24 par.1 k.c. i w związku z art.43 k.c. wnosimy o pilne umieszczenie naszego oświadczenia w najbliższym numerze dziennika lub sprostowania.
W imieniu Zarządu Związku Stowarzyszeń
Prezes Włodzimierz Wieczorek
#2 | frant dnia 23.10.2008 11:27
Prowadzenie takimi metodami kampanii wyborczej nie zawsze daje dobre skutki.
To, że Lepperowi się udało...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney