Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza...

Nie ulega wątpliwości, że stan budynków na osiedlu Rudna I wymagał podjęcia decyzji o ich rewitalizacji. Nie ulega również wątpliwości, że nie da się uniknąć uciążliwości dla ludzi w trakcie realizacji tak poważnej inwestycji, w postaci ciągłego hałasu, wzmożonego ruchu ciężkiego sprzętu, zapylenia, itd., itd. Poddaję jednak w wątpliwość termin rozpoczęcia tych prac, które zazwyczaj powinny być wykonywane w sezonie wiosna-jesień, a nie jak to ma miejsce jesień-zima. Poronionym pomysłem była też koncepcja nadbudowy tych budynków - pisze w komentarzu jeden z naszych czytelników z ul, Łącznej.Nie mówię tu o kwestii ich wytrzymałości, bo z tym pomimo 60-cio letniego okresu ich istnienia nie jest najgorzej. Chodzi mi bardziej o nieprzystosowany układ komunikacyjny, brak miejsc parkingowych, dla już zamieszkujących to osiedle. Co z tymi, którzy się dopiero tu wprowadzą, przecież tych bądź co bądź drogich mieszkań nie kupią ludzie nie majętni, nie posiadający chociażby jednego środka transportu na rodzinę. No nic, zapadła taka a nie inna decyzja na zebraniach wspólnot i trzeba się z nią pogodzić. Nie mogę natomiast zaakceptować faktu, że roboty remontowo-budowlane prowadzone są w taki, a nie inny sposób. Brak wydzielonych przejść dla pieszych (nieźle muszą manewrować w niektórych miejscach wąskiej ul. Patriotów aby nie dostać kawałkiem odpadającego z rozwalanych przez dzielne ekipy mogących się nieźle wyżyć osiłków, zważać na to aby nie zostać rozjechanym przez jakąś, rozwijającą niezłą prędkość, ciężarówkę), brak jakiegokolwiek zabezpieczenia okien w budynkach, brak zabezpieczenia kominów spalinowych i wentylacyjnych przed ich zagruzowaniem (fachowcy nawet sami najpierw przeczyszczają je z nagromadzonej sadzy, dzięki czemu każdy z lokatorów ma nowy kolor ścian – black, ponieważ nikt nie przejdzie z jednodniowym wyprzedzeniem i nie poinformuje mieszkańców, aby pozatykali sobie wyloty kanałowe, odłączyli piecyki gazowe, okapy i w ogóle jest fajnie). Nieźle jest też przy ciągnięciu wewnętrznych instalacji grzewczych. Za Chiny ludowe wykonawcy nie mogą dojść co mieli „artyści” architekci na myśli projektując np. położenie grzejników na ścianach lub ich wielkość (projektując piony rozpatrywali chyba wyłącznie mieszkania na parterach, bo nie wzięli pod uwagę, że wyżej są już balkony i na niektórych ścianach kaloryfer się nie zmieści; że odległości pionu od ścian są różne bo na parterze ściany są grubsze niż w lokalach na piętrach i wtedy zamiast dwóch otworów w stropie czy podłodze, mamy szwajcarski serek pełen tzw. próbnych otworów).

Ciekawie też wygląda sprawa odszkodowań za poniesione szkody. Cóż tam, że niektórzy stracili dorobek swego życia, nie tylko pieniądze zainwestowane w utrzymanie na przyzwoitym poziomie swego mieszkania, ale też meble, ubrania, sprzęty AGD itd. „No przecież budowa jest ubezpieczona” jak to mówią przedstawiciele inwestora. Nikt z nich nie bierze pod uwagę jednak tego, że Ci pokrzywdzeni ludzie dostaną tylko ułamek tego co utracili. Nie wspominam już o stratach moralnych, załamaniach nerwowych, utracie zdrowia przez niektórych z nas. Najlepiej na tym wszystkim wyszli Ci, którzy przez całe życie nie robili nic w swoich lokalach. nie dość, że niejednokrotnie je niszczyli, to jeszcze teraz będą mieli podniesiony standard zamieszkania.
Dziwi mnie też, że kiedy jest pogoda ekipy zwijają się o piątej (teraz, bo wcześniej punkt trzecia i wszyscy rozjeżdżali się do domów). A można by przecież włączyć parę reflektorów i porobić jeszcze te dwie, trzy godzinki. No ale Oni przecież też chcą odpocząć. Przypominam, że już dawno temu wpadli na to, że istnieje coś takiego jak druga zmiana. Ale, przecież im taniej tym lepiej.

Koniec tego narzekania na dzisiaj. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przetrzymać jakość ten okres (mam nadzieję, że nie ulegnie wydłużeniu), w którym nasi dobrodzieje postanowili nas uszczęśliwić. Alleluja i do przodu jak mówią niektórzy. Będzie dobrze.autor: łącznaziom

Autor: Redakcja | 25/10/2008
Komentarze
#1 | fiona dnia 14.04.2012 07:29
tattoo power supplies Tattoo inks buy tattoo machine Tattoo Steel machines tattoo machine power supply Alloy Tattoo Grips tattoo machine supply.
#2 | anonim dnia 27.10.2008 11:23
na Youtube! :-))))))))))))))))
#3 | wiatr dnia 27.10.2008 10:04
Byłeś na spotkaniu z ludźmi? Tam wyjaśniono wiele rzeczy.
A facet od tajfunów - genialny...
#4 | ratlerek dnia 26.10.2008 20:47
Prezesi i dyrektorzy odmawiają udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.Migają się od odpowiedzi.Szkoda,że nie słyszałeś wypowiedzi tego faceta od tajfunów !
To jest hit roku !
#5 | Alex dnia 26.10.2008 20:33
Nie czepiam się, tylko dziwię się, iż zarzucacie prezesom czy dyrektorom bez sprawdzenia wcześniej informacji. Może i macie rację, ale należy to sprawdzić, a nie powielać, jak plociuchy.
#6 | ratlerek dnia 26.10.2008 20:24
Dowody ? Uważasz ,że jest mało dowodów ??
Sprawa dotyczy osób zamieszkujących na osiedlu Rudna i to oni powinni skierować wniosek do prokuratury ?
Postawione pytanie ;
Tylko ,czy prokuratura o tym wie???
odnosiło się do wypowiedzi ;-))Dobermana
,,Tu powinien z urzędu wkroczyć prokurator z zarzutem narażenia zdrowia i życia mieszkańców oraz innymi zarzutami!!!"
Czego się czepiasz ???
#7 | Alex dnia 26.10.2008 20:17
Ratlerek, jeśli masz dowody, to dlaczego jeszcze nie zgłosiłeś odpowiednim organom?
#8 | Alex dnia 26.10.2008 20:16
Zgadzam się z Panem Piotrem. Nie znam się na tym, ale mieszkańcy, pomimo utrudnień za pół roku powinni być zadowoleni, jeśli inwestycja się zakończy.
#9 | ratlerek dnia 26.10.2008 20:15
Postawione pytanie to nie jest żadna bzdura !!!
#10 | Piotr Dudała dnia 26.10.2008 20:11
Uważam, że nie jest prawdą stwierdzenie: "Chcielista za frajer mieć nowe wille to teraz mata".Inwestor powinien zadbać o mienie i bezpieczeństwo dotychczasowych mieszkańców. Niestety o tym zapomniał. Wyższy standard to w przyszłości na pewno wyższy czynsz. Inwestor, dobudowywując mieszaknia w "dachur1; na dachu budynków, dostał "za darmo" teren w centrum miasta. Zaoszczędził, bo nie musiał go kupić. Sprzedając nowe mieszkania, część pieniędzy pokryje koszty przebudowy, ale nowoczesne bloki w zarządzie to zysk na długie lata. Zgoda na tą budowę też musi mieć jakąś cenę i ma. Nie mówmy zatem, że jest za frajer!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney